DVĚ STŘÍBRA DO STŘÍBRA

 MEMORIÁL F. VEJSADY A V. GARBACZEVSKÉHO


25.5.2024


 V sobotu, 25.5.2024, se v pražské hale Jedenáctka, konal turnaj přípravek a starších žáků ve volném stylu. Náš klub postihla vysoká marodnost. Z toho důvodu do Prahy odjela reprezentovat  klub pouze dvě želízka. Prvním z nich byl Jakub Kuvík. Startoval v kategorii přípravka A, do 31 kg.  „Kuba si nevedl vůbec špatně. Mohl mít na krku klidně zlato. Před prvním utkáním byla vidět obrovská tréma, která postupným nasáváním soutěžní atmosféry odeznívala. Je to tím, že Kuba dochází na tréninky pouze jednou týdně z důvodu dalších sportovních aktivit. Zatím to jde, ale do budoucna to stačit nebude“. Poznamenal trenér Tomáš Adam. Druhý, kdo reprezentoval barvy Zápasu Stříbro, byl Antonín Čechura.  „Tonda narazil na vyspělejšího soupeře z Německa. Zápasil dobře, ale na výhru to bohužel nestačilo.  Ve váze do 43 kilogramů obsadil druhé místo“. Dodal trenér.   Klukům gratulujeme k dosaženým úspěchům a těší nás, že každá prohra je pro ně motivací k „tvrdšímu“ tréninku. Doufáme, že se podaří už konečně vybruslit ze začarovaného kruhu nemocí a na další turnaje odjedeme opět v hojném počtu. Za podporu děkujeme Městu Stříbru.   

2.  místo - Jakub Kuvík (31kg)  
               - Antonín Čechura (43kg)

                            I. ROČNÍK 
MEMORIÁLU BRATRŮ GOLDOBINŮ

  13.4.2024

 V rámci oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje, jsme jako Zápas Stříbro v sobotu, 13.4.2024, uspořádali ve stříbrském kulturním domě turnaj v zápase ve volném stylu. 

Jak už název napovídá, tak tento turnaj byl uspořádán na památku Bratrů Goldobinů – bývalých trenérů a zakládajících členů stříbrského zápasu. „Bratři Goldobinové jsou dodnes velkým vzorem a v jejich duchu se nese náš klub i nadále,“ dodal Michael Janda, předseda klubu. 

Celého turnaje se zúčastnilo 66 dětí z Plzeňského a Karlovarského kraje, což není málo. Při slavnostním nástupu přivítal Michael Janda i čestné hosty z rodiny Goldobinů. A to syna, dceru, vnučku a pravnoučka. Poté slavnostním pokřikem „Zápasu ZDAR“ zahájil soutěž. 

O rozhodování bojů se postarali Michal Vokurka (Zápas Stříbro), Hryhorii Shuleppa (Zápas Stříbro), Václav Pařík (Slavoj Plzeň). V roli hlavního rozhodčího vystupoval bývalý předseda Svazu Zápasu ČR, Belo Svitek (Teplice). „Jsme velice rádi, že se po zhruba deseti letech vrátil zápas do stříbrského kulturního domu,“ dodal Tomáš Adam.

     Z důvodu velké marodnosti se nakonec do soutěže zaregistrovalo pouze pět zápasníků našeho klubu z jedenácti nominovaných.

 Prvním z nich byl Jan Tesárek, který obsadil váhovou kategorii do 35kg. Po jedné výhře a jedné prohře musel ze soutěže odstoupit kvůli zranění. I tak obsadil krásné čtvrté místo. Antonín Čechura ve váhové kategorii do 43 kg obsadil 1. místo. Mladší žáky zastoupil Oleksii Soproniuk, který s přehledem porazil soupeře a získal zlatou medaili ve váze do 31 kg. Nováčkem na soutěžní žíněnce byl Kramarenko Yehor. Yehor si nevedl vůbec špatně. I přestože dvakrát prohrál, získává od trenérů pochvalu za bojovnost, kterou předvedl. Nejstarším členem výpravy byl Karel Langmajer startující v kategorii starších žáků do 57 kg. Ten získal stříbrnou medaili. „Výkony našich borců, až na Soproniuka, hodnotíme i přes získané medaile jako velmi slabé. Kluci mají natrénováno daleko víc, než tentokrát předvedli. Nevím, jestli to zavinila nervozita z domácího prostředí nebo prostě jen špatná konstelace hvězd,“ dodal jeden z trenérů.  

 Velkou zásluhu na pořádání turnaje mají rodiče a bývalí členové, kteří nás v tom nenechali a přiložili ruku k dílu. Ať už to byla pomoc s dopravou, ozvučením, rozhlasem, skládáním žíněnky apod. Po celou dobu byl přítomen také odborný zdravotnický dozor, kterému také velice děkujeme. Celý turnaj se uskutečnil za podpory města Stříbra.


🏅1. místo - Čechura Antonín
- Soproniuk Oleksii

🥈2. místo - Langmajer Karel

🥔4. místo - Tesárek Jan

5. místo - Kramarenko YehorII. ročník Memoriálu Františka Maňáska

Zápas Stříbro získal kompletní medailovou sbírku


9.3.2024


V sobotu, 9.3.2024, jsme odcestovali do Hradce Králové na II. ročník Memoriálu Františka Maňáska. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 193 závodníků z Česka, Německa, Polska a Slovenska. Turnaj probíhal ve volném stylu.

Zápas Stříbro ani tentokrát neodjel v plné sestavě. Doma kvůli nemoci zůstali Jakub Míšek a Jakub Kuvík.

Obsadili jsme turnaj napříč věkovými i váhovými kategoriemi. Nejmladší a nejlehčí byl Jan Tesárek, který v přípravce B do 35 kg vybojoval bronzovou medaili. U Honzíka je turnaj od turnaje vidět zlepšení. Mohl bojovat  o zlatou medaili, ale neudržel soupeře na lopatkách a propadl se  do bojů o bronz. V přípravce A bojoval do 43 kg Matěj Kouba, který dvakrát prohrál a z turnaje vypadl. I u Matěje byla vidět vzestupná forma, nicméně na vítězství to zatím nestačilo. O váhu výš, a to do 47 kg, soutěžil Antonín Čechura. Tonda  projel turnajem jako nůž máslem a získal  s přehledem zlatou medaili. 

Mladší žáky zastoupil Oleksii Soproniuk ve váhové kategorii do 35 kg. U Oliho bylo vidět obrovské nasazení a touha po vítězství. Bohužel ve finále  nestačil na svého soupeře z Tiché, avšak získal  krásné druhé místo.
Za starší žáky do 57 kg  nastoupil Karel Langmajer. Ten po jedné výhře na technickou převahu a dvou prohrách z turnaje vypadl.. Pro Káju to byly první závody po delší pauze, alespoň tedy mohl nasát soutěžní atmosféru.

Posledním článkem naší sestavy byl Hryhorii Shuleppa. Ten na turnaji vystupoval jako rozhodčí. Od našeho klubu získává velikou pochvalu, protože je u něj vidět zlepšení turnaj od turnaje.

Na celou výpravu dohlíželi trenéři Lukáš, Tomáš a Jan Adamovi.


1. místo - Antonín Čechura
2. místo - Oleksii Soproniuk
3. místo - Jan Tesárek
8. místo - Matěj Kouba
10. místo - Karel Langmajer

Memoriál Korycha a Zemana-Kladno

  17.02.2024

 Sobota, 17.2.2024, patřila přípravkám. A tak se na Kladně uskutečnil memoriál Korycha a Zemana v zápase řecko-římském, který uspořádal tamní klub TJ Sokol Hnidousy-Motyčín. Ze Stříbra tentokrát odjela minivýprava díky velké marodnosti. Zápas Stříbro reprezentovali čtyři závodníci, jeden trenér a jeden rozhodčí. První nejmladší a nejlehčí závodník, byl Jakub Míšek, který startoval v kategorii přípravka B do 25kg. Kuba měl celkem dvě utkání, kdy v prvním hezky zabojoval, ale na silnějšího a staršího soupeře však nestačil. Do druhého utkání už se nedokázal vyhecovat a po dvou prohrách z turnaje vypadl. Dalším startujícím v kategorií přípravka B, ale do 35 kg, byl Jan Tesárek. Honza v prvním utkání zaváhal a tím ztratil šance bojovat o zlatou medaili. Nicméně se v něm probudila duše bojovníka a zbytek turnaje byl obrovským překvapením. Další tři soupeře totiž dokázal jednoznačně porazit a vybojoval zasloužený bronz. Do vyšší věkové kategorie byl nominován Matěj Kouba, který neuposlechl pokyny trenérů a nesplnil váhový limit pro kategorii do 43 kg. Proto startoval o váhu výše a to do 47 kg, kde dvakrát prohrál a z turnaje vypadl. V této váze závodil i Antonín Čechura. Tonda jednoznačně porazil své čtyři soupeře a odvezl si krásné první místo. Tohoto turnaje jsme se zúčastnili vůbec poprvé. Patří mezi ty "lepší". Sjelo se zde celkem 123 závodníků z Čech, Německa a Polska. “Byl to pro nás po dlouhé době soutěžní den. (Zhruba někdy od půlky prosince). Kluci si nevedli vůbec špatně, nicméně je vidět, že máme stále co zlepšovat.

1. místo - Antonín Čechura

3. místo - Jan Tesárek 
 
8. místo - Matěj Kouba

12-16. místo - Jakub Míšek

🎄 VÁNOČNÍ TRÉNINK  2023🎄


12.12.2023
V úterý, 12.12., jsme uspořádali Vánoční trénink, na který byli pozváni rodiče, babičky, dědečkové, kamarádi a vlastně všichni, koho si s sebou ratolesti chtěly vzít. Tento trénink sloužil k tomu, aby děti ukázaly - především tedy rodičům - co se za celý rok naučily. Na konci si děti odnesly sladkou odměnu a společně jsme tak zakončili sezónu 2023. Už teď se těšíme na další rok! První trénink se uskuteční dne 5.1.2024. Doufáme, že se sejdeme ve stejném počtu a ve zdraví, abychom mohli pokračovat v naší práci.


Všem našim svěřencům a jejich blízkým přejeme příjemné prožití vánočních svátků a bohatého Ježíška.
🎁

 Oblastní liga – Mariánské Lázně 

  9.12.20223

 V sobotu, 9.12.2023, jsme se vypravili na 4. kolo oblastní ligy, které se uskutečnilo v Mariánských Lázních, v tamní sokolovně. Tentokrát se zápasilo ve volném stylu. Pro vysokou marodnost odcestovala ze Stříbra pouze jedenáctičlenná výprava, která se skládala z pěti závodníků, dvou trenérů a tří rozhodčích. V kategorii přípravky B, startovali ve váze do 35 kg, Jan Tesárek a Jakub Kuvík. Oba kluci si připsali jednu výhru a jednu prohru. Kvůli vzájemné porážce v této váhové kategorii rozhodoval až počet získaných bodů. Jakub Kuvík tím získal 1. místo, Jan Tesárek získal místo třetí. Dalším soutěžícím byl v kategorii Přípravka A, Soproniuk Oleksii, který byl pro neobsazenou váhovou kategorii do 31 kg, posunut o váhu výše, a to do 35 kg. Oli s přehledem všechna svá utkání vyhrál a získal 1. místo. Jan Hroch a Antonín Čechura bojovali ve váhové kategorii do 47 kg. Oba kluci předvedli bojový výkon, ovšem vítěz musí být jen jeden a tím se stal Tonda Čechura. Honza Hroch tím pádem obsadil 2. místo. Chtěli bychom vyzdvihnout výkon Oliho Soproniuka, který využil volnostylařských technik, jenž jsme trénovali před těmito závody. Za odvedenou práci děkujeme i našim rozhodčím, kteří celý turnaj řídili. Jmenovitě Janovi Plzákovi, Michalovi Vokurkovi a Hrihoriiovi Shuleppovi.   


Všem zápasníkům našeho oddílu, kteří se letos zúčastnili závodů, tímto velice děkujeme. Nyní přepneme na vánoční mód a všichni si odpočineme. Poděkování patří i našim trenérům za trpělivost a odvedenou práci. Na dalších trénincích se sejdeme v lednu a začneme se připravovat na další sezónu.


1. místo - Jakub Kuvík
                 Oleksii Spoproniuk
                 Antonín Čechura

2.místo  - Jan Hroch

3. místo - Jan Tesárek

MEMORIÁL J. URBANA – PRAHA


11.11.2023

Sobota, 11.11.2023, patřila Memoriálu J. Urbana v Praze. Turnaje se zúčastnilo celkem 17 oddílů z Česka, Německa, Maďarska, a dokonce i z dalekého Tádžikistánu. Zápas Stříbro tentokrát poslal do bojů pouze jednoho svěřence. A to Karla Langmajera ve věkové kategorii mladší žáci. Kája zápasil v nejpočetnější váhové kategorii do 57 kg, ve které se navážilo dalších osm soupeřů. V prvním utkání zaváhal a inkasoval lopatky od maďarského soupeře. I jeho druhým soupeřem byl Maďar, se kterým také prohrál a po dvou prohrách z turnaje vypadl. Bylo vidět, že úroveň turnaje je pozvednuta zahraničními účastníky, na což Kája doplatil. Další, kdo se turnaje zúčastnili, byli naši dva rozhodčí. Hryhorii Shuleppa a Michal Vokurka. Kluci si poprvé zkusili pískat volný styl. Pomalu se do toho dostávají a je na nich vidět čím dál tím menší nervozita. V tomto turnaji jsme opět posbírali zkušenosti, a nezbývá nám než trénovat a zápasit. Je potřeba se zaměřit na chyby a dopilovat techniku.

Jmenovitě bychom chtěli poděkovat Karlu Langmajerovi staršímu, za pomoc s dopravou a podporu během turnaje.


 Memoríál J. Budáka a A. Niče
   Praha - Vyšehrad

  7.10.20223

 Zápas Stříbro opět na stupních vítězů 

Další turnaj, kterého jsme se zúčastnili 7.10.2023, byl memoriál J. Budáka a A. Niče v Praze. Tentokrát už konečně ve volném stylu. Sjelo se zde 130 závodníků z 20-ti oddílů. Náš klub postavil na žíněnku celkem sedm borců. Obsadili jsme opět kategorii přípravka B. Ve váhové kategorie do 25 kg byl nominován Ondřej Sladký. Ondra obsadil páté místo. Je však u něj vidět vzestupná forma a věříme, že na dalších závodech už to cinkne. O šest kilogramů těžší byl Jakub Kuvík. Ten opět nezklamal svou bojovností a po jednom zaváhání si odváží z Prahy krásné třetí místo. Váhu do 43 kg obsadil Matěj Kouba. Matěj v této váze nenašel soupeře a obsadil první místo. Další věkovou kategorií, byla přípravka A. Tam jsme do váhy 43 kg postavili hned dva borce. Jakub Sladký, který po týdenní pauze navštívil žíněnku po třech prohrách z turnaje vypadl. Druhé nasazené želízko byl Antonín Čechura. Tonda po dlouhé marodce předvedl hezká utkání. Ve finále však odvedl nepochopitelný souboj a odváží si domů druhé místo. Další druhé místo vybojoval Jan Hroch, který jednou vyhrál a jednou prohrál. U Honzi to byla velká škoda. Měl na zlato. I poslední, námi obsazená věková kategorie mladší žáci (U13), byla na hezké úrovni. My, jako klub, jsme nasadili jednoho borce. Tím byl Karel Langmajer, který zápasil ve váhové kategorii do 57 kg. Byli jsme velice mile překvapeni a takový úspěch jsme nečekali. Kája po čtyřech výhrách a jedné prohře ve finále se zkušenějším soupeřem, vybojoval druhé místo. 

Trenéři: Lukáš Adam, Jan Adam, Tomáš Adam

 Všem výše uvedeným gratulujeme k úspěchům. Stále se ale máme co učit. Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou a podporu během závodů. Ostatním, kteří s námi z důvodu nemoci nebo zranění na závody nemohli odjet, přejeme brzké uzdravení.  

1. místo – Matěj Kouba

2. místo – Jan Hroch
                   Antonín Čechura
                   Karel Langmajer     

3. místo - Jakub Kuvík      

5. místo - Ondřej Sladký      

6-9. místo – Jakub Sladký

Jako klub jsme obsadili celkové 8. místo


 HOLÝŠOVSKÝ POHÁR

30.09.2023

 V sobotu, 30.09.2023, se uskutečnil Holýšovský Pohár, kde jinde než v Holýšově. Na tento turnaj se sjelo celkem 127 zápasníků a zápasnic ze šestnácti oddílů. Zápasilo se opět v řecko-římském stylu. Zápas Stříbro vyslal výpravu sedmi závodníků - tří rozhodčích a dvou trenérů. K nejmenším u nás patřil Ondřej Sladký, který bojoval v kategorii Přípravka B, ve váhové kategorii do 25 kg, kde třikrát podlehl soupeři a vybojoval tak 4. místo. Na šestém místě skončil Jan Tesárek ve váze do 35 kg. Honza zatím sbírá zkušenosti. Byly to pro něj druhé závody, a tak jsme s jeho výkonem spokojeni. V kategorii do 31 kg bojoval Jakub Kuvík, který opět předvedl krásné bojovné výkony, avšak medailové příčky mu o chlup unikly a domu si odváží bramborovou. Další, kdo startoval v přípravce B, byl Matěj Kouba, který zaváhal v rozhodujícím utkání o 3. a 4. místo. Druhou věkovou kategorii, kterou jsme obsadili, byla přípravka A. Do 31 kg byl nominován Oleksii Soproniuk. Jeho výkony a nasazení se nám velice líbili. Po dvou prohrách a jedné výhře obsadil třetí místo. Kategorii do 43 kg obsadil Jakub Sladký. Kuba to ve své kategorii neměl vůbec jednoduché, bojoval statečně, ale na medailová umístění to bohužel nestačilo a řadí se k ostatním s bramborovou plackou. Zlato pro náš oddíl vybojoval Jan Hroch, který opět své utkání vyhrál bez váhání. 

Chválíme také naše rozhodčí, kteří se po prázdninové pauze vrátili do svých rozhodcovských úborů a dohlíželi tak, aby všechna utkání probíhala v duchu fair-play. Všem bychom chtěli poděkovat za jejich výkony a bojovnost. Rodičům za pomoc s dopravou. 

Ostatním, kteří s námi z důvodu nemoci nebo zranění na závody nemohli odjet, přejeme brzké uzdravení. 

I přesto, že jsme posbírali plnou řádku brambor, jsme se mezi ostatními neztratili a turnaj hodnotíme pozitivně. Kolegům trenérům posíláme do Holýšova “Díky, za krásný turnaj” s hladkým průběhem. 

1. místo – Jan Hroch 

3. místo - Oleksii Soproniuk

 4. místo - Ondřej Sladký 
                   Jakub Kuvík
                   Matěj Kouba 
                   Jakub Sladký

6. místo – Jan Tesárek

Memoriál F. Kubici - Teplice

  9.9.20223

Memorál Františka Kubici – Teplice

Dne 9.9.2023, jsme se vypravili na Memoriál Františka Kubici do Teplic, na kterém se sjelo celkem 121 dětí z 15. oddílu Česka a Německa. Ze stříbra odjelo celkem 10 závodníků. Celý memoriál probíhal ve stylu řecko-římském. Turnaj jsme obsadili napříč všemi věkovými kategoriemi. Mezi ty nejmenší patří kategorie Přípravka C, ve které obsadil 2. místo Jakub Míšek ve váhové kategorii do 25 kg. V Přípravce B do 25 kg startoval Ondřej Sladký, který si z Teplic odváží páté místo. Nicméně Ondra překvapil svou bojovností a trenéři byli s jeho výkonem velice spokojeni. Další, kdo bojoval v přípravce B do 35 kg, byl nováček na závodní žíněnce Jan Tesárek. Honza poprvé zažil závodní atmosféru větších závodů a nervozita se na něm značně projevila. I tak ale nic nevzdával a bojoval do poslední chvíle. Po dvou prohrách ale z turnaje vypadl. Matěj Kouba navážil 43 kg opět v přípravce B. Ten byl ve váhové kategorii sám, čímž bylo jisté, že bere první místo. Matěj ale chtěl zápasit, a tak jsme mu domluvili dvě přátelská utkání, kde jednou vyhrál a jednou prohrál. Kdo startoval ve stejné věkové kategorii, ale do 31 kilogramů, byl Jakub Kuvík. Ten předvedl krásné a napínavé boje. Na medailové příčky to však nestačilo a Kuba vybojoval bramborovou medaili. Ve starší kategorii Přípravka A, také do 31 kg, bojoval Oleksii Soproniuk. Ten dvakrát zaváhal a jednou zvítězil. Odvezl si tak třetí místo. Hned dvě želízka v ohni měl Zápas Stříbro ve váze do 43 kg, a to Jakuba Sladkého a Antonína Čechuru. Kuba příjemně překvapil a získává tak obrovskou pochvalu od trenérů. Po dvou výhrách a dvou prohrách obsadil třetí místo. Tonda opět projel turnajem jako nůž máslem a s přehledem bral první místo. Další, kdo startoval v Přípravce A, ve váhové kategorii do 52 kg byl Jan Hroch. Na turnaji vyvázl s jednou výhrou a jednou prohrou. Obsadil tak druhé místo. Jako nejstarší odjel Karel Langmajer, který v hojně obsazené váhové kategorii mladších žáků do 57 po jedné výhře a dvou prohrách z turnaje vypadl. I tak jsme ale s Kájovo výkonem spokojeni.

Jak jsme již zmínili na začátku článku, turnaj se konal ve stylu řecko-římském, kterému se věnujeme pouze okrajově. Nicméně naši borci si nevedli vůbec špatně a Zápas Stříbro si tak odvezl z Teplic 7 medailí z deseti závodníků.

Velké DÍKY patří svěřencům za jejich výkony, zúčastněným rodičům za podporu, za pomoc s dopravou a trenérům za pevné nervy.

Více foto naleznete zde: https://photos.app.goo.gl/DtHdnQRbRSycbU6x8

1. Místo - Antonín Čechura, Matěj Kouba
2. Místo - Jakub Míšek, Jan Hroch
3. Místo - Jakub Sladký; Oleksii Soproniuk;

4. Místo - Jakub Kuvík
5. Místo - Ondřej Sladký
6. Místo - Karel Langmajer, Jan Tesárek
SOUSTŘEDĚNÍ MARIÁNSKÉ LÁZNĚ  2023

16-20.8.2023

Zakončili jsme soustředění v Mariánských Lázních. Soustředění probíhalo s tamním klubem TJ SOKOL a trvalo pět dní. Tréninky byly dvoufázové. Prostřídali jsme vše, na co si vzpomenete - běh, posilování, kruhové tréninky, bazén, tréninkové boje, nácviky techniky a to jak ve volném stylu, tak ve stylu řecko-římském.

Děkujeme místnímu klubu za poskytnutí prostor a spoluúčast na soustředění. Dále bychom chtěli poděkovat za vzorný servis restauraci Kamenný dvůr.

Na závěr děkujeme všem zúčastněným. Dětem přejeme, aby si ve zdraví užili co nejvíce zbytek prázdnin. Do školy všichni vykročte tou správnou nohou.

My se na Vás budeme těšit 5. září (úterý) na prvním tréninku po prázdninách.

Celé soustředění se uskutečnilo za podpory NSA a Města Stříbra.

POCHOĎÁK 2023

  15.7.20223


Dne 15.7.20223, jsme pro naše svěřence uspořádali výlet plný her a překvapení. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a vyrazili vlakem do Svojšína. Pokračovalo se po turistické stezce do Jezerců. Během cesty si tak všichni mohli užít brodění přes řeku. V cíli se vyřádily jak děti, tak i dospělí. Bylo totiž připraveno spousty her. Nechybělo ani opékání buřtů a bobřík odvahy. Spaní probíhalo ve stanech kvůli nepříznivému nočnímu počasí. Ráno pro všechny čekala bohatá snídaně, ranní hygiena a odjezd domů. My DĚKUJEME všem zúčastněným a už teď se těšíme na další setkání. Sportu ZDAR.  

NEJDECKÝ POHÁR 2023

10.6.2023

V sobotu,10.6.2023, se Zápas Stříbro vypravil v hojném počtu do Nejdku u Karlových Varů na Nejdecký Pohár 2023, který byl i současně ligou Plzeňského a Karlovarského kraje ve stylu řecko-římském. I přesto, že řecko-římský styl není naše parketa, si kluci nevedli vůbec špatně. Z našeho klubu vycestovalo celkem devět závodníků. Tři rozhodčí a dva trenéři. Turnaj jsme obsadili napříč všemi věkovými kategoriemi. Mezi ty nejmenší patří kategorie Přípravka C, ve které obsadil s přehledem 1. místo Jakub Míšek ve váhové kategorii do 22 kg. V Přípravce B do 25 kg startoval Ondřej Sladký, který byl přesunut do vyšší váhové kategorie. I přes hezký bojový výkon obsadil 4. místo. Ve vyšší věkové kategorii (Přípravka A), ale do 31 kilogramů, vybojoval po dvou vítězstvích a jedné prohře třetí místo Oleksii Soproniuk. Další, kdo startoval v Přípravce B, byl Jakub Kuvík. Kuba byl chybně zařazen do vyšší váhové kategorie a to do 35 kg. S jeho skutečnou váhou 29 kilogramů tak na své těžší soupeře nestačil a inkasoval dvě prohry. I tak si od nás zaslouží velikou pochvalu a poděkování, že odmítl turnaj vzdát a bojoval až do konce. Váhovou kategorii do 47 kg v Přípravce A obsadil Jan Hroch. Ten bez váhání vyhrál všechna svá utkání a bral také zlatou medaili. V Přípravce A váhovou kategorii do 43 kg obsadili Jakub Sladký a Antonín Čechura. Jakub byl také chybně nasazen do vyšší váhové kategorie, i přes to se mu povedlo utkání vyhrát a skončil tak na třetím místě. Tonda předvedl opět hezké a bojovné výkony, nicméně nestačil na svého přemožitele z Plzně a získal tak 2.místo. Mladší žáky u nás zastoupil Karel Langmajer, který zaváhal a po dvou prohrách z turnaje vypadl. Poslední z naší výpravy byl Nicolas Slunečko startující za starší žáky. Ten vybojoval místo třetí. Nesmíme zapomenout zmínit i nové rozhodčí (Michal Vokurka, Hryhorii Shulepa a Jan Plzák), kteří pískali celý turnaj. V průběhu turnaje se projevovala jejich nervozita z prvního závodního pískaní. Ta ale, jak bylo vidět, postupně odeznívala. Od nás mají pochvalu za své nasazení a nebojácnost rozhodovat kolikrát i kritické momenty.Nyní nás čeká rozebrání jednotlivých chyb a situací.Děti se pak pomalu přepnou do prázdninového módu a budeme se těšit na letní soustředění v Mariánských Lázních.Děkujeme závodníkům, rozhodčím a trenérům za reprezentaci našeho klubu. Rodičům bychom chtěli poděkovat za jejich podporu a pomoc s dopravou. 

1. Místo -  Jakub Míšek Jan Hroch
2. Místo -  Antonín Čechura
3. Místo - Jakub Sladký; Oleksii Soproniuk;                               Nicolas Slunečko; Jakub Kuvík 

4. Místo - Ondřej Sladký
6. Místo - Karel Langmajer

ZÁPAS STŘÍBRO ROZŠÍŘIL SVŮJ KÁDR O TŘI ROZHODČÍ

14.5. 2023 

  Dne 13.5.2023 se v hale Pražského Olympu ve Stromovce uskutečnilo školení nových rozhodčích. V našem klubu se objevili hned tři zájemci a to Michal Vokurka, Hryhorii Shulepa a Jan Plzák. Toto školení probíhalo od ranních hodin a skládalo se jak z teoretické, tak i z praktické části. Všichni tři  tento den zakončili úspěšně. Tímto bychom jim za klub Zápas Stříbro chtěli velice poděkovat za svoji obětavost a popřát jim do budoucna plno odpískaných zápasů hlavně v duchu FAIR-PLAY.    

Memoriál F. Vejsady a V. Garbaczewského v Praze 

22.04.2023


Dne 22.4.2023 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Praze. Sjelo se celkem 101 závodníků z pěti zemí – CZE, SVK, POL, HUN, ITA.Náš klub Zápas Stříbro odjelo reprezentovat celkem 6 borců. Ve váze do 31 kg to byl Oleksii Soproniuk, který zaváhal a po dvou prohrách tak ze soutěže vypadl. Nicméně s jeho výkonem a bojovností jsou naši trenéři velice spokojeni a Olimu přejí, aby na něj konečně sedlo více toho zápasnického štěstíčka. Podařilo se nám pro Oliho dojednat ještě jedno utkání mimo soutěž, které potom s přehledem vyhrál. Ve váze do 43 kilogramů nastoupil Antonín Čechura, který s přehledem porazil téměř všechny své soupeře a přemožitele našel až ve finále, kde nepochopitelně zaváhal a obsadil tak druhé místo. Další druhé místo bral i Jan Hroch, který nastupoval ve váze do 47 kilogramů. Honza předvedl velmi hezký výkon a trenéři tak mohou být spokojeni. To vše bylo v kategorii přípravka A. V kategorii mladších žáků nás reprezentoval Karel Langmajer ve váhové kategorii do 57 kilogramů. U Káji se projevila tréninková absence těsně před závody a nezkušenost v soutěžním prostředí. I přes to ale Kája našel přemožitele až ve finále, a po třech výhrách a jedné prohře obsadil krásné druhé místo. V nejstarší kategorii této soutěže, a to ve starších žácích jsme obsadili váhu do 68 kilogramů hned dvěma želízky. Prvním z nich byl Nicolas Slunečko, který měl soutěžní premiéru. Nicméně předvedl velice bojovný výkon a přivezl tak medaili za třetí místo. Druhým z nich byl Matyáš Bouda, který dvakrát odevzdaně podlehl soupeři a ze soutěže tak vypadl. 

Nás, jako trenéry velice těší, že se i přes soutěžní nezkušenost kluci neztratili na takto kvalitně obsazeném turnaji. To ale neznamená, že bychom neměli co dohánět. Pro další a větší úspěchy nás ještě čeká velice dlouhá a trnitá cesta. 

 Tímto bychom chtěli poděkovat rodičům za pomoc při dopravě a podpoře na závodech. Dále bychom chtěli všem klukům pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen města Stříbra ale i našeho klubu Zápas Stříbro.

 VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ    - volný styl

25.2. 2023 

Pět závodníků, tři medaile a jeden zkrat. Tak by se dala popsat Velká cena města Plzně, která se konala v sobotu 25.2.2023. Zápas Stříbro na tyto závody nominoval celkem devět účastníků. Odjet se nám ale podařilo pouze s pěti svěřenci z důvodu nemoci. Jedním z nich byl Oleksii Sopeoniuk ve váze do 31 kilogramů, který dvakrát prohrál. I tak si od nás vysloužil velikou pochvalu za svoji bojovnost. Dalším z výpravy byl Boris Gulej. Váha do 35 kg - což byla nejobsazenější váhová kategorie celého turnaje. "Borďa" v prvním utkání nepochopitelně zaspal , dokázal se ale vyhecovat ještě ke dvěma zápasům, ze kterých si připsal jednu výhru a jednu prohru. Ve váhové kategorii do 43 kg nás reprezentoval Antonín Čechura, který bez váhání své čtyři soupeře porazil na lopatky a odváží si tak 1.místo. Jan Hroch, další svěřenec a reprezentant Stříbrského zápasu nastoupil ve váhové kategorii do 47 kilogramů. V této váze dvakrát vyhrál a svého přemožitele našel až ve finále. Z celkového počtu šesti lidí si tak odváží krásné druhé místo. Zastoupení jsme měli i v mladších žácích. Byl jím Karel Langmajer. Startoval ve váze do 57 kg. Ze svých dvou soupeřů jednoho porazil a na druhého o kousek nestačil. Jeho vítězné utkání bylo zvládnuté jak technicky, tak i takticky a Karel tak zvítězil po čtyřech minutách na body. Odváží si tedy taktéž jako Honza krásné druhé místo.Této velké ceny se zúčastnilo celkem 168 závodníků z 28 oddílů. Sjeli se zde reprezentanti Rakouska, Německa, Slovenska, Maďarska a České republiky. Pro naše svěřence to byl první oficiální turnaj. Za nás i po menší kritice to borci zvládli na jedničku. Jsou vidět stále mezery které musíme na tréninku probrat a zapracovat do vedení bojů.Tímto všem borcům děkujeme za vzornou reprezentaci nejen města Stříbra, ale i našeho klubu ZÁPAS STŘÍBRO.
 
1.místo - Antonín Čechura 

2. místo - Jan Hroch
               - Karel Langmajer 

6.-12. místo - Boris Gulej 

 6.- 9. místo - Sopeoniuk Oleksii

Vánoční TRÉNINK

16.12.2022


V pátek, 16.12., jsme uspořádali Vánoční trénink, na který byli pozváni rodiče, babičky, dědečkové, kamarádi a vlastně všichni, koho si s sebou ratolesti chtěly vzít. Tento trénink sloužil k tomu, aby děti ukázaly - především tedy rodičům - co se za celý rok naučily. Na konci si děti odnesly sladkou odměnu a společně jsme tak zakončili sezónu 2022. Už teď se těšíme na další rok! První trénink se uskuteční dne 6.1.2023. Doufáme, že se sejdeme ve stejném počtu a ve zdraví, abychom mohli pokračovat v naší práci.Všem našim svěřencům a jejich blízkým přejeme příjemné prožití vánočních svátků a bohatého Ježíška. 

 Vánoční turnaj v Holýšově 

10.12. 2022 

Jsme byli pozváni do Holýšova na Vánoční turnaj pro nejmenší (přípravky B a C).Účast čítala bezmála tři desítky závodníků a naši borci si nevedli vůbec špatně. Úchvatný výkon předvedli opět Jakub Kuvík a Antonín Čechura, kteří bez váhání vyhráli všechna svá utkání. V závěsu za nimi s menšími chybami odzápasili Jan Hroch a Matěj Kouba, kteří byli ve stejné váze právě s Antonínem Čechurou. Na chybu (upísknutí se) rozhodčího doplatil Viktor Gulej, který byl na dobré cestě ke zvratu celého utkání a mohl by tak brát stříbro, ale bohužel i tohle patří ke sportu. Na turnaji se neztratili ani nováčci na ,,závodní plachtě'' Jan Tesárek a Jakub Míšek. Všem klukům patří poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu a města Stříbra. Rodičům za podporu.1. místo- Jakub Kuvík- Antonín Čechura2. místo- Jan Hroch- Jan Tesárek 3. místo- Viktor Gulej- Jakub Míšek- Matěj Kouba

ZÁPAS STŘÍBRO - PO DLOUHÉ PAUZE NA KOLBIŠTI A HNED SBÍRÁ MEDAILE

 19.11.2022

Dne 19.11.2022 jsme se zúčastnili v Plzni tréninku, který probíhal formou turnaje. Turnaj proběhl se vším všudy – vážení, samotná utkání, vyhlášení a medaile. Kluci si tak poprvé zkusili soutěžní prostředí a my jako trenéři vše co se týče organizace. Odjeli jsme za účasti 11-ti závodníku z čehož jsme přivezli 10 medailí. Ve váze do 25 kilogramů startoval Viktor Gulej, který předvedl krásný zápasnický výkon. Další úchvatný výkon předvedl Jakub Kuvík ve váze do 28 kg, kterému chybělo trošku zápasnického štěstíčka k lepšímu umístění. Boris Gulej a Oleksii Sopeoniuk navážili 30 kg a obsadili první dvě příčky této váhy. Ve váze do 35 a 37 kg startovali Jakub Sladký a Matěj Kouba, kteří zaváhali v prvním utkání. U Jakuba se projevila měsíční pauza, kterou absolvoval ze zdravotních důvodů. Váhu do 43 kg reprezentovali hned dva zástupci našeho oddílu a to Antonín Čechura a Jan Hroch. Tonda předvedl krásné bezkonkurenční boje a Honza, který náš oddíl navštěvuje od září se také nemá vůbec za co stydět. Matěj Vurm a Antonín Stehlík bojovali ve váze do 50-ti kilogramů. Matěj svou rvavostí obsadil hned první příčku. Tonda v obou utkáních zaváhal a tak sbíral bronz. Nejtěžší a nejstarší Karel Langmajer startoval ve váze do 60 kg - je v našem klubu nováčkem a to se projevilo i v jeho bojích. Nakonec také bral bronz.Všem klukům děkujeme za reprezentaci našeho klubu. Rodičům za podporu. Na dalších trénincích s nimi jednotlivá utkání rozebereme a zaměříme se na chyby, kterých se dopustili. Nás jako trenéry čeká ještě spousta spousty práce s touto mládeží, ale věříme, že pokud kluci budou dále pravidelně docházet na tréninky, tak úspěch se dostaví. Co nás teď nejvíce těší jsou dotazy: „pane trenére kdy budou další závody ?“.Sportu ZDAR a ZÁPASU ZVLÁŠŤ!! 

Nové teplákové soupravy


19.10.2022

To, že jste Zápas Stříbro jako takový neviděli na závodech téměř dva roky, neznamená, že jsme skončili. Naše nelehká práce s mládeží stále pokračuje a díky závodové mezeře se nám podařilo našetřit na nové teplákové soupravy a to jak pro ty nejmenší, tak i pro ty největší.

TRÉNINKY PROBÍHAJÍ

6.9.2022
V září jsme opět uspořádali nábor dětí od šesti let. Letos nábor nebyl až tak úspěšný jako loni. I přes to jsme pár nových tváří přivítali. Tím více nás těší, že počet dětí, který se nám na tréninku schází je stálý už více jak rok a půl. Vždy, když se po prázdninách sejdeme v takto hojném počtu na tréninku, plus se sem tam přidá někdo nový, hřeje nás to na srdíčku. Přejeme našim svěřencům, aby měli pevné nervy s trenéry – myslí to s vámi dobře. My jako trenéři můžeme zase potvrdit to, že kdo si počká, ten se dočká. Naše „delší“ příprava nebyla jen tak pro nic, za nic. Se všemi jsme před dvěma lety začali od nuly a dnes? Dnes si myslíme, že jsou borci na závody dobře připraveni a nemáme se za co stydět. NEVĚŘÍTE? PŘIJĎTĚ SE KNÁM PODÍVAT A VYZKOUŠET SI TENTO KRÁSNÝ Sport.

24. ROČNÍK SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

17.-21.8.2022

Ve dnech od 17.8. - 21.8 jsme uspořádali tradiční soustředění v Mariánských Lázních. Tréninky probíhali jako vždy dvoufázově. Že naše práce má smysl potvrdila i hojná účast, kdy první den soustředění odjíždělo ze Stříbra 22 účastníků. Jednotliví účastníci nás postupně bohužel opouštěli z důvodu nemoci a dovolených. Tímto bychom chtěli poděkovat tamnímu klubu TJ Sokol Mariánské Lázně za možnost uspořádat po několikáté soustředění na jejich půdě - už teď se těšíme na jubilejní 25. rok s Vámi. Dále bychom chtěli poděkovat restauraci Kamenný Dvůr za skvělý servis po celou dobu. Teď už nám nezbývá, než Vám všem popřát příjemné prožití zbytku prázdnin - VE ZDRAVÍ. Vykročte do nového školního roku tou správnou nohou a my se zatím budeme těšit na první trénink, který se uskuteční 6.9.2022. Na společné fotce chybí Jan Sladký, Michal Kouba, Nicolas Slunečko, Jakub Sladký, Boris Gulej, Daniel Vavřička, Ondřej Sladký a Matěj Kouba,kteří nás postupně opustili v průběhu soustředění.

ZÁPASNICKÝ ČUNDR

16.7.2022

Dne 16.7.2022 jsme pro naše nejmenší uspořádali "výlet" plný her a překvapení. Sešli jsme se na vlakovém nádraží a vyrazili vlakem do Pňovan. Pokračovalo se po turistické stezce a cílová stanice byla chata jednoho z trenérů na Butově. Nicméně tento nápad oslovil i tatínky, kteří vyrazili na výlet také. Po cestě se děti vykoupali v řece a zastavili na nanuka. V cíli se vyřádili na houpacích sítích, bylo připraveno spousta her, opékání buřtů a bobřík odvahy (a teplé uzené ). Po bobříkovy se sedělo u ohně, hrálo na kytaru a pokračovala skvělá nálada. Jako bojovku měli kluci spaní pod širákem. Ráno na ně čekala bohatá snídaně, ranní hygiena a pokračování po turistické stezce z Butova do Stříbra. My DĚKUJEME všem zúčastněným a už teď se těšíme na další setkání. Sportu ZDAR.

PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ V HOLÝŠOVĚ

16.6.2022

Ve čtvrtek 16.6.2022 jsme uspořádali společný trénink s přátelským klubem Zápas Holýšov v tamní hale. Celý trénink jsme pojali jako mezioddílový turnaj. Těší nás, že kluci odjížděli z turnaje velice spokojení. Do Holýšova posíláme jedno velké DÍKY.

TOMÁŠ ADAM PŘEVZAL TITUL VZORNÝ TRENÉR

20.2.2022

U příležitosti oslavy 55-tých narozenin Tomáše Adama nás navštívil předseda Svazu zápasu České republiky Belo Svitek, aby předal jedno významné ocenění. Za svoji dlouholetou činnost a oddanost zápasu. Jak za výsledky své, tak za výsledky se svými svěřenci si oslavenec Tomáš Adam převzal ocenění (titul) VZORNÝ TRENÉR. Tento titul mu byl udělen Svazem zápasu České republiky v listopadu 2020 a kvůli covidové pauze předán až nyní. Tímto mu ještě jednou děkujeme za celoživotní činnost v našem klubu, gratulujeme a přejeme mnoho dalších příjemných chvil strávených u Zápasu. Dále bychom chtěli poděkovat restauraci Chanos za poskytnutí příjemného prostředí, zajištění kompletniho servisu a dobrého jídla po celou dobu oslavy.

PODPOŘTE SVAZ ZÁPASU FINANČNÍ PODPOROU

10.12.2021

Dovolte nám se touto cestou obrátit na všechny zápasnické kluby, svazové členy, příznivce a podporovatele českého zápasu, zda by nezvážili jakoukoliv finanční podporu ve prospěch Svazu zápasu ČR, který se z důvodu majetkového trestného činu, kterého se stal obětí, dostal do závažných ekonomických problémů. Z tohoto důvodu Svaz zápasu ČR zřídil “Transparentní účet” na “Podporu českého zápasu”. Číslo transparentního účtu je: 6127970319/0800 a je viditelný pro všechny zainteresované na stránkách České spořitelny. odkaz na účet Pokud by chtěl kdokoliv přispět na účet jakoukoliv částkou, budeme za jeho podporu velmi vděční. Předem děkujeme za pomoc a podporu, kterou svým příspěvkem českému zápasu vyjádříte. Stále totiž věříme, že solidarita mezi zápasníky a sportovci obecně, může českému zápasu, i v této pro nás tak nelehké době, pomoci Českému svazu zápasu zachránit jeden z nejstarších a nejtradičnějších olympijských sportů. Belo Svitek Předseda SZČR

ZAHÁJENÍ TRÉNINKOVÉ PŘÍPRAVY

7.9.2021

První letošní tréninky ukazují, že zájem o zápasnický sport v našem městě roste. Nábor přilákal spoustu nových zájemců, které rádi přivítáme spolu s jejich tatínky, aby si vyzkoušeli co zápas obnáší. Naše tréninky pak mohou společně navštěvovat pravidelně každé úterý a pátek od 17:00 v ZŠ Mánesova. Všem nováčkům, kteří dorazili na trénink přejeme pevné nervy s trenéry a spoustu skvělých sportovních zážitků.

ZÁPAS STŘÍBRO POŘÁDAL SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

19.8.-22.8.2021

Jako již tradičně, i letos jsme v měsíci srpnu uspořádali soustředění v Mariánských Lázních společně s partnerským oddílem TJ Sokol Mariánské Lázně za účasti trenérů obou klubů a mládeže všech věkových kategorií. Tréninky vedli trenéři Tomáš Adam, Michael Janda, Lukáš Adam, Jan Adam a za klub TJ Sokol Mariánské Lázně Miroslav Pinc. Kromě našich bývalých a současných členů se zúčastnili také borci z mariánskolázeňského klubu. Tématem tréninků byla zejména práce s mládeží (jak děti zaujmout pro sport, tréninková náplň, nábory, procvičování fyzických dovedností apod.) Dále jsme se zaměřili na vylepšení techniky provádění chvatů, způsobu vedení boje na žíněnce a fyzické vytrvalosti. Hlavním cílem byla snaha o rozšíření počtu členů klubu a trenérů. Vše proběhlo bez zranění, v klidné a pohodové atmosféře. Borci byli spokojeni a dožadovali se opakování soustředění v příštím roce. Musíme všechny pochválit za zvládnutí tréninkové zátěže a také za to, že tréninku věnovali maximální úsilí. Celá akce se uskutečnila za podpory Města Stříbra. Také bychom touto cestou chtěli poděkovat za vzorný servis zaměstnancům restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, kteří nám zajistili stravování a příjemnou atmosféru v době soustředění.

ONLINE SEMINÁŘ

10.4.2021

Tento víkend se naši trenéři zúčastnili semináře potřebného pro prodloužení trenérské licence. Seminář probíhal formou videohovoru a hlavním tématem byla výživa v úpolových sportech. I v této době ovlivněné koronavirem je zapotřebí udržovat náš klub dále v chodu alespoň po formální stránce. Společně doufáme, že se již brzy sejdeme na žíněnce v plném počtu.

ZÁPAS STŘÍBRO POŘÁDAL SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

20.8.-23.8.2020

I letos jsme v srpnu uspořádali soustředění v Mariánských Lázních společně s tamním partnerským oddílem TJ Sokol Mariánské Lázně za účasti trenérů obou klubů a také mládeže všech věkových kategorií. Tréninky vedli trenéři Tomáš Adam, Michael Janda, Bohuslav Pírka, Lukáš Adam, Jan Adam a za klub TJ Sokol Mariánské Lázně Miroslav Pinc. Účast byla opět hojná. Kromě našich bývalých a současných členů se zúčastnili také borci z mariánskolázeňského klubu. Tématem tréninků byla zejména práce s mládeží (jak děti zaujmout pro sport, tréninková náplň, nábory, procvičování fyzických dovedností apod.) Dále jsme se zaměřili na vylepšení techniky provádění chvatů, způsobu vedení boje na žíněnce a fyzické vytrvalosti. Hlavním cílem pak byla snaha o znovu začlenění bývalých členů do našeho klubu a rozšířit tak řady trenérů. Vše proběhlo bez zranění v klidné a pohodové atmosféře. Musíme konstatovat, že se nám podařilo naplnit téma i cíl soustředění, borci byli spokojeni a dožadovali se opakování soustředění v příštím roce. Musíme pochválit všechny, kteří zvládli tréninkovou zátěž a soustředění skutečně věnovali maximální úsilí. Také bychom touto cestou chtěli poděkovat za vzorný servis zaměstnancům restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, kteří nám zajistili stravování a příjemnou atmosféru v době soustředění.

4. KOLO OBLASTNÍ LIGY - HOLÝŠOV

2.11.2019

V sobotu, 2. listopadu jsme se zúčastnili posledního, 4. kola Oblastní ligy v Holýšově. Současně to byl i turnaj k 60. výročí založení holýšovského zápasu. Sjelo se sem 96 závodníků ze 13 oddílů a zápasilo se ve volném stylu. Náš oddíl odjeli reprezentovat pouze dva závodníci. Viktor Synek startoval v kategorii mladší žáci a Štěpán Stodola zápasil v kategorii přípravka B. Oba kluky musím pochválit za jejich výkon, který předvedli. Viktor měl ve své váze pouze jednoho soupeře, kterého porazil ve 4. minutě na technickou převahu. Možná k tomu pomohl i nezdar z minulého týdne, po kterém mu došlo, že není čeho se bát a od první vteřiny na žíněnce zápasil s přehledem a dominancí. V utkání předvedl spoustu pěkných útoků i obranných technik. Na závěr měl ještě jedno přátelské utkání se soupeřem z vyšší váhové kategorie, které nakonec prohrál na lopatky, ale stejně jako v předešlém utkání podal bojovný výkon. Štěpán měl ve své váze čtyři soupeře, které postupně porazil na lopatky a svoji kategorii jednoznačně ovládl. Jednoduše se mu v utkáních dařilo téměř vše, co si usmyslel a vzal do hlavy. Byla to od něj přehlídka chvatů a byla radost se na jeho utkání dívat. Ještě jednou oběma klukům gratuluji k jejich výkonům a věřím, že pokud budou i nadále trénovat, budou příští rok ještě lepší a silnější.

Výsledky:

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo


mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (2 závodníci této váhové kategorie) - 1. místo

PRAGUE WRESTLING OPEN 2019

26.10.2019

V sobotu 26. října 2019 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Prague Wrestling Open v Praze na Stromovce. Sjelo se sem 273 závodníků z 9 států (40 oddílů). Turnaj byl vypsán pro kategorie přípravka A, mladší žáci, žáci, kadeti a zápasilo se v řecko – římském stylu. Náš oddíl reprezentoval v kategorii kadeti Jakub Nikitinský do 71kg a s ním se do této váhy odvážilo dalších 6 borců. Kuba ve skupině 2x prohrál, 1x vyhrál a celkově obsadil 5. místo. Jeho výkon hodnotím zatím jako nevyrovnaný a kolísavý. Na žíněnku sice nastupuje sebevědomě, nebojí se, jde bojovat, jenže jeho fyzická nepřipravenost ho většinou porazí. Zpravidla se na jeho první periodu dá dívat, ale jak mu postupně dochází síly, je vidět to trápení a následně i zbytečná prohra. Pak už je pro něj těžké vypracovat si nějaký záběr. A pokud se mu to podaří, stojí ho to většinu sil a následný chvat už nedokončí. Je to velká škoda, protože se soupeřům technicky vyrovnává. Musí se nad tím zamyslet, už jen proto, že od příštího roku přestupuje do kategorie juniorů, a to je vždycky náročné. Druhým účastníkem turnaje byl v kategorii mladší žáci Viktor Synek. Zápasil ve váze do 35kg a s ním se odvážilo dalších 5 závodníků. Viktor svá dvě utkání prohrál a skončil na posledním 6. místě. Škoda, kdyby se šel poprat na žíněnku se stejným nasazením, jako se pere na tréninku, tak by to dopadlo jinak. Měl by vypustit z hlavy, že je na závodech a jít se poprat tréninkově. On ví, co má na žíněnce dělat, má fyzičku, ale svazuje ho psychika. Viktor by potřeboval Jakubovo hlavu a Jakub Viktorovo fyzičku.

Výsledky:

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (6 závodníků této váhové kategorie) - 6. místo


kadeti
Jakub Nikitinský - 71kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 5. místo

MEMORIÁL JOSEFA SVITAČE - NITRA (SVK)

28.9.2019

V sobotu, 28.9.2019 se Jakub Nikitinský zúčastnil 38. ročníku Memoriálu Josefa Svitače v Nitře. Startoval v kategorii kadeti do 71kg a zápasilo se ve volném stylu. Spolu s ním se do této váhy odvážilo dalších 6 borců ze Slovenska a Ukrajiny. Zápasilo se podle mezinárodních pravidel a Jakub se probojoval až do finále své váhové kategorie, kde ho závodník z Ukrajiny porazil na technickou převahu. V utkání byla vidět snaha jít do chvatů a tvořit. Bohužel soupeř z těchto jeho nástupů do akcí spíš těžil a snadno za něj přecházel. A v tomto duchu probíhalo celé utkání. Škoda, zápasit se s tímto borcem dalo a porazit se dal také. U Kuby je vidět progres, tak doufám, že se z chyb ponaučí a posune se dál.

Výsledky:

kadeti
Jakub Nikitinský - 71kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 2. místo

MEMORIÁL R. VOLRÁBA + AKVASALON - HRADEC KRÁLOVÉ

21.9.2019

V sobotu, 21.9.2019 jsme se zúčastnili již třetího turnaje v zářijové řadě. Tentokrát jsme odjeli do Hradce Králové, kde se konal mezinárodní turnaj Akvasalon a zároveň Memoriál R.Volrába. Sjelo se sem 165 závodníků z 27 oddílů Polska, Česka, Slovenska. Zápasilo se ve volném stylu. Tentokrát náš oddíl reprezentoval v kategorii přípravka B – Jiří Štěpán Stodola, přípravka A – Štefan Oračko a v kategorii kadeti – Jakub Nikitinský. Turnaj byl opravdu kvalitně obsazen a kluci v průměru odzápasili čtyři utkání. Po dvou turnajích, kde se zápasilo v řecko – římském stylu, se kluci museli přeorientovat na styl volný, kde si museli ohlídat nohy a naopak do nich útočit. Kuba odzápasil čtyři utkání a v každém se snažil provádět chvaty. Dařilo se mu, jen ho bohužel každé utkání stálo hodně sil. Potřebuje na sobě pracovat především po této stránce – rozložení sil je pro něj naprosto zásadní. Musí se dokázat na žíněnce uvolnit a až pak jít do chvatu v plném nasazení a dostatečnou razancí. A stejně jako v jakémkoliv jiném sportu je potřeba v souboji přemýšlet. Věřím, že na to přijde v určitou dobu každý sám. A čím více bude zápasit, tím rychleji mu budou docházet věci, o kterých teď mluvím. Štěpán Stodola měl také čtyři utkání. Ve skupině se mu dařilo, nastupoval do chvatů, útočil do nohou a zkoušel i chvaty v parteru. Bohužel v některých utkáních neměl při provádění chvatů pevné záběry a soupeři z toho těžili. Je škoda, že ve volném stylu si nechával zabrat záhlaváka. I když ho pěkně kontroval, tak by se tyto chvaty při zachování volnostylařského postoje neměly vyskytovat. Finálové utkání pak bylo převahovou záležitostí soupeře. Štěpán bohužel dělal chybu za chybou, tak se dalo takové finále očekávat. Samozřejmě chyby rozebereme a pak věřím, že ho tato zkušenost bude motivovat a v dalších utkáních už se chyb vyvaruje. Štefan Oračko – u Štefana je to více o přístupu v tréninku. Stejným projevem potom působí na závodní žíněnce. Kdyby se více soustředil, nerozptyloval se, poslouchal, díval se, a když vysvětluji, učíme se něco nového, zkoušíme, tak by potom v utkáních nedělal takové laciné chyby a neprohrával by. Škoda, potenciál má.

Výsledky:

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 2. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (6 závodníků této váhové kategorie) - 4. místo

kadeti
Jakub Nikitinský - 80kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

3. KOLO OBLASTNÍ LIGY - BŘEZOVÁ

14.9.2019

Uběhl týden a my jsme se opět zúčastnili turnaje. Tentokrát byla pořadatelem Březová u Sokolova. Šlo o třetí kolo Oblastní ligy a zároveň o Velkou cenu Březové. Sjelo se sem 74 závodníků z celé západočeské oblasti a zápasilo se v řecko – římském stylu. Tento turnaj byl vypsán pouze pro kategorie přípravka B, A, mladší žáci a žáci. Přestože jsem klukům říkal, že to budou jen tréninková utkání, jediný, kdo to tak pochopil a pojal, byl Jirka Stodola, který všechna svá utkání vyhrál na technickou převahu. V jednotlivých zápasech přecházel ze záběru do záběru a z chvatu do chvatu. A tak by to mělo vypadat. Štefan Oračko a Viktor Synek vstupovali na žíněnku poněkud odevzdaně a se strachem, jak to dopadne. Možná, že právě proto byl Viktorův výkon tak trochu jako na houpačce - se svým jediným soupeřem nejdřív prohrál na lopatky, ale v přátelském utkání (s tím samým soupeřem) ho jednoznačně porazil na lopatky on. Tak proč takhle nezápasit rovnou? Podobně odzápasil i Štefan Oračko. Své první utkání prohrál ze strachu na lopatky. V druhém utkání porazil na body soupeře, s kterým minulý týden v Teplicích prohrál finále o 1. – 2. místo. V posledním utkání bohužel opět ze strachu prohrál na lopatky. Takové výkyvy ve výkonech nemohu pochopit. S Viktorem by si měli víc věřit, jít se na žíněnku prostě poprat a prodat vše, co natrénovali. Příští týden jedeme na mezinárodní turnaj do Hradce Králové. Uvidíme, jak se klukům bude dařit.
Výsledky:


přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (6 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (4 závodníci této váhové kategorie) - 3. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (2 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

MEMORIÁL FRANTIŠKA KUBICI - TEPLICE

7.9.2019

V sobotu, 7.9.2019, jsme se zúčastnili v Teplicích Memoriálu Františka Kubici. Sjelo se sem 83 závodníků z 15 oddílů ČR. Turnaj byl vypsán pro kategorie přípravka C, B, A, mladší žáci, žáci a zápasilo se v řecko - římském stylu. Do Teplic jsme si odjeli vyzkoušet, jaká je naše kondice po prázdninách. A protože jsem v tomto turnaji neočekával extra výkony nebo výsledky, pojali jsme memoriál spíše jako trénink. A nakonec jsme nedopadli vůbec špatně! Samozřejmě kluci v každém utkání toužili po vítězství a tak se nevyhnuli chybám. Přesto v jednotlivých utkáních působili aktivně, nastupovali do chvatů, které se jim dařilo dokončovat – a nebylo jich málo. Chvaty prováděné soupeřem kontrovali a zkoušeli obranné techniky. Na druhou stranu se někteří přesvědčili, že přílišná zbrklost se nevyplácí a většinou končí na lopatkách a také to, že vyhrát se dá i v posledních vteřinách zápasu. Jirka Stodola podal na žíněnce jednoznačný výkon a všechny své soupeře porazil na lopatky. Štefan Oračko zbytečně prohrál svojí zbrklostí a nesoustředěností. Viktor Synek ve svých utkáních podal bojovné výkony. Chválím všechny za předvedené výkony a zvlášť Viktora za otočení zápasu ve svůj prospěch v posledních vteřinách utkání.
Výsledky:


přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (4 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (3 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

MEMORIÁL JIŘÍHO KLEPCA - OSTRAVA

14.6.2019

Dne 14.6.2019 jsme odjeli na další mezinárodní turnaj, tentokrát do Ostravy, kde se v sobotu konal 18. ročník memoriálu Jiřího Klepca ve volném stylu. Sjelo se sem 192 závodníků ze šesti států (CZ, SK, PL, HUN, UK, USA).Turnaj byl vypsán pro kategorie přípravky A, mladší žáci, žáci a junioři. Náš oddíl odjeli reprezentovat pouze 3 zápasníci. V kategorii přípravka A – Jiří Štěpán Stodola do 35kg, Štefan Oračko do 47kg a v kategorii juniorů Jakub Nikitinský do 70kg. Jako pozitivum považuji kvalitní obsazení turnaje, především zahraničními borci, a jsem rád, že jsme se tohoto turnaje zúčastnili. Kluci konečně zjistili, že technika je víc než síla a bez fyzičky se zápasit nedá. Trochu mě zamrzelo, že klukům chyběl dostatek sebevědomí a cítili příliš velký respekt ze zahraničních borců, což se hned projevilo na žíněnce. Na druhou stranu chápu, že zápas nebyl úplně standardní (díky značnému mezinárodnímu obsazení) a že pro kluky byl obrovskou zkušeností. Čím více by zažili takových turnajů, tím lépe pro ně. Věřím, že by se snadno „ostříleli“ a působili by na žíněnce jistěji. Nemyslím si, že umíme míň než ostatní, jen to ještě neumíme na té žíněnce prodat. Je třeba si více věřit, dodržovat zásady, které neustále pilujeme, mít zautomatizované chvaty, nevzdávat se a bojovat. Především kluci z Ukrajiny a USA nám ukázali, jak může být zápas jednoduchý a přitom pěkný, když se to umí. Jinak je to naopak. Zápas je rozmanitý, složitý, technicky i fyzicky náročný a navíc bolí. Jednoduše řečeno, máme na čem pracovat. Ale není to jen o práci na trénincích, je to o celém životním stylu, o vědomí chtít zápasit. To už je ale na každém, kdo chce v zápase vydobýt své místo, zlepšovat se a stát se zápasníkem nejen na tréninku. Věřím, že si kluci z tohoto turnaje vezmou ponaučení a porážky, které utrpěly pro ně budou motivací v další přípravě na příští turnaj.

Výsledky:

přípravka A
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (16 závodníků této váhové kategorie) - 16.místo
Štefan Oračko - 47 kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 3. místo

junioři
Jakub Nikitinský - 70kg (8 závodníků této váhové kategorie) - 6. místo

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (6 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (4 závodníci této váhové kategorie) - 3. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (2 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

MEMORIÁL MIROSLAVA REŠLA - NOVÝ JIČÍN


23.5.2019

V pátek, 23.5.2019 jsme odjeli na další mezinárodní turnaj, tentokrát do Nového Jičína. Bohužel bez Marka Matúše, který se na tréninku zranil. Turnaje se zúčastnilo 180 závodníků z 26 oddílů včetně oddílů ze Slovenska a Polska. Zápasilo se ve volném stylu. Všichni kluci podali bojovné výkony převážně s vítězným koncem. Za to jim rozhodně patří pochvala. Ale připojuji taky výtku za chyby, které jsme rozebíraly po minulém turnaji v Lidicích a stejně se znovu objevovaly. V okamžiku, kdy rozhodčí zahájil utkání, všechny rady a zásady jako by byly zapomenuty a kluci si zase jeli ve svých starých kolejích. Vím, že uběhla jen krátká doba na to, aby vstřebali veškeré nové informace. Ale pokud budeme dělat v utkáních stále hrubé chyby, v budoucnu nás to může stát právě to vytoužené vítězství. Na druhou stranu jsem viděl v jednotlivých utkáních pěkné akce i perfektně provedené chvaty. A za ně kluky chválím a doufám, že se stanou přirozenou součástí jejich boje. Slabost, kterou musím zmínit, je nepříliš dobrá fyzická kondice. A bohužel se projevila, protože kluci měli utkání, která přesahovala do druhé periody, nebo museli absolvovat utkání celé. Svaly byly zakyselené, pohyb na žíněnce nekoordinovaný, chyběla jim schopnost utkání řídit a naopak bylo znát, jak moc už chtějí utkání ukončit. A tak by to být nemělo. Stále mluvíme o taktice, která je součástí samotného boje – umět si rozvrhnout síly do celého utkání. Tyto turnaje jsou ideální možností zkoušet útočit, chodit do chvatů, prostě zápasit otevřeně, nikoliv pasivně. Až když se nezadaří a soupeř se nám ubrání, je třeba přejít na jinou techniku, třeba i obrannou. Hlavně bojovat a nevzdávat se, i když jsme v nebezpečné pozici a mohli bychom prohrát na lopatky. Myslím si, že to kluci v sobě mají. Bojují a nevzdávají se. A to je dobře. Teď máme tři týdny na přípravu na další turnaj probíhající tentokrát v Ostravě. Vím, že chyby se znovu objeví, ale věřím, že už to nebudou ty hrubé a zásadní, na kterých neustále a souvisle pracujeme.
Výsledky:

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (8 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (3 závodníci této váhové kategorie) - 1. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 7. místo

junioři
Jakub Nikitinský - 70kg (4 závodníci této váhové kategorie) - 1. místo

SOKOLSKÝ POHÁR - LIDICE 2019

18. a 19. 5. 2019

V sobotu a v neděli, 18. a 19. 5. 2019 jsme se zúčastnili 36. ročníku mezinárodního turnaje Sokolský pohár - Lidice. Tento turnaj je uctěním památky osmdesáti dětí, které nedostaly šanci žít a sportovat. Sjelo se sem 341 závodníků z 33 oddílů, z šesti států. Turnaj byl vypsán pro kategorie od přípravky B až po kadety. Zápasilo se v řecko – římském stylu. Náš oddíl odjel na tento turnaj v plné sestavě, tedy s pěti závodníky. Nemohu říct, že by někdo své utkání odbyl. Všichni šli na žíněnku odhodlaně, bojovně a s touhou vyhrát. Někomu se dařilo více, někomu o něco méně. Každopádně turnaj prověřil naši celkovou výkonnost. Chyby byly. Smutné ale je, že jsou stále stejné. A že na ně musím stále upozorňovat. Před utkáním, po utkání, při rozboru na trénincích i na samotném tréninkovém poli. Kluky schválně stavím do situací, ve kterých si mohou chybu uvědomit a učit se ji odstranit. A stejně ji na dalších závodech zopakují. Chápu, že na závodní žíněnce se snadno zapomínají mé rady, zásady a domluvy, o kterých jsme mluvily a sílí touha po vítězství a po co nejrychlejším utkání. A to jakkoliv a někdy i bezhlavě. Ale takhle to být nemá. Musíme se naučit zachovat si chladnou hlavu. Ať prohrávám nebo vyhrávám, musím znát taktiku vedení boje na žíněnce. Kluky neustále motivuji a vedu k tomu, aby si šli utkání především užít a prodali, co mají natrénováno. Jejich projev na žíněnce zatím působí silově, křečovitě a nestabilně. Mým cílem je dovést kluky k sebejistému, sebevědomému a uvolněnému projevu. K takovému projevu, který bude po technické i taktické stránce převyšovat projev soupeřův. Vím, jsou to ještě děti. A taky vím, že zápas je dřina, píle, úsilí, odříkání. Ale oni to ví také. A vědí, že časem jim chyby přestanu tolerovat a budu očekávat stabilní a vyrovnané výkony. Musí na sobě zapracovat. Až pak to může přinést to vysněné ovoce. Pokud mohu zhodnotit výkon celkově, všichni kluci byli bojovní a odhodlaní. Za to jim rozhodně patří pochvala. Z proher se ponaučí a nová vítězství je budou motivovat, posilovat a posouvat dál. V to věřím a všem klukům také přeji.
Výsledky:

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (6 závodníků této váhové kategorie) - 5 - 6. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (11 závodníků této váhové kategorie) - 10. místo

žáci
Marek Matúš - 62 kg (11 závodníků této váhové kategorie) - 8. místo

kadeti
Jakub Nikitinský - 71kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 2. místo

2. KOLO OBLASTNÍ LIGY - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

11.5.2019

V sobotu, 11. 5. 2019 jsme se zúčastnili druhého kola Oblastní ligy v Mariánských Lázních. Sjelo se sem 74 závodníků z plzeňského a karlovarského kraje a zápasilo se ve volném stylu. Tentokrát jsme již odjeli v plném počtu a opět jsme měli v týmu jednoho nováčka, Štefana Oračka. Byla to jeho premiéra na závodní žíněnce a zvládl ji na výbornou. Svého soupeře porazil jednoznačně na lopatky. Na žíněnce měl přehled - věděl, co chce dělat za chvaty a především předvedl aktivní způsob boje. Druhým závodníkem, který nás reprezentoval, byl Jirka Stodola. Ten si také se všemi svými soupeři poradil hladce a suverénně a vyhrál v první periodě na lopatky. I on předvedl bojovného ducha plného promyšlených chvatů. Je třeba si uvědomit, že na těchto turnajích nejde jen o vítězství, ale právě o vyzkoušení si chvatů, které stále trénujeme a drilujeme. Musíme si je zautomatizovat, protože se v průběhu boje na žíněnce dostáváme do situací, kdy je můžeme použít a pak už nesmíme přemýšlet, jak se ten chvat vlastně dělá, kam mám strčit ruce, jakým směrem zatlačit, kam se otočit…atd. To je ta stěžejní práce do budoucna pro všechny kluky. I Viktor Synek zde odzápasil pěkné utkání, ve kterém se mu povedlo několik chvatů tak, že svého soupeře zaslouženě porazil ve druhé periodě na lopatky. Tak už mu snad nadešel čas a začne vítězit. Posledním členem našeho týmu a samozřejmě tím nejzkušenějším byl Marek Matúš. Ten na soutěž odjel se zablokovaným krkem, přesto nastoupil, odzápasil a vyhrál. Takového postoje si opravdu cením. Vzhledem k jeho hendikepu dostal před utkáním pokyny o způsobu vedení boje na žíněnce a o možných chvatech. Pravda je, že to nebylo pohledné utkání, ale Marek dodržel to, na čem jsme se domluvili a svého soupeře porazil na lopatky. Všem klukům gratuluji k 1. místům, a věřím, že v tomto vítězném tažení budou pokračovat dál. Teď nás čekají dva mezinárodní turnaje, kde už bude startovat i poslední člen našeho týmu Jakub Nikitinský. Uvidíme, jak se bude klukům dařit i nadále. Držte všem pěsti!!
Výsledky:

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

přípravka A
Štefan Oračko - 47 kg (2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo

žáci
Marek Matúš - 62 kg (2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo

MČR MUŽŮ V PRAZE

- LUKÁŠ ADAM VYBOJOVAL BRONZ -


5.5.2019

V sobotu 5.5.2019 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky mužů ve volném stylu v hale Olympu Praha. Náš klub Zápas Stříbro reprezentovali pouze dva borci a to Lukáš Adam a Jan Adam. Největšího úspěchu dosáhl Lukáš Adam, který vybojoval třetí místo v hmotnostní kategorii do 79 kilogramů. Jan Adam pak v hmotnosti do 86 kg vybojoval šesté místo. „Turnaje se zúčastnil velký počet borců z celé České republiky. Lukáš Adam nestačil pouze na svého bývalého ligového kolegu, a tak po třech vítězstvích a jedné prohře vybojoval velmi pěkné třetí místo. Jan Adam nestačil na současné borce z ligové špičky a obsadil šesté místo. Oba borci bojovali a snažili se dosáhnout co nejlepšího výsledku. Musím jim touto cestou pogratulovat k dosaženému umístění a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i města Stříbra.“

VELKÁ CENA BOROHRÁDKU

13. 4.2019

V sobotu, 13. 4.2019 jsme se po roce opět zúčastnili Velké ceny Borohrádku. Na turnaj se sjelo 147 závodníků z 18 oddílů ČR a 3 oddílů SK a zápasilo se v řecko – římském stylu. Opět dobrá účast a opět skvělá organizace turnaje. Náš oddíl reprezentovali dva závodníci ve dvou kategoriích. V kategorii přípravka B Jiří Štěpán Stodola ve váze do 35 kg. S ním se odvážili další čtyři borci a zápasilo se systémem každý s každým. Jirka všechna svá utkání vyhrál, když své soupeře zdolal v první periodě na lopatky nebo na technickou převahu. V jednotlivých zápasech udělal chyby, na kterých je třeba zapracovat a odstranit je. Ale byly to Jirkovy druhé závody a vyhrál je, stejně jako ty předchozí. Nezbývá, než hodnotit jeho výkon jako velmi dobře odvedenou práci na žíněnce. Druhým závodníkem byl Viktor Synek. Ten letos přestoupil z přípravky A do mladších žáků. Přestup je vždy pro závodníky těžký a také u Viktora to bylo znát. Zde už jsou kluci vyspělejší, silnější a mají propracovanější techniku a taktiku boje. Viktor startoval v kategorii do 35 kg a s ním se odvážili další tři borci. Také zde se zápasilo systémem každý s každým. Přestože se Viktor snažil, všechna svá utkání prohrál. Doménou zápasu je bojovnost a schopnost prodat, co mám natrénováno a v čem vynikám. Snad se to projeví víc příště. Držím palce a oběma gratuluji!
Výsledky:

přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 1. místo

mladší žáci
Viktor Synek - 35 kg (4 závodníci této váhové kategorie ) - 4. místo

ZÁPAS STŘÍBRO MÁ DVA VÍCEMISTRY REPUBLIKY VE VOLNÉM STYLU

2.3.2019

V sobotu, 2. března jsme se zúčastnili MČR v Hradci Králové. Sjelo se sem 149 závodníků z 27 oddílů a zápasilo se ve volném stylu. Náš oddíl reprezentoval v kategorii juniorů do 92kg Bohuslav Pírka a v kategorii žáků do 62kg Marek Matúš. Oba shodně vybojovali 2. místa a stali se tak vicemistry republiky pro rok 2019. Marek Matúš startoval v nejvíce obsazené kategorii – odvážilo se do ní 12 zápasníků. Ve své skupině postupně porazil Marka Kotlaříka z Hodonína, Abdullu Tsygankova z Prahy, mistra republiky v řecko - římském stylu z minulého týdne Matouše Jankoviče z Hradce Králové a Abdurakhmana Baizhanova z Ústí nad Labem. O titul mistra ČR Marek bojoval s vítkovickým Samuelem Bystroněm. Nezačal vůbec špatně a ujal se vedení 4:0 na body. Bohužel se Markovi nepodařilo vedení udržet a se Samuelem prohrál v první periodě. Škoda. Bohouš Pírka v prvním utkání porazil Michala Neuderta z Nejdku a poté prohrál s Matoušem Vondálem. Jeho výkon musí zhodnotit jeho trenér Tomáš Adam. Vzhledem k tolik obsazené kategorii je Markovo 2. místo velmi pěkné umístění a pro řadu dalších zápasníků jen špatně dosažitelné. Budeme samozřejmě dál pracovat na chybách, které se objevily v jednotlivých utkáních a především se musíme naučit bojovat se silnějšími a vyspělejšími soupeři. To je to, co nás posouvá dál. Každopádně považuji Markův výkon za kvalitní, nebojácný a já mu k jeho úspěchu upřímně gratuluji. Doufám, že neusne na vavřínech a bude makat dál, aby jeho další vystoupení na žíněnce bylo zase o něco lepší a přesvědčivější. K výkonu Bohuslava Pírky trenér Tomáš Adam uvádí: „Jeho výkon lze považovat za odpovídající tréninkovému úsilí. Tentokrát Bohouš zápasil podle svého rozhodnutí. Nijak jsem mu v taktice vedení boje neradil. Zvolil svůj styl a vybojoval pěkné druhé místo. Bohužel v těchto soubojích se již naplno projevila jiná skutečnost a to, že Bohouš se začal věnovat více jinému sportu – kulturistice, což má za následek nabírání svalové hmoty a úbytek „zápasnického“ pohybu. Po tomto turnaji jsme se tedy s Bohoušem dohodli, že ukončí zápasnickou kariéru a bude se věnovat kulturistice.Tyto sporty nelze vzájemně kombinovat. Závěrem bych chtěl oběma borcům pogratulovat k dosaženému úspěchu a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i města Stříbra. Bohoušovi pak přeji mnoho sportovních úspěchů v kulturistice, hodně zdraví a také bych mu touto cestou chtěl poděkoval za vzornou reprezentaci našeho klubu, za dobu, kdy byl jeho členem. Trenér Tomáš Adam.
Výsledky:

Žáci
Marek Matúš – 62 kg (12 závodníků této váhové kategorie) - 2. místo

Junioři
Bohuslav Pírka – 92 kg (3 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

1. KOLO OBLASTNÍ LIGY - MARIÁNSKÉ LÁZNĚ

9.3.2019

V sobotu, 9. 3. 2019 jsme se zúčastnili prvního kola Oblastní ligy v Mariánských Lázních. Sjelo se sem 74 závodníků z plzeňského a karlovarského kraje a zápasilo se v řecko - římském stylu. Za náš oddíl startoval pouze Marek Matúš v kategorii žáků do 62kg. V této kategorii neměl žádného soupeře, proto jsem mu domluvil dvě přátelská utkání s borci, kteří se odvážili do váhy 57kg. Marek oba porazil na lopatky. Svoji premiéru na soutěžní žíněnce si prožil v kategorii přípravka B Jiří Štěpán Stodola – ve váze do 35kg. Měl tu jednoho soupeře , kterého porazil na lopatky. V tomto utkání Jirka provedl se soupeřem dvě krásné záručky, za které by se nemusel stydět ani zkušený zápasník. Poté měl ještě jedno přátelské utkání, ve kterém soupeře opět před limitem porazil na lopatky. Marek i Jirka podali opravdu pěkné a přesvědčivé výkony a zaslouženě vyhráli. Oběma gratuluji.
Výsledky:

Přípravka B
Jiří Štěpán Stodola - 35 kg (2 závodníci této váhové kategorie) - 1. místo
Přátelská utkání: 1 (výhra na lopatky)

Žáci
Marek Matúš - 62 kg (jediný závodník této váhové kategorie ) - 1. místo
Přátelská utkání: 2 (2x výhra na lopatky)

MČR ŽÁKŮ A JUNIORŮ - CHOMUTOV - ŘECKO-ŘÍMSKÝ STYL

23.2.2019

V sobotu 23.2.2019 se konalo MČR žáků a juniorů v řecko – římském zápase. Pořadatelem bylo město Chomutov. Sjelo se sem 141 závodníků z 27 oddílů. Za náš oddíl startoval pouze v kategorii žáků Marek Matúš ve váze do 62 kg. S ním se odvážilo do jeho kategorie dalších 6 borců. Marek první utkání vyhrál a další dvě utkání prohrál. Celkově obsadil 5. místo ze sedmi. Jeho projev na žíněnce působil ustrašeně, bojácně, nepřesvědčivě, jakoby si nevěřil . Bohužel tu neprodal to, co má natrénováno. Škoda, že jeho první závody jsou v podstatě vrcholem sezony. Uvidíme, jak zabojuje příští týden na MČR v Hradci Králové. Tentokrát se bude zápasit ve volném stylu.
Výsledky:

Žáci:
Marek Matúš – 62 kg (7 závodníků této váhové kategorie) - 5. místo

VELKÁ CENA PLZNĚ  2019

2.2.2019

Dne 02.02.2019 jsme se zúčastnili v Plzni mezinárodního turnaje – Velké ceny Plzně. Turnaj byl vypsán pro kategorie kadetů a juniorů. Zúčastnil se jej velký počet borců ze zahraničí a z celé naší republiky. Za náš klub „Zápas Stříbro“ startoval pouze Bohuslav Pírka v kategorii juniorů. V hmotnosti do 96 kg vybojoval druhé místo. Ukázalo se, že ve srovnání s našimi reprezentanty a zahraničními borci, ztrácí. Bohouš nestačil na současného reprezentanta. Potvrdil však svoji vzestupnou formu a myslím si, že se mu podařilo zúročit tréninkovou přípravu. Vzhledem k tomu, že je juniorem druhým rokem (celkem tři), lze ještě očekávat další výsledky v této věkové kategorii. Závěrem bych mu chtěl pogratulovat k dosaženému úspěchu a poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu. Trenér Tomáš Adam.

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH ZÁPASNÍKŮ KLUBU ZÁPAS STŘÍBRO ZA ROK 2018

4.12.2018

V úterý 4.12.2018 jsme vyhodnotili uplynulý rok 2018 a ocenili nejlepší zápasníky našeho klubu v restauraci „Chanos“ ve Stříbře. Pozvání na tuto akci přijali i předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek a starosta města Stříbra pan Ing. Václav Votava. Trenéři Tomáš Adam, Michael Janda a Jiří Kožíšek zhodnotili uplynulý rok a přidali i přání do budoucna. Mimo jiné připomněli, co vše se podařilo v poslední době pro náš klub udělat. Také, že v letošním roce jsme se zúčastnili tří kol Oblastní ligy žáků pro Plzeňský a Karlovarský kraj, MČR kadetů, žáků, juniorů a také dalších soutěží v ČR, některé i s mezinárodní účastí. Dále, že se podařilo zakoupit další sportovní vybavení. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy. Do diskuse přispěl i předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, který pochválil náš klub, poděkoval za výbornou trenérskou práci, závodníkům pogratuloval k dosaženým výsledkům a předal nám dekorační desku s gratulací k padesátému výročí vzniku našeho klubu. Se svým příspěvkem vystoupil také starosta města pan Ing. Václav Votava, poděkoval za reprezentaci města a popřál mnoho dalších sportovních úspěchů. Poté již následovalo samotné vyhodnocení zápasníků s předáním ocenění za celoroční práci, které předal sportovcům společně s trenéry i starosta pan Ing. Václav Votava. Zápasníci byli vyhlášeni bez pořadí, i když byli ohodnoceni dle dosažených výsledků - Bohuslav Pírka (kategorie junioři), Jan Plzák (kategorie st. žáci), Marek Matúš (kategorie st. žáci), Viktor Synek (kategorie přípravka A).

MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO - PRAHA

24.11.2018

V sobotu 24. 11.2018 jsme se po dvouměsíční pauze způsobené vyšší nemocností zúčastnili pravděpodobně posledního turnaje v této sezoně (v tomto roce ) - odjeli jsme do Prahy na Memoriál Urbana a Veselého. Vím, že se turnaje nezúčastňuje mnoho oddílů, proto jsme turnaj pojali jako trénink. Přijelo jen 40 závodníků z Polska, Slovenska, Čech a zápasilo se ve volném stylu. Viktor Synek startoval v kategorii přípravka A do 31kg. Do této váhy se odvážilo 5 závodníků (2 z Polska, 1 ze Slovenska a 1 domácí borec). Když je v jedné kategorii do 5 závodníků, zápasí se systémem každý s každým. Proto Viktora čekala čtyři utkání. Bohužel všechna prohrál na lopatky. Viktor by se měl začít víc koncentrovat - od ledna přestupuje do mladších žáků a tam bude možnost prosadit se těžší než doposud. Marek Matúš se odvážil v kategorii žáků do 63kg. Bohužel v této kategorii neměl žádného soupeře, tak jsem ho zapsal do vyšší váhové kategorie, kde byli dva borci. A protože i v ostatních kategoriích bylo málo závodníků, zápasili se i odvety. Tak i Marek měl čtyři utkání. 2x prohrál se závodníkem ze Slovenska (1x na technickou převahu a 1x na lopatky). S druhým soupeřem, domácím závodníkem vyhrál 2x na lopatky. U Marka byla dvouměsíční pauza znát. S borcem ze Slovenska neodzápasil ani technicky ani takticky dobře. Bohužel nerespektoval mé pokyny o způsobu vedení boje a tak odešel z bojiště s prohrou. Je to škoda, protože se silnějším soupeřem se zápasit dá, ale ne způsobem, jaký zvolil na žíněnce Marek.
Výsledky:

Přípravka A
Viktor Synek - 31kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 5. místo

Žáci
Marek Matúš – 68kg (3 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

ZÁPASNÍCI NA VÝLETĚ - MS BUDAPEŠŤ 2018

20.11- 22.11.2018

V době od 20.11- 22.11.2018 jsme v menší skupině navštívili dějiště mistrovství světa v zápase ve volném stylu mužů, které se konalo v hlavním městě Maďarska v Budapešti. Na turnaj jsme vyrazili po vlastní ose autem v sobotu ráno a na místo dorazili k večeru. Následovala prohlídka Budapešti a rozhovory s trenéry a zápasníky, které známe z našeho prostředí. Druhý den, v neděli, jsme po snídani ve sportovní hale shlédli vylučovací boje a poté po slavnostním odpoledním programu i finálové boje v některých váhových kategoriích. Utkání byla urputná a atmosféra velmi vypjatá. Fandilo se na všech žíněnkách a maďarská televize vše vysílala v přímém přenosu. Vše skončilo v pozdních večerních hodinách. Po přenocování jsme v pondělí dopoledne odjeli zpět do České republiky. Byl to pro nás silný zážitek a musíme si povzdechnout nad tím, jak je zápas v Maďarsku sledovaným a populárním sportem. Žila tím každá restaurace i televizní vysílání. Zápasu zdar a těšíme se na další podobný výlet.

MEMORIÁL M. VOLRÁBA - HRADEC KRÁLOVÉ

22.9.2018

Dne 22. září jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje M. Volrába v Hradci Králové. Sjelo se sem 148 závodníků z Česka, Polska a Slovenska a zápasilo se ve volném stylu. Za náš oddíl startoval v kategorii žáků Marek Matúš. Odvážil se ve váze do 62kg a s ním další 4 závodníci. Celkově Marek obsadil 2. místo, když prohrál hned úvodní utkání s ústeckým borcem Abdullou Mussagaliyevem za 1.15min. jednoznačně na technickou převahu 12 : 0. Po této prohře si Marek vyslechl nelichotivou kritiku a výtky a asi díky tomu se už jen utkání od utkání zlepšoval. Postupně porazil soupeře z Ústí Abdurahmanu Baizkonova na lopatky, borce z Polska Szymona Wijutyka na lopatky a Vova Bandrivskyiho z Košic taktéž na lopatky. Za své poslední utkání si Marek rozhodně zaslouží pochvalu, protože tento zápas byl odveden technicky i takticky na velmi slušné úrovni. K jeho umístění mu gratuluji, protože bylo zasloužené. Jakub Nikitinský se představil v kategorii kadetů ve váze do 71kg a s ním se zde odvážili další 4 závodníci. Celkově Jakub obsadil 4. místo. První utkání prohrál s polským soupeřem Maleszem Vyhivskyim za 1.10 min na technickou převahu 12 : 0, poté s borcem z Holýšova Vojtěchem Trnkou 12 : 6 na body a další prohra přišla od domácího Daniela Jankoviče taktéž na technickou převahu 12 : 0. Poslední utkání Jakub vyhrál, když porazil na lopatky Jaroslava Tomana z Bohemians Praha. Bohužel mám k Jakubovi několik výhrad. Po naší domluvě se musí sám rozhodnout, zda chce v zápasení pokračovat, zlepšovat se a odvádět výsledky, které by těšily i jeho samotného.Bez pravidelných tréninků (a nejen jich) se už nemůže posouvat dál.
Výsledky:

Žáci
Marek Matúš – 62kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 2. místo

Kadeti
Jakub Nikitinský - 71kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 4.místo

ZÁPAS STŘÍBRO POŘÁDAL SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

7.9.-9.9.2018

Jako již tradičně, i letos jsme v měsíci září v době od 7.9.-9.9.2018 uspořádali soustředění v Mariánských Lázních společně s tamním partnerským oddílem Sokol Mariánské Lázně. Tentokrát však pouze za účasti juniorů a mužů na vlastní náklady účastníků. Soustředění vedl trenér Tomáš Adam a Michael Janda. Za Mariánské Lázně Miroslav Pinc. Účast byla opět hojná. Kromě našich zápasníků se zúčastnili také borci z mariánskolázeňského klubu. Soustředění bylo zaměřeno na problematiku vylepšení techniky provádění chvatů a celkového způsobu vedení boje na žíněnce. Samotné vedení tréninků vedli trenéři ze Stříbra, jmenovitě Tomáš Adam a Michael Janda, dále pak také Miroslav Pinc z Mariánských Lázní. Chtěli bychom pochválit všechny, kteří zvládli tréninkovou zátěž a soustředění skutečně věnovali maximální úsilí. Také bychom touto cestou chtěli poděkovat za vzorný servis zaměstnancům restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, kteří nám zajistili stravování a příjemnou atmosféru v době soustředění.

MEMORIÁL J. KLEPCA - OSTRAVA

16.6.2018

V sobotu 16.6.2018 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Memoriálu J. Klepca v Ostravě. Turnaj byl vypsán pro kategorie: přípravka A, mladší žáci, žáci, kadetky – juniorky, kadeti – junioři. Zápasilo se ve volném stylu. Sjelo se 143 závodníků ze 4 států, celkem tedy 23 oddílů (Česko, Slovensko, Polsko a Ukrajina). Na druhou stranu republiky jsme se vydali pouze se třemi závodníky. Za žáky tu startoval ve váze do 57kg Marek Matúš, do 62kg Filip Svoboda a za juniory do 92kg Bohuslav Pírka. Ten bohužel neměl ve své váhové kategorii jediného soupeře, tak byl po dohodě s pořadateli přeřazen do váhy 86kg. Výkon Pírky zhodnotí jeho trenér T. Adam Filip Svoboda nezvládl ani jeden ze svých zápasů a ve své váze skončil poslední. Mrzí mě, že i když to měl být pro kluky jen tréninkový turnaj, Filip ho nezvládal především po psychické stránce. Bylo vidět, že chce podat dobrý výkon, ale jeho projev na žíněnce byl slabý, strnulý, křečovitý, bojácný, bez toho, aby si připravil nějakou akci a vyzkoušel ji. Působil pasivně a odevzdaně. A tak se vyhrávat nedá! U Marka Matúše mě mrzí, že jeho utkání jsou jak na houpačce a tento turnaj nebyl výjimkou. Do budoucna je opravdu důležité, aby dokázal své výkony stabilizovat. On je totiž jeden z těch, kteří mají natrénováno a je v něm síla a touha bojovat. Akorát se ještě neumí na žíněnce prodat. V prvním zápase jsem málem přišel o nervy, protože Marek má pěkné nástupy do chvatů, ale v půlce se zastaví a pak se strašně nadře s dokončením chvatu. Navíc je to tak 50:50, jestli chvat dokončí on, nebo ho soupeř bude kontrovat a on skončí v nebezpečné pozici, nebo na lopatkách. V prvním utkání mu to vyšlo. I když vyhrál na technickou převahu, tak se strašně nadřel. V druhém utkání to bylo přesně naopak. Marek šel do chvatu, soupeř ho kontroval a on skončil v nebezpečné pozici, z které už se nedostal a prohrál na lopatky. Třetí utkání ale odzápasil excelentně a svého slovenského kolegu vyprovodil po 4 minutách ze žíněnky, 11:2 na body. Za toto utkání na sebe může být Marek opravdu pyšný, protože ho vedl takticky, neriskoval a šel si tvrdě za vítězstvím. Takhle by to mělo vypadat pořád, Marek na to má. Závěrem chci, jako pokaždé, shrnout výkony našich zápasníků- trénink není jen o síle, je ve velké míře o přemýšlení nad technikou a taktikou. Je o psychice, která hraje značnou roli v utkáních. Protože pokud víš, co chceš, snáz toho dosáhneš.
Výsledky:
Marek Matúš - 57kg (4 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo
Filip Svoboda - 62kg (4 závodníci této váhové kategorie) - 4. místo

3. KOLO OBLASTNÍ LIGY - PLZEŇ

9.6.2018

Dne 9.června jsme se zúčastnili 3. kola Oblastní ligy v Plzni. Tentokrát se již zápasilo ve volném stylu a kluci dosáhli těchto výsledků:
Výsledky:

Přípravka A
Viktor Synek – 31kg (3 závodníci této váhové kategorie) - 3. místo
Samuel Nikitinský – 42kg (2 závodníci této váhové kategorie) - 2. místo

Žáci
Marek Matúš – 62kg (3 závodníci této váhové kategorie) - 1. místo
Marek Kadavý – 68kg ( bez soupeře) - 1. místo

MČR ŽÁKŮ - ŘECKO-ŘÍMSKÝ STYL

26.5.2018

V sobotu, 26. 5. 2018 jsme se zúčastnili v Praze na Stromovce MČR žáků v řecko – římském stylu. Sjelo se sem 63 žáků. Za náš oddíl nastoupil pouze Filip Svoboda ve váhové kategorii do 62kg a s ním se odvážilo dalších 10 borců. Přestože Filip neměl špatný los, na své soupeře bohužel nestačil a po dvou porážkách ze soutěže vypadl. Faktem je, že Filip zápasí teprve rok a tomu odpovídá jeho technická vybavenost a taktické pojetí boje na žíněnce. Je to přesně to, o čem jsem psal minulý týden po neúspěšném výstupu ostatních kluků na mezinárodním turnaji LIDICE. Filip na něm sice skončil na 3. místě, ale čeká ho stejná práce jako ty, kteří prohráli. A na tomto turnaji se to potvrdilo. Přál bych si, aby kluci na žíněnku nechodili odevzdaně, ale aby se tam šli porvat se zápalem a s touhou zvítězit a dokázali prodat všechno snažení a úsilí z tréninkových hodin.
Výsledky:
Filip Svoboda – 62kg (11 závodníků této váhové kategorie) - 11. místo

SOKOLSKÝ POHÁR - LIDICE 2018

19.5.2018

19.5.2018 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v Kladně. Sjeli se účastníci ze 7 států z 36 klubů - celkem 311 závodníků. Turnaj byl vypsán pro kategorie přípravky A, B, mladší žáky a žačky, starší žáky a žačky a kadety. Zápasilo se v řecko – římském stylu. V každé kategorii se odvážilo minimálně 5 závodníků, takže o soupeře rozhodně nouze nebyla. K vidění byla spousta pěkných a kvalitních utkání. Bohužel pro nás turnaj nebyl příliš úspěšný, ale věřím, že i když se kluci neprobojovali do závěrečných bojů, tak alespoň viděli, kolik práce je ještě čeká a jak se trénuje a zápasí v jiných oddílech. Doufám, že je to motivovalo. Přestože v některých utkáních prohrávali, byly u kluků patrné „světlé chvilky“, kdy se jim povedl chvat, nebo obranná technika, na kterých neustále pracujeme. Díky tomu zjistili, že tyto chvaty opravdu fungují a vyplatí se je trénovat. Bohužel se musíme poprat s novým problémem, na který jsme tady narazili - vyspělost soupeřů. Kluci nastupují na žíněnku odevzdaně, jakoby už počítali se svou prohrou a neměli chuť zabojovat, poprat se. Faktem je, že Filip Svoboda vybojoval 3. místo. Určitě je to úspěch. Faktem ale také zůstává, že ho čeká ta samá práce, jako ostatní, kteří prohráli. Rozhodně si ale zaslouží pochvalu za bojovnost, která předčila jeho technicko – taktickou stránku !
Výsledky:
Přípravka A:
Viktor Synek - 31kg (13 závodníků této váhové kategorie) - 13. místo
Nikitinský Samuel – 43kg (10 závodníků této váhové kategorie) - 10. místo

Žáci:
Matúš Marek – 57kg (14 závodníků této váhové kategorie) - 9. místo
Svoboda Filip – 62kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 3. místo
Kadavý Marek – 68kg (8 závodníků této váhové kategorie) - 8. místo

2. KOLO OBLASTNÍ LIGY - BŘEZOVÁ

28.4.2018


V sobotu 28.4.2018 jsme se zúčastnili 2. kola Oblastní ligy v Březové. Opět se zápasilo v řecko – římském stylu. Od nás na turnaj odjela pouze přípravka A (Viktor Synek, Samuel Nikitinský ). V kategorii přípravky A se celkově odvážilo 23 závodníků rozdělených do 9 váhových kategorií. Opět nízká účast! Z toho důvodu měli oba kluci oficiálně jen jednoho soupeře. Proto jsem jim domluvil ještě jedno přátelské utkání. Bohužel ani v jednom z nich však nedokázali zvítězit. V samotném zápase jim pak chyběla schopnost používat již naučené a osvojené chvaty, nebo naopak bojovat v nebezpečné pozici, aby neskončili na lopatkách. Měla by se u nich projevit touha po vítězství, jinak se ve svých výkonech nemůžou posunout dál. A to by byla škoda!
Výsledky:
Viktor Synek - 31kg (2 závodníci této váhové kategorie) 2. místo
Přátelské utkání Tomáš Mareš – Zápasnická škola PM – 28kg (prohra)

Samuel Nikitinský - 43kg (2 závodníci této váhové kategorie) 2. místo
Přátelské utkání Vít Vorláb - Zápasnická škola PM – 45kg (prohra)

BOHUSLAV PÍRKA VYBOJOVAL MEZI JUNIORY STŘÍBRNOU MEDAILI

14.4.2018


Pět borců vyslal klub Zápas Stříbro na Mistrovství České republiky juniorů a starších žáků ve volném stylu, které se uskutečnilo minulý týden v hale v Teplicích.Největšího úspěchu z pětice reprezentantů dosáhl junior Bohuslav Pírka, který pod vedením trenéra Tomáše Adama vybojoval druhé místo. Pírka startoval v hmotnostní kategorii do 92 kilogramů. „V kategorii starších žáků náš klub reprezentovali, pod vedením trenéra Jiřího Kožíška, čtyři zápasníci,“ uvedl stříbrský trenér. Těmi byli Jan Plzák v hmotnosti do 48 kilogramů, který vybojoval osmé místo, Marek Matúš v hmotnosti do 57 kilogramů byl sedmý, Filip Svoboda v hmotnosti do 62 kilogramů skončil na šestém místě a Marek Kadavý v hmotnosti do 68 kilogramů ještě o jednu příčku lepší – pátý. „Turnaje se zúčastnil velký počet borců z celé republiky. Bohuslav Pírka nestačil pouze na o dva roky staršího, současného reprezentanta, a tak po dvou vítězstvích a jedné prohře vybojoval velmi pěkné druhé místo. Potvrdil svoji vzestupnou formu a myslím si, že se mu podařilo zúročit tréninkovou přípravu. Vzhledem k tomu, že je juniorem teprve prvním rokem (celkem tři), lze v příštích dvou letech očekávat mistrovský titul a stálé místo v reprezentaci České republiky. Ostatní borci bojovali a snažili se dosáhnout co nejlepšího výsledku. Bohoušovi musím touto cestou pogratulovat k dosaženému umístění a všem poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu,“ vyjádřil se trenér stříbrského zápasnického klubu.

MČR ŽÁKŮ VE VOLNÉM STYLU 2018

14.4.2018

14.4.2018 jsme se zúčastnili v Teplicích MČR žáků ve volném stylu. Sjelo se sem 184 závodníků z celé ČR a zápasilo se v kategorii žáci, žákyně, junioři a juniorky.Turnaj v Teplicích měl být vrcholem sezony žákovské kategorie. K přípravě jsme přistupovali cílevědomě a k samotnému turnaji s respektem. Bohužel pro nás skončil zklamáním. Ani jeden z kluků se nedokázal prosadit nebo se alespoň přiblížit svému standardnímu výkonu. Jejich taktika byla nepromyšlená, technický projev a celkový výkon slabý. Přestože se utkali často s papírově i viditelně slabšími soupeři, v naprosté většině utkání končili na lopatkách. Honza Plzák se podle slov své maminky „k vítězství protrápil“, jednou vyhrál a pak prohrával na lopatky. Marek Matúš, do kterého jsem vkládal největší naděje, na medaili nedosáhl a s výkonem, který předvedl ani nemohl. Kromě vítězství v prvním utkání ostatní prohrával na lopatky i s viditelně slabšími soupeři. Pro Filipa Svobodu byly tyto závody premiérou, proto se u něj projevila pochopitelná nervozita, nevyzrálost, nezkušenost a s tím spojená netakticky vedená utkání. V jednom zápase dokázal vést na body, ale svůj náskok si nepohlídal a v závěru prohrál na lopatky. Marek Kadavý je slušný obranář, ale na vítězství to s tímto stylem zápasu nikdy stačit nebude. Dopadli jsme jak sedláci u Chlumce. Musíme se oklepat a zkusit zapomenout, abychom se mohli v klidu a s čistou hlavou připravovat na další turnaje.
Výsledky:
48 kg - Jan Plzák ( 11 závodníků této váhové kategorie ) - 8. místo
57 kg - Marek Matúš ( 11 závodníků této váhové kategorie ) - 7. místo
62 kg - Filip Svoboda ( 9 závodníků této váhové kategorie ) - 6. místo
68 kg - Marek Kadavý ( 5 závodníků této váhové kategorie ) - 5. místo

1. KOLO OBLASTNÍ LIGY MARIÁSNKÉ LÁZNĚ

17.3.2018

V sobotu 17.3.2018 jsme se zúčastnili 1.kola Oblastní ligy v Mariánských Lázních. Přestože vím, že tato soutěž má relativně nízkou úroveň, rozhodl jsem se jí zúčastnit. Čeká nás MČR žáků ve volném stylu, tak každá příležitost zasoutěžit si se počítá. Turnaj byl vypsán pro kategorie přípravky A a B, mladších žáků a žáků. Jeli všichni, kromě Kuby Nikitinského, který už spadá do kategorie kadetů. Sjelo se 56 závodníků z 10 oddílů západočeského a karlovarského kraje a rozdělili se do 47 váhových kategorií. Z toho důvodu se v jednotlivých kategoriích objevovali maximálně dva závodníci, jen přípravka A, váhové kategorie do 35 kg byla obsazena osmi. Aby si kluci vůbec zazápasili, došlo na přátelská utkání. Přesto jsem rád, že si moji svěřenci mohli vyzkoušet závodní atmosféru a zjistit, že trénink a soutěž jsou dva odlišné pojmy. Z jednotlivých utkání mám spíš pocity negativní. I když se jim povedlo v utkání zvítězit, nebo naopak prohrát, výsledek byl pro mě stejný. Kluci si nedokázali vypracovat pozici k provedení chvatu a neuměli je použít, přestože je dokolečka pilujeme. Jejich boj nebyl taktický, promyšlený a bez reakce na soupeřův atak. Doufám, že sobotní utkání pro ně bylo ponaučením a důvodem k zamyšlení. Minulou sezónu jsme úspěšně zakončili, proto doufám, že na sobě kluci začnou pracovat, abychom na naše úspěchy mohli navázat.
Výsledky
Přípravka A:
Viktor Synek - 28 kg ( 1 závodník této váhové kategorie ) - 1. místo
Přátelská utkání:2 ( 1x prohra na lopatky , 1x výhra na lopatky )
Samuel Nikitinský - 43 kg ( 3 závodníci této váhové kategorie ) - 2. místo
Přátelské utkání: 1 ( 1x prohra na lopatky )
Žáci:
Marek Matúš - 57 kg ( 2 závodníci této váhové kategorie ) - 2. místo
Přátelská utkání: 2 ( 1x prohra na technickou převahu, 1x výhra na lopatky )
Filip Svoboda - 62 kg ( 1 závodník této váhové kategorie ) - 1. místo
Přátelské utkání: 1 ( 1x výhra na technickou převahu )
Marek Kadavý - 68 kg ( 1 závodník této váhové kategorie ) - 1. místo
Bez přátelského utkání

MČR KADETŮ 2018 - KLADNO - VOLNÝ STYL


3.3.2018

3. března jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky kadetů v Kladně. 52 borců zápasilo ve volném stylu. Barvy našeho oddílu hájil jediný závodník, Jakub Nikitinský. Současně s ním se do váhové kategorie 60 kg odvážilo dalších 8 závodníků- opět to byla jedna z nejobsazenějších kategorií. A navíc, Jakub neměl zrovna nejšťastnější den. Možná vlastně ani nešlo o štěstí. Bohužel fakt je ten, že se projevil Kubovo nezodpovědný přístup. To, že nepřijímá moje rady a zkušenosti ho připravuje o možnosti bojovat o nejlepší příčky. V prvním utkání nastoupil proti Jiřímu Čapkovi, se kterým se utkal i minulý týden na MČR v ř.-ř. stylu, kde Jakub prohrál 8:3 na body. Dnes byl Kuba zprvu suverénní a vyhrával během první periody 9:0 na body. Scházel mu 1 bod do technické převahy a vítězství. Ale po přestávce došlo ke zvratu, kterému vlastně pořád nerozumím – Kuba se nechal vypasovat, svázat a hodit na záhlavní chvat, ze kterého se už nedostal a prohrál na lopatky. Mrzelo mě to i z toho důvodu, že v této kategorii vypadá taková chyba jako začátečnická. Na druhou stranu, Kuba měl v utkání i dva pěkně povedené čtyřbodové chvaty, které zkoušíme na trénincích- podkop a zved za obě nohy s dokončením. Z taktického hlediska bych ale jeho utkání přirovnal k utkání mladších žáků, u kterých do poslední chvíle není jisté, jak celý zápas dopadne. V druhém utkání nastoupil také proti známému soupeři z minulého týdne, Janu Olivovi z Hnidous, kterého Jakub porazil ve skupině na lopatky. Dnes se ale karty otočily a Honza mu porážku vrátil i s úroky- porazil ho za 50 s na lopatky, když už vedl 6:0 na body. Bohužel i tady se Kuba dopustil zásadních chyb, které mu nedovolily zápas vyhrát. Kubovo sobotní fiasko mě mrzí o to víc, že se na volný styl zaměřujeme a přesto se tu Jakub nedokáže prosadit. Pokud bude i nadále pokračovat bez zájmu, zapálení a jen z donucení svých rodičů, nikdy nebude schopný prosadit se na vyšších úrovních a příčkách. Dva tréninky za týden už totiž v této kategorii nestačí a on sám by měl chtít víc. Protože s tímto přístupem se nedostane výš ani na národní, a už vůbec ne na mezinárodní úrovni.
Výsledky kadetů:
Jakub NIkitinský – 60kg (9 závodníků této kategorie) – 9. místo

MČR KADETŮ 2018 -  JIHLAVA 
ŘECKO-ŘÍMSKÝ STYL

24.2.2018

24.února jsme se zúčastnili MČR v řecko-římském stylu v Jihlavě. Přestože je členská základna malá a zájem mezi mládeží není vysoký, z republikových soutěží vozíme medaile. Tentokrát ji vybojoval v kategorii kadetů Jakub Nikitinský a měla cenu stříbra. Do Jihlavy se sjelo 52 kadetů rozdělených do deseti váhových kategorií. Kuba startoval v kategorii do 60kg a s ním se odvážilo dalších deset závodníků- startoval tak v nejvíce obsazené váhové kategorii. Na začátku nastoupil proti chomutovskému závodníkovi Ondřeji Rézovi. Zdolal ho 16:8 na body a před koncem utkání ho položil na lopatky. Stejným způsobem vyhrál i v druhém zápase proti chomutovskému Matěji Šrytrovi, tentokrát vedl 16:5. O první místo ve skupině pak bojoval s borcem Janem Olivou z Hnidous. Doposud byl Honza pro Kubu neporazitelným soupeřem, ale dnes se karty otočily. Před poločasem si Oliva nechal zabrat záhlavní chvat, který následně Kuba dokončil a Honza z něj už nedokázal uniknout. Prohrál na lopatky a Jakub tak mohl slavit postup do finále. Tady nastoupil proti Jiřímu Čapkovi z Havlíčkova Brodu. Možná ho ochromilo to, že bojuje o titul mistra ČR, a zaspal úvod utkání. Prohrával 6:0 na body. V druhém poločase z Kuby spadla tréma začal zápasit. Čapek si už ale svůj bodový odstup udržel a vyhrál 8:3 na body. Řecko-římský zápas není náš dominantní styl, o to víc mě těší, jak slušně v něm dokážeme odzápasit. Tento turnaj měl být „jen“ startovací a výsledky jsem neočekával. Jen jsem si chtěl ověřit, jestli jdeme správným směrem, a jestli to, co trénujeme, dokážeme přenést na závodní žíněnku. Medaile je vždy bonus a odměna za tréninkovou práci. Chyby, které Kuba dělal, si uvědomujeme, turnaj samozřejmě rozebereme a zapracujeme na zdokonalení. Příští týden čeká Kubu další MČR, tentokrát ve volném stylu. Držíme palce, ať se Kubovi zadaří stejně dobře, možná ještě lépe než dnes tady, v Jihlavě. Gratulujeme k úspěchu!
Výsledky kadetů:
Jakub Nikitinský - 60kg ( 11 závodníků této váhové kategorie ) - 2.místo

ZÁPASNICKÁ VZPOMÍNKA

26.11.2017

Touto cestou bychom chtěli vzdát čest našemu trenérovi Lvu Goldobinovi, který nás definitivně opustil, když prohrál svůj poslední zápas se zákeřným soupeřem. Klub Zápas Stříbro, dříve klub zápasu pod TJ Baník Stříbro, vedl společně se svým bratrem od počátku. Vychoval mnoho dobrých a úspěšných zápasníků, kteří v reprezentačním dresu tehdejší ČSSR bojovali i na mezinárodních kolbištích. Jeho vliv se promítl do povahových vlastností mnoha z nás a ovlivnil naši budoucnost. Zápasnickému sportu věnoval ve svém životě velkou část svého volného času, za což mu patří velký dík. Byl to člověk otevřený dialogu, klidného vystupování a držení chlapského slova. Mohli jsme se na něj spolehnout, obrátit se s radou do života, zkrátka byl to takový druhý táta. Kéž by takových trenérů bylo více. Nezbývá, než se smířit s jeho odchodem a vzpomínat na společné zážitky. Rozloučím se s jeho slovy: „To chce klídek.“

Za Zápas Stříbro Tomáš Adam

A ZASE MÁME MISTRA ČR!

11.11.2017

Tentokrát v kategorii mladších žáků a v řecko-římském stylu. Stal se jím Marek Matúš. V sobotu 11.11.2017 jsme se zúčastnili Mistrovství České republiky mladších žáků v Krnově. Turnaje se zúčastnilo 71 závodníků z 20 oddílů ČR a zápasilo se v řecko-římském stylu. Přestože místo konání bylo téměř 500km vzdálené a navíc se zápasilo ve stylu, který běžně netrénujeme, rozhodl jsem se mistrovství zúčastnit. Vsadil jsem na Marka Matúše, protože vím, že je důsledný a svědomitý na trénincích a na soutěžích podává kvalitní výkony. Marek nastoupil ve váze do 52kg a s ním se do této kategorie odvážilo dalších pět borců. Před každým utkáním jsme se domluvili, jakou taktiku v zápase zvolíme. Na Marka je spolehnutí a vím, že se vždycky snaží odzápasit to, na čem se domluvíme. A to se mu vyplatilo. Obě dvě utkání ve skupině vyhrál před časovým limitem na lopatky. Chápu, že pro Marka muselo být psychicky náročné postavit se silnějšímu a technicky vyspělejšímu soupeři a bojovat o medaili na mistrovství republiky. Proto v samotném finále začal s respektem k soupeři a rychle prohrával. O to víc mě pak potěšilo, když se dokázal zkoncentrovat a povedeným kontra chvatem v parteru zaskočit soupeře při jeho akci a udržel ho na lopatkách. Díky své sebekontrole se dokázal probojovat k titulu Mistra České republiky. Přestože jsem chyby při utkání viděl, Marek si titul rozhodně zaslouží. Je to satisfakce za jeho celoroční poctivou práci a svědomitost v trénincích. A pro něj a snad i pro ostatní ať je jeho sobotní výkon motivací do dalších tréninků a zápasů. Současně s mistrovstvím se v Krnově uskutečnil Slezský pohár v kategorii kadeti. I tady se zápasilo v řecko-římském stylu. Za náš oddíl se turnaje zúčastnil Jakub Nikitinský ve váze do 58kg. Účast byla malá a proto Kuba odzápasil pouze jedno utkání. Působil v něm nejistě, přesto zápas vyhrál na lopatky. I v jeho utkání jsem viděl chyby a chci na nich s Kubou zapracovat, aby se už v dalších utkáních neobjevovaly. Oba závodníci odvedli skvělou práci a já jim k jejich úspěchu gratuluji. Doufám, že jejich vítězství jim budou motorem pro další utkání a půjdou dál příkladem ostatním. Výsledky:

MČR mladších žáků
Marek Matúš - 52 kg (6 závodníků této váhové kategorie ) - 1. místo

Slezský pohár – kadeti
Jakub Nikitinský - 58 kg ( 2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo

OBLASTNÍ LIGA PLZEŇ

4.11.2017

4.11.2017 jsme se zúčastnili posledního, čtvrtého kola Oblastní ligy v Plzni. Sjelo se 63 závodníků ve třech věkových kategoriích, přípravka A, mladší žáci, starší žáci a zápasilo se ve volném stylu. Nebudu dnes hodnotit vystoupení jednotlivců, ale celého týmu. Podle mého názoru tu všichni odvedli své maximum. A to bylo znát i na výsledcích. Chválím je. Za povedená, za standardně odvedená i za nepovedená utkání. Chci ale vyzdvihnout dvě jména – předvedený výkon Marka Matúše a Viktora Synka mě potěšil a doufám, že ve stejném stylu budou pokračovat i v budoucnu. I nadále ale budeme pracovat na chvatové vybavenosti všech, u některých kluků na psychice a u jiných na způsobu vedení boje.

Přípravka A:
Viktor Synek - 28 kg (4 závodníci této váhové kategorie ) - 3. místo
Jakub Slavotínek - 43 kg (6 závodníků této váhové kategorie ) - 2. místo
Samuel Nikitinský - 43 kg (6 závodníků této váhové kategorie ) - 6. místo
Celkově po čtyřech kolech Oblastní ligy obsadila přípravka A 3. místo

Mladší žáci:
Marek Matúš - 52 kg (2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo
Marek Kadavý - 63 kg (bez soupeře ) - 1. místo
(V přátelském utkání Marek zvítězil se soupeřem do 70 kg na lopatky.)
Celkově po čtyřech kolech Oblastní ligy obsadili mladší žáci 3. místo

Starší žáci:
Jan Plzák - 47 kg (2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo
Jakub Nikitinský - 63 kg (6 závodníků této váhové kategorie ) - 3. místo
Celkově po čtyřech kolech Oblastní ligy obsadili starší žáci 4. místo

MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO - PRAHA

25.11.2017

25.11.2017 jsme odjeli do Prahy na Memoriál Veselého a Urbana. Jednalo se o poslední turnaj v letošním roce. Přípravce již sezona skončila čtvrtým kolem Oblastní ligy. Tady zápasili mladší a starší žáci ve volném stylu. Bohužel tu byl dost patrný celkový přístup ostatních klubů a vlastně současný stav zápasu. Sjelo se sem pouze 7 oddílů z ČR a 1 zahraniční z Ruska. Celkový počet závodníků byl jen 27! Je smutné, že sport, který má v Čechách dlouholetou tradici, začne být opomíjený jen lhostejným přístupem současných klubů. Přestože to pravidla nepovolují, trenéři se domluvili a každé váhové kategorii umožnili odzápasit svá utkání a následně i odvetu. A tím pádem se turnaj stal zajímavým. Honza Plzák měl ve své kategorii jednoho soupeře, se kterým dvakrát prohrál na lopatky. Pravdou je, že soupeř byl lepší. Ale i s tímto vědomím mohl Honza zkusit zabojovat a ne nastupovat na žíněnku s tím že prohraje a zápasit odevzdaně. To mě trochu mrzí. Aspoň si uvědomil, že na sobě ještě musí zapracovat a nebude se v budoucnu bát prosadit se. Jakub Nikitinský měl ve váze tři soupeře, se kterými čtyřikrát vyhrál a dvakrát prohrál se zápasníkem z Hradce Králové. S Kubou je práce těžší, protože je nepředvídatelný – jednou odzápasí opravdu pěkné a povedené utkání a v následném udělá zbytečné začátečnické chyby a prohraje. Je to škoda, protože jeho nesoustředěnost a horká hlava jsou právě důvodem jeho chybování. Přesto ale u Kuby vidím značný posun vpřed a věřím, že se v budoucnu začne prosazovat. I dnešek toho byl příkladem - porazil tu soupeře, se kterým doposud na turnajích prohrával. Marek Matúš měl ve své kategorii dva soupeře a čtyřikrát zvítězil. Opět nezklamal, jeho výkon byl suverénní a svou váhovou kategorii doslova ovládl. Během souboje se mu vyplatila jeho důslednost z tréninků, kterou tady na žíněnce zase předvedl. Byl to poslední turnaj před vánoční pauzou. Doufám, že si kluci odpočinou a načerpají nové síly do dalšího roku. Budou je potřebovat - od ledna se začínáme připravovat na novou sezónu. A v ní se budeme chtít zase prosazovat, budeme chtít být lepší, rychlejší, silnější a chytřejší.
Výsledky:

Mladší žáci
Marek Matúš - 52 kg (3 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo

Žáci
Jakub Nikitinský - 63 kg ( 4 závodníci této váhové kategorie ) - 2. místo
Jan Plzák - 54 kg ( 2 závodníci této váhové kategorie ) - 2. místo

TURNAJ TALENTOVANÉ MLÁDEŽE V PRAZE

28.10.2017

O víkendu jsme se zúčastnili dalšího turnaje. Tentokrát se jednalo o turnaj talentované mládeže v Praze - Czech open wrestling. Sjelo se sem 230 závodníků ze 17 oddílů ČR, 8 zahraničních a zápasilo se v řecko-římském stylu. Náš oddíl reprezentovali v kategorii žáci Jan Plzák do 46kg a Jakub Nikitinský do 63kg. Honza Plzák tentokrát nedosáhl ani na jedno vítězství. Odzápasil čtyři utkání, a bohužel ani v jednom se nedokázal bodově prosadit. Možná neměl svůj den nebo byly důvody k jeho slabšímu výkonu úplně jiné. Každopádně potřebuje na sobě intenzivněji zapracovat a v příštích bojích se svým chybám vyhnout. Opakem byl výkon Jakuba Nikitinského. Nebýt jeho zbrklého vystoupení v prvním utkání, hodnotil bych jeho výkon v turnaji jako hodně povedený. Kuba má zlozvyky, kterých se pořád drží, přestože ho na ně neustále upozorňuji. A v tomto utkání na ně doplatil. Pevně doufám, že si z nich vezme ponaučení, uvědomí si své chyby a přestane je opakovat. Samozřejmě budeme dál pracovat na jeho chvatové vybavenosti, fyzické kondici a taktice vedení boje. Vrátili jsme se bez medaile, ale s cennými zkušenostmi a chutí do další práce.
Výsledky:
Jan Plzák - 46kg (5 závodníků této váhové kategorie) - 5. místo
Jakub Nikitinský - 63kg (9 závodníků této váhové kategorie) - 4. místo

3. KOLO OBLASTNÍ LIGY - HOLÝŠOV

14.10.2017

14.10.2017 proběhlo 3.kolo Oblastní ligy v Holýšově. Zápasilo se ve volném stylu a sjelo se sem 56 závodníků z 9 oddílů plzeňského kraje. Stejně jako při memoriálu Volrába a Akvasalonu v Hradci Králové, i tady, v Holýšově, nám šlo především o prosazení se v jednotlivých utkáních. Soustředili jsme se na chvatovou techniku, kterou neustále trénujeme. A přiznávám, že jsem byl z tohoto pohledu s výkony kluků spokojený. O chybách víme, a proto na nich budeme pracovat. Každý z kluků je odlišnou osobností, která se vždy při zápasech projeví. Například Marek Matúš, kterého za výkon chválím - jeho píle a svědomitost v trénincích je znát i v samotných utkáních. Mile překvapil také Viktor Synek, který se přestal konečně bát soupeřů a začal zápasit. Šlo mu to a tak nezbývá než ho povzbudit. Věřím, že v dalších utkáních už bude vítězem on. Marek Kadavý své utkání sice prohrál, protože zápasil jako vždy, s respektem a strachem k soupeři. V tom dalším, sice už jen přátelském utkání, se uvolnil, spadla z něj tréma nebo odpovědnost a odzápasil tak, jak ho znám z tréninku. Asi konečně pochopil, že to, co trénujeme, funguje i při samotných utkáních. Věřím, že ho tato výhra povzbudila natolik, že ve stejném stylu bude pokračovat dál. Jan Plzák se, slovy své maminky "protrápil k vítězství". Stačilo by jen trochu víc přemýšlet, a tím by získal větší přehled na žíněnce. Cesta k vítězství by nemusela být tak trnitá. I tak hodnotím Honzovo utkání kladně. Kubovi Nikitinskému se první dvě utkání velmi povedla. Ve finále pak nastoupil proti rovnocennému (nebo snad o malinko lepšímu) soupeři a nastal zvrat, možná vyvolaný psychikou, trémou a strachem nebo nedůvěrou v sebe sama. Chci o tom vědět víc a chci na tom s Kubou zapracovat. Za jeho výkony ho chválím, měl pěkné nástupy do chvatů, včetně jejich dokončení. Kuba Slavotínek asi neměl svůj den a porazil jen svého oddílového kolegu, Samuela Nikitinského. Proto jeho výkon nebudu hodnotit. Jaký má Samuel Nikitinský přístup k tréninku, takové bude mít i výsledky v soutěži. Musí se naučit být soustředěnější, naslouchat a hlavně pořádně trénovat. Pak věřím, že to půjde.
Výsledky:
Přípravka A: Viktor Synek - 28kg ( 3 závodníci této váhové kategorie ) - 3. místo
Samuel Nikitinský - 43kg ( 4 závodníci této váhové kategorie ) - 4. místo
Jakub Slavotínek - 43kg ( 4 závodníci této váhové kategorie ) - 3. místo
Mladší žáci:
Marek Matúš - 52kg ( 2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo
Marek Kadavý - 63kg ( 2 závodníci této váhové kategorie ) - 2. místo
Žáci:
Jan Plzák - 47kg - ( 2 závodníci této váhové kategorie ) - 1. místo
Jakub Nikitinský - 63kg - ( 6 závodníků této váhové kategorie ) - 2. místo

MEMORIÁL R. VOLRÁBA A AKVASALON
 - HRADEC KRÁLOVÉ

23.9.2017

23. září 2017 jsme se zúčastnili Memoriálu R. Volrába a Akvasalonu v Hradci Králové. Tento turnaj s mezinárodní účastí byl vypsán pro kategorii mladšího a staršího žactva, kadetů a juniorů. Závodilo se ve volném stylu. Sjelo se celkem 90 závodníků z šesti oddílů ČR, dvou oddílů ze Slovenska a pěti oddílů z Polska. Už před turnajem kluci věděli, že prioritou v utkání má být koncentrace, schopnost prosadit se, bojovat a nevzdávat se. Druhotně jim mohla být odměna případného vítězství v utkání a následné stupně vítězů. Marka za předvedený výkon chválím. Snažil se dodržovat a plnit stanovené úkoly a také se mu to vyplatilo. V prvním utkání porazil Michala Mazánka z Vyšehradu na lopatky a ve druhém porazil Kamila Léczczuka z Polska na technickou převahu 16:4 a ukončil tak utkání před časovým limitem. Následně pak v boji o zlato prohrál s dalším polským závodníkem Danielem Arkadjuszem na lopatky. U Marka je patrný pokrok a zlepšení nejen v tréninku, ale i v boji a soutěžních utkáních. Jakubův soupeř, Jakub Zavacký, se pro zranění z předchozího kola vzdal. Ve druhém kole Kuba nastoupil proti Lukáši Duškovi z Vítkovic, se kterým má nepříznivou bilanci. Ani teď tomu bohužel nebylo jinak- prohrál v prvním kole na lopatky. Přestože má Kuba v utkání pěkné nástupy, nedokáže chvat dotáhnout do konce. Dostával se do standartních situací, které neustále drilujeme v trénincích . O to víc mě mrzelo, že na ně nedokázal adekvátně zareagovat. Také bych od něj očekával větší přehled v utkání, vyzrálost, taktiku vedení boje a samozřejmě bojovnost. A to je práce do budoucna; standartní situace fixovat do podvědomí a začít je automatizovat a bez přemýšlení realizovat. Trenér Tomáš Adam a Lukáš Adam k výkonu Bohuslava Pírky uvedli: „Bohouše musíme pochválit za nasazení v boji, byla jen škoda, že v rozhodujícím utkání o první místo prohrál těsně na body se soupeřem z Polska, který měl více zkušeností a větší přehled. Nezbývá, než více trénovat a příště snad vybojujeme zlatou medaili. Závěrem bychom chtěli Bohoušovi poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu, příkladné nasazení v boji a pogratulovat mu k dosaženému umístění. Jen tak dál!!“ Výsledky našich soutěžících:
Mladší žáci: Marek Matúš (52kg, 6 závodníků této váhové kategorie ) 2. místo
Starší žáci: Jakub Nikitinský (58kg, 3 závodníci této váhové kategorie ) 3. místo
Kadeti: Bohuslav Pírka (85 – 100kg, 5 závodníků této váhové kategorie ) 2. místo

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI ZÍSKALI DVĚ BRAMBOROVÉ MEDAILE NA MČR SENIORŮ V HRADCI KRÁLOVÉ

10.6.2017

V sobotu 10.6.2017 v Hradci Králové proběhlo MISTROVSTVÍ ČR seniorů v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnili borci z celé České republiky. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali tři borci. V hmotnostní kategorii do 86 kg vybojoval Lukáš Adam velmi pěkné 4. místo a Jan Adam - 10. místo. Jiří Svoboda pak v hmotnostní kategorii do 125 kg v boji o medaili také neuspěl a vybojoval 4. místo. „Škoda, že jsme vyšli na prázdno. Byla to asi souhra náhod. V bojích o medaile kluci zaváhali a těsně jim unikli stupně vítězů. Turnaj byl dobře obsazen a s výsledky můžeme být vcelku spokojeni. Chybělo jen trocha zápasnického štěstí. I když kluci nevybojovali medaile, patří jim dík za bojovnost a reprezentaci našeho klubu.“

2. KOLO OBLASTNÍ LIGY - BŘEZOVÁ

4.6.2017

4.června jsme se zúčastnili 2.kola Oblastní ligy žáků, mladších žáků a přípravky A v Březové u Sokolova. Ze 7 oddílů se sjelo jen 37 závodníků. Je škoda, že soutěž díky nízkému počtu závodníků ztrácí téměř úplně smysl. V jednotlivých váhových kategoriích jsou maximálně tři soutěžící a trenérům nezbývá nic jiného, než domlouvat přátelská utkání, aby si kluci aspoň zazápasili. Medaile nemají takový význam, jaký by měly mít a bez pocitů úspěchu, vítězství nebo hrdosti se odjíždí domů. Bohužel jsou mezi námi lidé, kteří rezignovali na turnaj, závod nebo třeba právě na oblastní ligu – má pak smysl v zápasech pokračovat? Neměli bychom všichni vést naše svěřence stejným směrem a ke stejnému cíli? Pevně doufám, že se tak stane a v zápasech to bude rychle patrné. Přestože účast byla v Březové opravdu nízká, kluci prohrávali. Na trénincích probíráme naše opakující se chyby, neustále se snažíme zautomatizovat naučené chvaty, a přesto v utkáních jednotlivým zápasům něco chybí. Ať to bylo sobotním horkem nebo čímkoliv jiným, mrzely mě v utkáních zásadní chyby kluků, které končily jejich porážkou. Mám pocit, že pro trénink a jejich zápasení dělám opravdu hodně, vštěpuji jim základní zásady a o to víc mě pak jejich porážky mrzí. Někdy mi připadá, že čím je turnaj početnější a soupeři silnější, tím jsou moji svěřenci na utkání více připravení a soustředění. Snad se moje domněnka potvrdí – do prázdnin nás čeká Velká cena Brna. A ta je s mezinárodní účastí. Přeju nám štěstí a klukům držím palce.
Výsledky:
Přípravka A: Viktor Synek – 28kg – 2. místo ( 2 závodníci této váhové kategorie ), Slavotínek Jakub – 39kg – 1. místo ( 3 závodníci této váhové kategorie ), Nikitinský Samuel – 39kg – 3. místo ( 3 závodníci této váhové kategorie )
Mladší žáci: Matúš Marek – 52kg – 1. místo ( bez soupeře )
Žáci: Plzák Jan – 42kg – 1. místo ( bez soupeře ) Nikitinský Jakub – 58kg – 2. místo ( 2 závodníci této váhové kategorie )

ZÁPASNÍCI MAJÍ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ ČR KADETŮ

13.5.2017

V sobotu 13.05.2017 se v Plzni v hale TJ Slavoj Plzeň konalo MISTROVSTVÍ ČR kadetů a mladších žáků v zápase ve volném stylu. Zápas Stříbro měl na tomto turnaji čtyři borce. Pod vedením trenéra Tomáše Adama a Lukáše Adama vybojoval v kategorii kadetů Bohuslav Pírka velmi pěkné 2. místo. V kategorii ml. žáků pak náš klub reprezentovali pod vedením trenéra Jiřího Kožíška Marek Matúš v hmotnosti do 47 kg, který vybojoval 7-8. místo, Marek Kadavý v hmotnosti do 63 kg vybojoval 4. místo a v kategorii kadetů v hmotnosti do 54 kg Jakub Nikitinský vybojoval 4. místo. „Turnaje se zúčastnil poměrně velký počet borců z celé republiky. Bohuslav Pírka nestačil na současného reprezentanta a tak po dvou vítězstvích a jedné prohře vybojoval velmi pěkné druhé místo. Potvrdil tak svoji vzestupnou formu a myslím si, že se mu podařilo zúročit tréninkovou přípravu. Ostatní borci bojovali a snažili se dosáhnout co nejlepšího výsledku. Bohoušovi musím touto cestou pogratulovat k dosaženému umístění a všem poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu.“

MČR KADETŮ A MLADŠÍCH ŽÁKŮ 2017 - PLZEŇ

13.5.2017

13.května 2017 v Plzni proběhlo MČR kadetů a mladších žáků a zápasilo se ve volném stylu. Startovalo celkem 165 závodníků z 27 oddílů ČR. Představuji výsledky našich borců: Kadeti: Jakub Nikitinský – 54kg (5 závodníků této váhové kategorie) – 4.místo Mladší žáci: Marek Matúš - 47kg (13 závodníků této kategorie) – 6.místo Marek Kadavý – 63kg (4 závodníci kategorie) – 4.místo Bez dřiny není vítězství. Myslím, že to si už kluci začínají uvědomovat. Neuspějí, pokud do zápasu nedají maximum-koncentraci, sílu a osvojené chvaty z tréninků. Bohužel jsou při jejich zápasech pořád patrné chyby, které i přes mou okamžitou reakci v utkání ještě několikrát zopakují. Uvědomuju si, že to je jedna z nejdůležitějších věcí, na které se musíme při trénincích zaměřit. Kluci někdy cítí ostych ze silnějšího soupeře a tím pádem se soustředí jen na obranu a to je škoda, protože jim brání použít vše, co mají naučené. Utkání pak končí rychlou porážkou a to jim na sebevědomí dvakrát moc nepřidá. Zápas rozhodně není jen o fyzické vyspělosti zápasníka, ale stejně jako u jiných sportů je o psychice – soustředění, sebedůvěře a jistotě. Snad každý pochopí, že takový tréninkový boj se dost liší od samotného zápasu na žíněnce a každý si ho musí vybojovat sám. Mají právo slyšet ode mě také chválu; povedlo se nám několik utkání vyhrát a víme, na co se zaměřit a na čem pracovat. Kluci mají již některé chvaty dobře osvojené, a jsou schopni je v ostrém utkání provést. Navíc mají chuť bojovat a to je jedno z největších pozitiv, které jim v boji může pomoct. Jen tak dál, držím palce!

MEMORIÁL MIROSLAVA REŠLA

6.5.2017

6.května 2017 se naši zápasníci zúčastnili dalšího turnaje, tentokrát v Novém Jičíně, kde se zápasilo ve volném stylu. Sjelo se 183 závodníků ze 14 oddílů ČR a z 8 oddílů SK v kategoriích přípravka C,B,A, mladší a starší žáci. Proto jsme mohli odjet v plné sestavě a vrátili se s těmito výsledky: Přípravka B: Jakub Slavotínek – 39kg (5 závodníků této kategorie) – 2.místo Samuel Nikitinský – 39kg – 4.místo Přípravka A: Viktor Synek – 31kg (9 závodníků této kategorie) – 8.místo Mladší žáci: Marek Matúš - 47kg (5 závodníků této kategorie) – 1.místo Marek Kadavý – 63kg (6 závodníků této kategorie)- 6.místo Starší žáci: Jan Plzák – 42kg (2 závodníci této kategorie) – 1.místo Jakub Nikitinský – 54kg (6 závodníků této kategorie) – 2.místo Jako trenér zůstávám k výkonu kluků kritický, ale také přiznávám, že mě zlepšující se výkony mých svěřenců těší. Nadále budeme pracovat na odstranění chyb, abychom byli na dalších turnajích ještě lepší a silnější. Za nejbojovnější a nejpovedenější utkání na tomto turnaji považuji zápas Viktora Synka, který startoval v kategorii s o 5kg těžšími soupeři. Přestože prohrál, takticky odzápasil velmi dobře a podle předem domluvené strategie. Proto ho chválím. Kritiku naopak sklízí Sam NIkitinský. Jedno utkání sice vyhrál, ale ostatní prohrál do 40s na lopatky a pokaždé na stejný chvat. Opakovat se nebudu – bez dřiny, tréninků a kázně se úspěch sám neobjeví. Gratuluji všem a vítězům zejména

VELKÁ CENA BOROHRÁDKU

29.4.2017

Borohrádek hostil 29.4. 2017 na Velké ceně v řecko-římském zápase celkem 126 závodníků ze 17 oddílů ČR. Turnaj byl vypsán pro kategorii přípravka C,B,A a mladší žáci. Náš oddíl reprezentovali zápasníci v kategoriích přípravka B a A Přípravka B: Jakub Slavotínek – váha 39 kg (v této váhové kategorii zápasili 4 závodníci) – 1.místo Kuba zdolal po velkém boji a v čase 3:40 min Alexandra Ježka z Hnidous na lopatky. Potom porazil oddílového kolegu Sama Nikitinského za 30s také na lopatky. Posledním soupeřem pro něj byl Richard Škrábal z Chrastavy, kterého rovněž porazil za necelou minutu na lopatky. Kuba s každým dalším utkáním viditelně získával na žíněnce sebedůvěru a soupeře porážel na svůj momentálně korunní chvat, záhlavák. Přestože Kuba musí pracovat na odstranění řady chyb, zasloužil si vyhrát a byl v kategorii opravdu nejlepší. Samuel Nikitinský – váha 39 kg – 4.místo Samuel bohužel přistoupil k turnaji stejně, jako poslední dobou přistupuje k celému tréninku. Jeho přístup je nezodpovědný a proto jsem očekával jeho prohru. Samuel je ve stejné váze jako Jakub. Všichni soupeři ho porazili do 1 min.na lopatky. Pevně věřím, že Sam zlepší svůj přístup při trénincích i na soutěžích. Má v sobě bojového ducha, jen je třeba ho probudit. Přípravka A Viktor Synek – váha 28kg (v této kategorii se zúčastnili jen 2 závodníci) – 2.místo Viktor si vzal z minulého turnaje ponaučení a přestože dnes prohrál, byl jeho zápas o poznání lepší. Nastoupil proti domácímu borci Filipu Škopovi, který ho porazil za 1:30min na lopatky. Začínáme vítězit! Doufám, že to kluky navnadí a při trénincích si osvojí chvaty a jejich kombinace, které následně použijí v soubojích na některém z dalších turnajů.

1. KOLO OBLASTNÍ LIGY

1.4.2017

V Mariánských Lázních proběhlo 1. dubna 2017 první kolo oblastní ligy v řecko-římském zápasu. Sjelo se jen 49 závodníků, kteří byli rozdělení do kategorií starší žáci, mladší žáci a přípravka A. Výsledky našich zápasníků: Přípravka A: Viktor Synek – 25 kg: 2. místo (celkem 2 zápasníci této váhové kategorie) Viktor prohrál po 30s na lopatky s Jiřím Švíglerem z Holýšova. Přestože to byly Viktorovy první závody, očekával jsem jeho vítězství, protože zápasil s o dva roky mladším soupeřem. V této kategorii by měl být pokrok patrný každým rokem zápasníka. Uvidíme do budoucna. Mladší žáci: Marek Kadavý – 65 kg: 1. místo (v kategorii neměl žádného soupeře) V domluveném přátelském utkání Marek nastoupil proti Janu Zahradníkovi ze Slavoje MP Plzeň. I pro Marka to byla zápasnická premiéra a s jeho výkonem jsem spokojený. Přestože v utkání neprovedl žádný chvat a po 2:30 min. prohrál na lopatky, věřím v jeho zlepšení. Starší žáci: Jakub Nikitinský – 54 kg: 1. místo (v kategorii neměl žádného soupeře) V domluveném přátelském utkání nastoupil Jakub proti Štěpánu Komzákovi ze Slavoje MP Plzeň. Kuba už není žádný zápasnický nováček, přesto nedokázal soupeře porazit a bohužel ani odzápasit vyrovnané utkání. Začátek utkání se mu povedl a pěkně provedeným kontra chvatem na záhlaváka se ujal vedení 4:0. Bohužel se následně Komzákovi záhlavák povedl a Kuba prohrál po jedné minutě na lopatky. Jako trenér si uvědomuji, že je před námi velký kus práce. Zlepšení výkonů a celkově techniky jsou mé stěžejní cíle, na které se při trénincích zaměříme.

TURNAJ V MEZIBOŘÍ

4.3.2017

Dne 4. března jsme se zúčastnili dalších závodů, tentokrát v Meziboří. Turnaj byl vypsán pro kategorie přípravky, mladších a starších žáků. Zápasilo se v řecko římském stylu. Sjelo se sem 15 oddílů z ČR a do jednotlivých kategorií se odvážilo 119 borců. Nejdřív jsem vybíral jen ze starších žáků. Ale protože před soutěží onemocněl Jan Plzák a Marek Matúš s Albertem Pospíšilem účast na závodech odmítli, zůstal pouze Jakub Nikitinský. Proto jsem se rozhodl, dát šanci mladým zápasníkům z přípravky. Nominoval jsem Samuela Nikitinského a Jakuba Slavotínka. Pro Sama a Kubu to byli první závody, a nevěděli, co je čeká. Protože Sama čeká ještě dlouhá cesta, za jeho výkon ho chválím. Kuba Slavotínek zatím neumí použít v utkání chvaty, které si již na tréninku osvojil. Navíc mu chybělo trochu bojovnosti. Jakub Nikitinský se postavil soupeři, se kterým prohrál před týdnem na MČR v Ostravě. Neuspěl, bohužel, ani dnes. Ale jeho vystoupení bylo mnohem bojovnější a rozhodně oceňuji, že si ohlídal chvaty v parteru. Není vítězů bez poražených - s výkony kluků jsem spokojený a věřím, že se od porážek k vítězství probojujeme. Snad si kluci z těchto zkušeností vezmou ponaučení a na trénincích budou víc makat i poslouchat. Protože tady všechno začíná. Jdeme se připravit na další závody. Přípravka B: Jakub Slavotínek – 35kg – 3. místo ( 3 závodníci této váhy ) Samuel Nikitinský – 39kg – 2. místo ( 2 závodníci této váhy ) Starší žáci: Jakub Nikitinský – 54kg – 2. místo ( 2 závodníci této váhy )

MČR OSTRAVA 2017 - STARŠÍ ŽÁCI A JUNIOŘI

25.2.2017

Dne 25.2.2017 jsme se zúčastnili MČR ve volném stylu v Ostravě. Mistrovství bylo vypsáno pro kategorii starší žáci a junioři. Celkově zde startovalo 151 závodníků z 23 oddílů ČR. Za náš oddíl startoval v kategorii žáků : Jan Plzák – 42kg ( celkem 11 účastníků v této váze ) - 11. místo Marek Matúš – 46kg ( celkem 12 účastníků ) - 12. místo Jakub Nikitinský – 54kg ( celkem 10 účastníků ) - 7 – 8. místo Pod mým půlročním vedením kluků je patrné, že si ještě neupevnili nově naučené dovednosti a zásady a nepřevedli je do samotného zápasu. Jejich fyzická kondice a celkově práce s vlastním tělem jsou priority, na kterých musí zapracovat. Uvědomuji si, že je to běh na dlouhou trať a práce nás čeká opravdu hodně. Navíc jsem v jejich utkáních neviděl nasazení, bojovnost ani touhu zvítězit. A to je další stránka problému – co všechno musí trenér pro své svěřence udělat? Neměli by tohle chtít především oni sami?

VELKÁ CENA PLZNĚ 2017

1.2.2017

Dne 11.2.2017 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje – Velké ceny Plzně. Turnaj byl vypsán pro kategorie žáků, kadetů a juniorů. Celkem startovalo 109 borců z 20 oddílů včetně zahraničních účastníků z Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Bulharska. Za náš oddíl startoval pouze Jakub Nikitinský, v kategorii žáků do 54 kg. Současně s ním váhově spadalo do této kategorie dalších 6 zápasníků. Kuba si nalosoval do skupiny dva borce z Rakouska a jednoho z Čech. V následné konfrontaci ho oba cizinci porazili a v,, českém“ souboji utkání vyhrál pro zranění soupeře. Celkově se tak dělil o 5 – 6. místo. Ukázalo se, že ve srovnání s mezinárodní žíněnkou, bohužel ztrácíme. A to jak po stránce technické, způsobu vedení boje, tak samotným nasazením v utkání. Je dobré to vědět, alespoň víme, v čem se zlepšit. Uvědomujeme si, že to není otázka dnů, měsíců, ale roků. Zápas je tak rozmanitý sport, s celou řadou chvatů a jejich kombinací, že trvá dlouho, než je zápasník vstřebá a naučí se je používat. Tak jen doufám, že to kluci vydrží!!!

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH ZÁPASNÍKŮ KLUBU ZÁPAS STŘÍBRO ZA ROK 2016

13.12.2016

V úterý 13.12.2016 jsme v předvánočním čase vyhodnotili uplynulý rok 2016 a ocenili nejlepší zápasníky našeho klubu v restauraci „Chanos“ ve Stříbře. Pozvání na tuto akci přijali i předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek a starosta města Stříbra Bc. Karel Lukeš. Trenéři Tomáš Adam, Michael Janda a Jiří Kožíšek zhodnotili uplynulý rok a přidali i přání do budoucna. Mimo jiné připomněli, co vše se podařilo v poslední době pro náš klub udělat. V letošním roce jsme pořádali Oblastní kolo ligy žáků pro Plzeňský a Karlovarský kraj v kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky a mohli jsme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město. Dále, že naši borci jsou i v kádru zápasnického klubu Teplice, kde hostují a zápasí I. ligu seniorů a podařilo se také zakoupit další posilovací náčiní. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy. Do diskuse přispěl i předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, který pochválil náš klub, poděkoval za výbornou trenérskou práci a závodníkům pogratuloval k dosaženým výsledkům. Se svým příspěvkem vystoupil také starosta města Bc. Karel Lukeš, popřál mnoho dalších sportovních úspěchů a poděkoval za reprezentaci města. Poté již následovalo samotné vyhodnocení zápasníků s předáním pamětních listů a oceněním za celoroční práci. Zápasníci byli vyhlášeni bez pořadí, i když byli ohodnoceni dle dosažených výsledků (uvádíme jen některé úspěchy borců): Bohuslav Pírka (kategorie kadeti) 3. místo na mistrovství ČR kadetů, 4. místo na mistrovství ČR juniorů a další vynikající umístění na krajských a mezinárodních turnajích, Jakub Nikitisnský (kategorie st. žáci) 4. místo na mistrovství ČR žáků a další vynikající umístění na krajských a mezinárodních turnajích, Jan Plzák (kategorie ml. žáci) bodovaná umístění na krajských a mezinárodních turnajích, Marek Matúš (kategorie ml. žáci) bodovaná umístění na turnajích krajského formátu, Lukáš Adam (kategorie senioři) hostuje za klub Teplice – celkové druhé místo v družstvech v I. lize seniorů, Jan Adam (kategorie senioři) hostuje za klub Teplice – celkové druhé místo v družstvech v I. lize seniorů

MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO
a 1. LIGA MUŽŮ V PRAZE

26.11.2016

V sobotu 26.11.2016 jsme se v Praze zúčastnili turnaje žáků v zápase ve volném stylu - MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO a také závěrečného kola I. LIGY MUŽŮ ve volném stylu. Účastnily se kluby z celé republiky. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojoval v kategorii starších žáků v hmotnosti do 54 kg Jakub Nikitinský - 1. místo a v kategorii mladších žáků v hmotnosti do 43 kg. Jan Plzák - 1. místo. „Turnaj byl obsazen borci z našich klubů a také ze zahraniční. Zároveň na tomto turnaji probíhalo závěrečné, páté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu, ve kterém další naši dva borci Jan Adam a Lukáš Adam hostují a startují v hmotnostní kategorii do 76 kg a 86 kg za klub „Zápas Teplice.“ S tímto klubem v letošní sezóně vybojovali velmi pěkné druhé místo. Lukáš absolvoval v tomto kole dvě utkání, dvakrát zvítězil a Honza absolvoval také dvě utkání, jedenkrát zvítězil a jedenkrát podlehl svému soupeři na body. Oba tím přispěli k získání cenných bodů pro klub „Zápas Teplice.“ Snad naši mladší borci, kteří ve volném čase sledovali boje prvoligových družstev, také něco okoukali z technik starších. S dosaženými výsledky můžeme být spokojeni a lze jen doufat, že na dalších turnajích vybojují obdobná umístění. Chtěl bych klukům touto cestou pogratulovat a také poděkovat za vzornou reprezentaci.“

4. KOLO OBLASTNÍ LIGY - PLZEŇ

19.11.2016

V sobotu 19.11.2016 jsme se zúčastnili posledního, čtvrtého kola, oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje družstev žáků a přípravky v zápase ve volném stylu. Turnaj pořádal zápasnický klub TJ Sokol Plzeň I a zúčastnili se závodníci ze šesti klubů Plzeňského a Karlovarského kraje. Za náš klub Zápas Stříbro startovali tři borci. V kategorii mladších žáků vybojoval 2. místo Jan Plzák v hmotnosti do 43 kg a Marek Matúš v hmotnosti do 47 kg vybojoval také 2. místo. V kategorii starších žáků pak vybojoval 1. místo Jakub Nikitinský v hmotnosti do 54 kg. „Turnaj byl velmi dobře připraven a kluci bojovali o umístění s velkým nasazením. Klukům musím toto cestou poděkovat za bojovnost a vzornou reprezentaci našeho klubu.“

3. KOLO OBLASTNÍ LIGY - HOLÝŠOV

26.11.2016

V sobotu 26.11.2016 jsme se v Praze zúčastnili turnaje žáků v zápase ve volném stylu - MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO a také závěrečného kola I. LIGY MUŽŮ ve volném stylu. Účastnily se kluby z celé republiky. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojoval v kategorii starších žáků v hmotnosti do 54 kg Jakub Nikitinský - 1. místo a v kategorii mladších žáků v hmotnosti do 43 kg. Jan Plzák - 1. místo. „Turnaj byl obsazen borci z našich klubů a také ze zahraniční. Zároveň na tomto turnaji probíhalo závěrečné, páté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu, ve kterém další naši dva borci Jan Adam a Lukáš Adam hostují a startují v hmotnostní kategorii do 76 kg a 86 kg za klub „Zápas Teplice.“ S tímto klubem v letošní sezóně vybojovali velmi pěkné druhé místo. Lukáš absolvoval v tomto kole dvě utkání, dvakrát zvítězil a Honza absolvoval také dvě utkání, jedenkrát zvítězil a jedenkrát podlehl svému soupeři na body. Oba tím přispěli k získání cenných bodů pro klub „Zápas Teplice.“ Snad naši mladší borci, kteří ve volném čase sledovali boje prvoligových družstev, také něco okoukali z technik starších. S dosaženými výsledky můžeme být spokojeni a lze jen doufat, že na dalších turnajích vybojují obdobná umístění. Chtěl bych klukům touto cestou pogratulovat a také poděkovat za vzornou reprezentaci.“

STŘÍBRSKÝ ZÁPAS V HRADCI KRÁLOVÉ OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

1.10.2016

V sobotu 1.10.2016 se uskutečnil mezinárodní turnaj „Akvasalon“ a „Memoriál R. Volrába“ v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také kluby ze Slovenska a z Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali pouze dva borci. Turnaj byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. V kategorii ml. žáků v hmotnosti do 39 kg Jan Plzák - 1. místo a v kategorii žáků v hmotnosti do 54 kg Jakub Nikitinský - 2. místo. „S výsledky můžeme být vcelku spokojeni. Turnaj byl pro naše borce velkým zdrojem zkušeností, protože zahraniční účastníci byli kvalitně připraveni a váhové kategorie naplnili do posledního gramu. Musím klukům také pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i našeho města.“

MEMORIÁL JANA BUDÁKA A ANTONÍNA NIČE - PRAHA

24.9.2016

V sobotu 24.9.2016 jsme se v Praze zúčastnili turnaje žáků v zápase ve volném stylu - MEMORIÁL JANA BUDÁKA A ANTONÍNA NIČE. Účastnily se kluby z celé republiky. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali pouze jeden borec. V této kategorii žáků Jan Plzák v hmotnosti do 42 kg obsadil 2. místo. „Turnaj byl obsazen borci z našich klubů bez zahraniční účasti.Honza bojoval, ale na vyspělejšího soupeře ve finále nestačil. Ve volném čase se měl nač dívat. Zároveň na tomto turnaji probíhala také I. liga mužů v zápase ve volném stylu, ve které naši borci Jan Adam a Lukáš Adam hostují a startují za klub Teplice. Snad Honza něco okoukal z techniky starších borců. S dosaženými výsledky jsem byl vcelku spokojen a lze jen doufat, že další turnaje budou také s medailemi. Chtěl bych klukům touto cestou pogratulovat a také poděkovat za vzornou reprezentaci.“

STŘÍBRSKÝ ZÁPAS OPĚT POŘÁDAL SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

18.8 - 21.8.2016

Jako již tradičně, i letos jsme v měsíci srpnu v době od 18.8 - 21.8.20165 uspořádali soustředění v Mariánských Lázních společně s tamním partnerským oddílem Sokol Mariánské Lázně. Účast byla, jako každý rok, opět hojná. Kromě našich zápasníků se zúčastnili také borci z mariánskolázeňského klubu. V kolektivu jsme měli nejen malé žáčky, kadety a juniory, ale i zápasníky seniorské ligové úrovně. Soustředění bylo zaměřeno na problematiku vylepšení techniky provádění chvatů a celkového způsobu vedení boje na žíněnce. V tomto ohledu mnozí zaostávají za borci ze zahraničních klubů, zejména východních států. Mariánskolázeňský trenér František Hejplík si vzal na starost organizační stránku. Samotné vedení tréninků vedli trenéři ze Stříbra, jmenovitě Michael Janda, Lukáš Adam a Jan Adam, dále pak také Miroslav Pinc z Mariánských Lázní. Stravování pro nás zajišťovala restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních. Chtěli bychom pochválit všechny, kteří zvládli tréninkovou zátěž a soustředění skutečně věnovali maximální úsilí. Hned po prázdninách se kluci začnou připravovat na podzimní turnaje a oblastní ligu. Soustředění je pro kluky malý rozjezd do druhé poloviny sezóny letošního roku, aby nenaskočili rovnou do plného tréninku. Také bychom touto cestou chtěli poděkovat za vzorný servis zaměstnancům restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, kteří nám zajistili stravování a příjemnou atmosféru v době soustředění.

ZÁPASNÍCI MAJÍ BRONZ Z MISTROVSTVÍ ČR

18.6.2016

V sobotu 18.06.2016 se v Praze konalo MISTROVSTVÍ ČR kadetů a mladších žáků v zápase ve volném stylu. Zápas Stříbro měl na tomto turnaji tři borce. V kategorii ml. žáků náš klub reprezentovali Jan Plzák v hmotnosti do 39 kg, který vybojoval 16. místo, Marek Matúš pak hmotnosti do 43 kg vybojoval 7. místo a v kategorii kadetů v hmotnosti do 85 kg Bohuslav Pírka vybojoval 3. místo. „Turnaje se zúčastnil poměrně velký počet borců z celé republiky. Honza ve skupině narazil na budoucí medailisty a tak po dvou prohrách pro něj soutěž skončila. Marek bojoval, ale jeho technická vyspělost zatím není na takové úrovni, aby dokázal porazit borce na předních příčkách ve skupině a mohl bojovat o medaile. Bohouš bohužel ve skupině předčasně narazil na budoucího vítěze této hmotnostní kategorie a tak ve skupině skončil na druhém místě a bojoval pak o celkové třetí a čtvrté místo. Svého soupeře ve velmi vypjatém utkání, kdy do poslední chvíle nebylo jasné, kdo zvítězí, nakonec porazil a vybojoval pěkné třetí místo. Je škoda, že ve skupině narazil na svého nejtěžšího soupeře a fakticky došlo k předčasnému finálovému boji. Jinak by zcela jistě zvítězil ve skupině a mohl s tímto borcem bojovat o celkové první a druhé místo. Kluci potvrdili svoji vzestupnou formu a myslím, že se jim podařilo zúročit tréninkovou přípravu. Dosažená umístění jsou úspěchem a musím touto cestou klukům pogratulovat k dosaženým výsledkům a také poděkovat za vzornou reprezentaci.“

ZÁPAS STŘÍBRO PŘIJEL Z OSTRAVY BEZ MEDAILE

11.6.2016
V sobotu 11.6.2016 se v Ostravě konal mezinárodní turnaj přípravky žáků, ml. žáků a seniorů v zápase ve volném stylu „Memoriál J. Klepca." Zápas Stříbro na něj vyslal čtyři závodníky. Turnaje se kromě českých zástupců zúčastnily také kluby ze Slovenska, Německa, Maďarska a Polska. Stříbrští dosáhli těchto výsledků: V kategorii ml. žáků v hmotnosti 34 – 37 kg Jan Plzák 4. místo a v hmotnosti do 43 kg Marek Matúš 4. místo. V kategorii žáků v hmotnosti do 44 kg skončil Jakub Nikitinský na 6. místě. V kategorii seniorů pak Jan Adam v hmotnosti do 86 kg skončil na 6. místě. „Turnaj byl obsazen velmi kvalitními borci ze zahraničí a klukům se nepodařilo probojovat do bojů o medaile. Svoji účast ukončili ve skupině při vyřazovacích bojích. I tak musíme všem poděkovat za bojovnost a vzornou reprezentaci.“

VELKÁ CENA MĚSTA BŘEZOVÉ
a 2. KOLO OBLASTNÍ LIGY

4.6.2016

V sobotu dne 04.06.2016 jsme se v Březové u Sokolova zúčastnili turnaje - „Velká cena města Březové“ a zároveň 2. kola oblastní ligy v zápase v řecko – římském. Zúčastnili se závodníci sedmi oddílů Plzeňského a Karlovarského kraje. Za náš klub Zápas Stříbro bojovali: V kategorii mladších žáků Jan Plzák v hmotnosti do 39 kg - 2. místo, Marek Matúš v hmotnosti do 43 kg – 4. místo a v kategorii straších žáků Jakub Nikitinský v hmotnosti do 46 kg – 1 místo. „Výborné výsledky jsou dobrým příslibem na další turnaje. Honza nezvládl závěr utkání a ve finále podlehl svému soupeři na lopatky. Marek bojoval, ale přes všechno úsilí se mu podařilo porazit pouze jednoho soupeře a tím vybojovat alespoň čtvrté místo. Jakub nezaváhal a po dlouhé době předvedl odpovídající výkon. Porazil své soupeře bez zaváhání a vybojoval výborné první místo. Všem závodníkům patří dík za dosažené výsledky, za vzornou reprezentaci našeho klubu ,,Zápas Stříbro“ a města Stříbra. Také bych chtěl opět poděkovat rodičům všech závodníků za diváckou kulisu a za pomoc, kterou našemu klubu poskytují.“

PÍRKA VYBOJOVAL ZLATO, PLZÁK BRONZ

28.5.2016

Dne 28.5.2016 se v Praze se konal mezinárodní turnaj juniorů a žáků v zápase ve volném stylu, „Memoriál Fr. Vejsady a V. Garbaczewského". Zápas Stříbro reprezentoval v kategorii žáků Jan Plzák v hmotnosti do 38 kg a vybojoval 3. místo, v hmotnosti do 46 kg pak Jakub Nikitinský vybojoval 4. místo. V kategorii juniorů v hmotnosti do 84 kg Bohuslav Pírka vybojoval 1. místo. „Turnaje se zúčastnili kromě českých klubů, také borci ze Slovenska, Německa a Polska. Jan Plzák potvrdil svoji vzestupnou formu a o výsledek se doslova popral. Podařilo se mu zúročit jeho tréninkovou přípravu a vybojoval pěkné třetí místo. Jakub Nikitinský zaváhal a nakonec prohrál dvě utkání, čímž se připravil o možnost bojovat o stupně vítězů. Bohuslav Pírka, ač je jen kadet, tak startoval v kategorii juniorů s o čtyři roky staršími soupeři a nenechal se zastrašit. Ve finále pak porazil staršího soupeře pražského klubu.Vzhledem k tomu, že byl turnaj kvalitně obsazen, jsou dosažená umístění úspěchem. Chtěl bych touto cestou klukům poděkovat za vzornou reprezentaci a také jim pogratulovat k dosaženým výsledkům. Také bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří se aktivně podílí na činnosti našeho klubu.

ZÁPASNÍCI ZE STŘÍBRA VYBOJOVALI V PLZNI NA MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ A JUNIORŮ DVĚ ČTVRTÁ MÍSTA

14.5.2016

V sobotu 14.05.2016 v Plzni proběhlo MISTROVSTVÍ ČR st. žáků a juniorů v zápase ve volném stylu. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali pouze dva borci: V kategorii st. žáků vybojoval Jakub Nikitinský v hmotnosti do 46kg - 4. místo a v kategorii juniorů Bohuslav Pírka v hmotnosti do 84 kg – 4. místo. „Škoda, že jsme vyšli na prázdno. Byla to asi souhra náhod. V bojích o medaile kluci zaváhali a těsně jim unikli stupně vítězů. Kuba je prvním rokem v této kategorii st. žáků a tak medailová umístění očekáváme příští rok, až bude druhým, posledním rokem v této kategorii. Bohouš, ač kadet, bojoval ve starší věkové kategorii, kde byli borci i o čtyři roky starší. Přesto podal velmi pěkný výkon, ale projevila se jeho zápasnická nevyzrálost. Přece jen je mladý a starší borci v této kategorii již vykazují značnou technickou dovednost a přehled v bojích na žíněnce. S výsledky však můžeme být vcelku spokojeni. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen a pro kluky jsou to nenahraditelné zkušenosti. I když kluci nevybojovali medaile, patří jim dík za bojovnost a reprezentaci našeho klubu.“

VÍTĚZNÉ 3. KOLO VOLNOSTYLAŘSKÉ LIGY V TEPLICÍCH

1.5.2016

V sobotu 30.dubna proběhl třetí turnaj 1.ligy seniorů zápasníků ve volném stylu v Teplicích a naše mužstvo v domácím prostředí nastoupilo skoro v plné síle a ukázalo svoji sílu. Nedorazil pouze Balik, který si ve druhém kole poranil rameno, nemocný Guglea a Draksel. Pro pracovní povinnosti se omluvili Rejnart a Brejša. Tým Teplic nastupoval v následující sestavě: 57kg Špatný, 61kg Neuman a Šťastník, 65kg Laurenc a Kučera, 70kg Durec a Diviš, 74kg Žižka, L.Adam a Janíček, 86kg Š.Szebista, J.Szebista, J.Adam a Odl, ve vahách do 97kg Kieswetter a 125kg Mrákota. Toto kolo se uskutečnilo ve Sportovní hale na Stínadlech a mezi diváky jsme registrovali bývalé vynikající zápasníky Urban, Minařík, Lepšík, Kapek, Charvát, Ellschlöger, Trnka, Ajm, Lichtenberg, Pochman, Erl. V roli hlasatele fungovali z.m.s. Miroslav Janota a Josef Ellschlöger. Jako rozhodčí působili Školník a Koželuh. Teplicím se nejen podařilo vyhrát všechna svá utkání a po 3 letech porazit úřadujícího Mistra z Vítkovic, ale díky jeho klopýtnutí se Společenstvím Bohemians a H.Králové se ujmout po třetím kole vedení v soutěži. Trenéři Jezdinský a Svitek byli s výkony většiny tepličanů v jednotlivých utkání spokojení a nasazení včetně kolektivnímu přístupu mohou ostatní týmy jen závidět. Teplický odchovanec Špatný v nejnižší váhové kategorii předvedl proti Slovákovi Pastorovi bojovný výkon a potvrdil oprávněnost zařazení do Sportovního centra mládeže v Chomutově. Naopak výkon Neumana byl sice v utkání proti Společenství Smíchova a Vyšehradu dobrý, zato proti Vítkovicím byl slabý a ustrašený. Proto jej proti Brnu a Společenství Bohemians a H.Králové nahradil Šťastník. Ten zápasil výborně a potvrdil oprávněnost nominace. Jen díky malým zkušenostem s volným stylem nedokázal dotáhnout do vítězného konce své utkání Laurenc, přesto s jeho výkonem je velká spokojenost. Kučerovi nenastoupil soupeř a tak nemohl předvést jaká je jeho forma oproti minulému kolu. Nestárnoucí Durec odvedl bojovný výkon a dobře mu sekundoval Diviš, který neměl šanci jen proti vynikajícímu Mehrabyanu. Žižka byl bezkonkurenční a dobře jej doplnil Lukáš Adam a Janiček, který podlehl reprezentantu Bagdasaryanu těsně na body. Bratři Szebistové jsou svými výkony oporami týmu a skvěle je doplnil Jan Adam. Bojovný výkon předvedl i Kieswetter a Mrákota byl v těžké váze suverénní a podařilo se mu poprvé porazit bývalého reprezentanta Švédu z Brna.

1. KOLO OBLASTNÍ LIGY VE STŘÍBŘE

13.4.2016

Dne 09.04.2016 pořádali stříbrští zápasníci první kolo oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje družstev žáků, přípravky ve volném stylu. Turnaj byl zároveň oblastním přeborem jednotlivců. Turnaje, který jsme tradičně pořádali v kulturním domě ve Stříbře, se zúčastnilo 81 závodníků z osmi klubů. Domácí klub a Město reprezentovali tři závodníci. V kategorii žáků získal 1. místo Jakub Nikitinský ve váze do 46 kg. V kategorii mladších žáků získal 2. místo Jan Plzák ve váze do 39 kg a 3. místo Marek Matúš ve váze do 43 kg. Všem závodníků patří dík za dosažené výsledky, vzornou reprezentaci našeho oddílu „Zapasu Stříbro“ a Města Stříbra.

NIKITINSKÝ PŘIVEZL TŘETÍ MÍSTO

13.2.2016

Na „Velké ceně města Plzně" v zápase ve volném stylu měl dvě želízka v ohni Zápas Stříbro. Nikitinský skončil třetí a Krüger byl sedmý. V hale TJ Slavoj Plzeň se sešlo 87 zápasníků z Rakouska, Slovenska a České republiky. „Závodníci byli rozděleni pouze do dvou kategorií a to žáků a juniorů. Z tohoto důvodu nás reprezentovali jen dva borci," vysvětlil oproti jiným podnikům „malou" účast Zápasu Stříbro trenér Lukáš Adam, který pomalu přebírá nad mladými závodníky po otci Tomášovi trenérské žezlo. První se představil Jakub Nikitinský, který v hmotnosti do 46 kg vybojoval třetí místo. Druhým reprezentantem stříbrského klubu byl Pavel Krüger, jenž startoval v hmotnostní kategorii do 66 kg. V silné konkurenci mu patřilo sedmé místo. „Pavel (Krüger) v rozhodujících bojích nedokázal porazit své soupeře a nepodařilo se mu tak vybojovat medailové umístění," řekl na adresu svého svěřence trenér Bohuslav Pírka starší. „Nicméně oběma borcům patří poděkování za vzornou reprezentaci našeho klubu a města Stříbra. Musíme s nimi ale probrat taktiku boje a chyby, kterých se v utkáních dopustili. Byla škoda, že klíčová utkání nezvládli a nedostali se do finále. Doufáme, že příště bude jejich výkon lepší," dodal trenér Lukáš Adam.

ZAČALA 1. LIGA SENIORŮ VE VOLNÉM STYLU V BRNĚ

6.2.2016

Dnes v sobotu začal nový ročník ligy seniorů ve volném stylu v Brně, když Teplice obhajují stříbrné medaile. A toto první kolo nepadlo pro Teplice špatně. V letošním ročníku proběhne několik novinek. Stejně tak jako v letech předcházejících se zápasí mužstvo proti mužstvu v 10ti váhových kategoriích. Změna oproti předcházejícím ročníkům je ta, že každé vítězství váhové kategorie je hodnoceno jedním bodem a je jedno, jakým způsobem utkání skončilo, zda to bylo vítězství na body nebo lopatky. Další změnou je, že bylo umožněno mladým talentovaným 17ti letým juniorům, ale pouze ve třech nejnižších váhových kategoriích. Pro letošní ročník oslovili Teplice mladé zápasníky řeckořímském stylu z PSK Olymp Praha a Sokola Hnidousy-Motyčín a ti doplnili právě chybějící nízké váhové kategorie v sestavě Teplic. Na toto kolo Teplice odjeli bez několika zápasníků, když z pracovních důvodů se omluvil Durec. Jan Žižka je na reprezentačním soustředění v zahraničí. Ze zdravotních důvodů se omluvili Odl a David. Ze stejného důvodu neodjeli do Brna i talentovaní mladíci Draksel, Laurenc a Balík. Naopak poprvé si vyzkoušeli seniorskou ligu Guglea a Šťastník, ale je vidět volnostylařskou nezkušenost, ale snahu mu nelze upřít. Výkon tepličanů rostl s každým utkáním a díky nasazení a kolektivnímu přístupu mohli být trenéři s jejich nasazením spokojeni. Příjemně překvapil Lukáš Adam, který razantně upravil svoji váhu a startoval oproti loňskému roku v nižší váhové kategorii. Bohužel Rejnart svoji váhu nedokázal upravit a toto kolo neodjel. Teplice sice první utkání se Společenstvím Smíchova a Vyšehradu prohráli a to i díky sportovnímu výpadku Neumana a následně zásahu rozhodčích, když posoudili v utkání Janu Szebistovi nechtěné zranění soupeře jako úmyslné a diskvalifikovali ho. Ale v následujících utkáních Teplice porazili Brno, které doplatilo na nekompletnost mužstva a poté Společenství Bohemians Praha a Sokola H.Králové. V tomto utkání dobře odzápasili bratři Adamové a Brejša, který s přehledem porazil bývalého tepličana Ivana Fedotova. V posledním utkání pak Teplice remizovali s loňským vítězem Sokolem Vítkovice, kdy dobře zazápasil Neuman, Lukáš Adam, bratři Szebistové a především Mrákota. Tomu rozhodčí nejprve neuznali regulérní lopatkové vítězství pro údajný faul, ale to Mrákotu nedeprimovalo a svého soupeře následně porazit na body. Teplice tak jsou na třetím místě se stejným počtem bodů, ale díky vzájemnému utkání za Společenstvím Smíchova a Vyšehradu a vedoucími Vítkovcemi.

POLOLETNÍ OCENĚNÍ ŽÁKŮ A STUDENTŮ MĚSTA STŘÍBRA

27.01.2016

Dne 27.01.2016 se uskutečnilo slavnostní ocenění žáků a studentů v Obřadní síni Městského úřadu ve Stříbře. Za sportovní výsledky a reprezentaci města v roce 2015, převzali ocenění z rukou představitelů města p. Lukeše, p. Záhoře p. Soukupové, zápasníci Bohumil Pírka a Jakub Nikitinský. Oba závodníci si velmi váží ocenění i pozvání na setkání. Dík patří i organizátorům této akce, která prospívá i jako motivace pro ostatní žáky a studenty. Foto: Bohuslav Pírka (druhá řada čtvrtý zprava), Jakub Nikitinský (první řada čtvrtý zprava)

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH ZÁPASNÍKŮ KLUBU ZÁPAS STŘÍBRO ZA ROK 2015

15.12.2015

Dne 15.12.2015 jsme v tradičním předvánočním čase bilancovali uplynulý rok 2015 a vyhodnotili nejlepší zápasníky našeho klubu v restauraci „Chanos“ ve Stříbře. Pozvání na tuto akci přijali i předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, starosta města Stříbra Bc. Karel Lukeš, bývalý trenér Lev Goldobin, trenéři zápasnického klubu Holýšov a také rodiče některých borců. Trenéři Tomáš Adam a Michael Janda zhodnotili uplynulý rok a přidali i přání do budoucna. Mimo jiné připomněli, co vše se podařilo v poslední době pro zápas udělat. V letošním roce se podařilo získat pořadatelství Oblastního kola ligy žáků pro Plzeňský a Karlovarský kraj, které pořádáme v kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky a můžeme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město. Dále, že naši borci jsou v kádru juniorské reprezentace ČR, podařilo se zakoupit posilovací nářadí a že jsme si závěr roku v neděli 13.12.2015 zpestřili exhibičním vystoupením vybraných zápasníků na sportovním vánočním dni partnerského města Vohenstrauss. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy. Do diskuse přispěl i předseda Svazu zápasu ČR Belo Svitek, který pochválil náš klub, poděkoval za výbornou trenérskou práci a závodníkům pogratuloval k dosaženým výsledkům. Se svým příspěvkem vystoupil také starosta města Bc. Karel Lukeš, popřál mnoho dalších sportovních úspěchů a poděkoval za reprezentaci města. Dále vyslovili podporu našemu klubu i trenéři ze zápasnického klubu Holýšov. Poté již následovalo samotné vyhodnocení zápasníků s předáním pamětních listů a oceněním za celoroční práci. Zápasníci byli vyhlášeni bez pořadí, i když byli ohodnoceni dle dosažených výsledků (uvádíme jen některé úspěchy borců): Lukáš Adam (kategorie junioři a senioři) Mistr ČR juniorů a reprezentant ČR, hostuje I. ligu seniorů za klub Teplice a také 4. místo mistrovství ČR seniorů. Jakub Nikitisnský (kategorie ml. žáci) Mistr ČR a další vynikající umístění na krajských a mezinárodních turnajích, Bohuslav Pírka (kategorie žáci) 2. místo na mistrovství ČR a další vynikající umístění na krajských a mezinárodních turnajích, Jan Plzák (kategorie ml. žáci) bodovaná umístění na krajských a mezinárodních turnajích, Pavel Krüger (kategorie kadeti) bodovaná umístění na krajských a mezinárodních turnajích a Marek Matúš (kategorie ml. žáci) bodovaná umístění na turnajích krajského formátu.

MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO
a 1. LIGA MUŽŮ V PRAZE

21.11.2015

V sobotu 21.11.2015 jsme se v Praze zúčastnili turnaje žáků v zápase ve volném stylu - MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO a také závěrečného kola I. LIGY MUŽŮ. Účastnily se kluby z celé republiky. Za náš klub „Zápas Stříbro“ v kategorii žáků bojovali dva borci a to Jakub Nikitinský v hmotnosti do 46 kg - obsadil 3. místo a v hmotnosti do 85 kg Bohuslav Pírka - vybojoval 1. místo. „Turnaj byl obsazen borci z našich klubů bez zahraniční účasti. Kluci bojovali a ve volném čase sledovali starší borce. Zároveň na tomto turnaji probíhalo také závěrečné, páté kolo I. ligy mužů v zápase ve volném stylu, ve kterém další naši dva borci Jan Adam a Lukáš Adam hostují a startují v hmotnostní kategorii do 86 kg za klub „Zápas Teplice.“ S tímto klubem v letošní sezóně vybojovali velmi pěkné druhé místo. Lukáš absolvoval v tomto kole dvě utkání, jedenkrát zvítězil a jedenkrát prohrál na body a Honza absolvoval pouze jedno utkání, ve kterém svého soupeře porazil na lopatky. Oba tím přispěli k získání cenných bodů pro klub „Zápas Teplice.“ Snad naši mladší borci něco okoukali z technik starších. S dosaženými výsledky můžeme být vcelku spokojeni a lze jen doufat, že na dalších turnajích i Jakub zas vybojuje lepší umístění. Chtěl bych klukům touto cestou pogratulovat a také poděkovat za vzornou reprezentaci.“

NIKITINSKÝ A PÍRKA MAJÍ 1. MÍSTA

14.11.2015

Dne 14.11.2015 startovali stříbrští zápasníci v závěrečném čtvrtém kole oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje družstev žáků a přípravky ve volném stylu. Turnaj pořádal zápasnický klub TJ Holýšov ve sportovní hale v Holýšově. Turnaje se zúčastnilo 66 závodníků ze šesti klubů. Stříbrský zápas reprezentovali dva závodníci. V mladších žácích získal 1. místo Jakub Nikitinský ve váze do 48 kg. V kategorii žáků získal 1. místo Bohuslav Pírka ve váze do 85 kg, který zároveň získal cenu pro nejtechničtějšího zápasníka ve všech žákovských kategoriích. Všem závodníků patří dík za dosažené výsledky, vzornou reprezentaci našeho oddílu „Zapasu Stříbro“ a Města Stříbra.

MEMORIÁL JANA BUDÁKA A ANTONÍNA NIČE

24.10.2015

V sobotu 24.10.2015 jsme se v Praze zúčastnili turnaje žáků v zápase ve volném stylu - MEMORIÁL JANA BUDÁKA A ANTONÍNA NIČE. Účastnily se kluby z celé republiky. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali dva borci. V této kategorii žáků Jakub Nikitinský v hmotnosti do 46 kg obsadil 3. místo a v hmotnosti do 85 kg Bohuslav Pírka vybojoval 1. místo. „Turnaj byl obsazen borci z našich klubů bez zahraniční účasti. Kluci bojovali a ve volném čase se měli nač dívat. Zároveň na tomto turnaji probíhala také I. liga mužů v zápase ve volném stylu, ve které naši borci Jan Adam a Lukáš Adam hostují a startují za klub Teplice. Snad mladší kolegové něco okoukali z techniky starších borců. S dosaženými výsledky jsem byl vcelku spokojen a lze jen doufat, že další turnaje budou také s medailemi. Chtěl bych klukům touto cestou pogratulovat a také poděkovat za vzornou reprezentaci.“

ZÁPASNÍCI V BRNĚ ZÍSKALI "BRAMBOROVÉ MEDAILE"

10.10.2015

V sobotu 10.10.2015 v Brně proběhl mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „VELKÁ CENA MĚSTA BRNA.“ Kromě borců z naší republiky se zúčastnili také borci ze Slovenska, Polska, Maďarska a Německa. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali: V kategorii mladších žáků Jan Plzák v hmotnosti 35 – 37kg - 7. místo, Jakub Nikitinský v hmotnosti do 48 kg – 4. místo. V kategorii kadetů Pavel Krüger v hmotnosti do 76 kg – 4. místo a v kategorii seniorů Jan Adam v hmotnosti do 86 kg - 4. místo. „Škoda, že jsme vyšli na prázdno. Byla to asi souhra náhod. V bojích o medaile kluci zaváhali a těsně jim unikli stupně vítězů. Ještě nikdy jsme nezískali tři čtvrtá místa. Je to poprvé. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen zahraničními borci a pro kluky jsou to nenahraditelné zkušenosti. S výsledky však můžeme být vcelku spokojeni. Chybělo jen trochu zápasnického štěstí. I když kluci nevybojovali medaile, patří jim dík za bojovnost a reprezentaci našeho klubu.“

ZLATO A BRONZ PRO STŘÍBRSKÝ ZÁPAS

03.10.2015

Dne 03.10.2015 pořádali stříbrští zápasníci třetí kolo oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje družstev žáků a přípravky ve volném stylu. Turnaj byl zároveň oblastním přeborem jednotlivců. Turnaje, který jsme tradičně pořádali v kulturním domě ve Stříbře, se zúčastnilo 76 závodníků z osmi klubů.Domácí klub a Město reprezentovali čtyři závodníci. V kategorii žáků získal 1. místo Bohuslav Pírka ve váze do 85 kg. V mladších žácích si výborně vedli Jakub Nikitinský ve váze do 48 kg a Jan Plzák ve váze do 37 kg, kteří oba získali zlaté medaile. V kategorii přípravky bojoval Marek Matúš ve váze do 40 kg a získal bronzovou medaili za třetí místo. Všem závodníků patří dík za dosažené výsledky, vzornou reprezentaci našeho oddílu „Zapasu Stříbro“ a Města Stříbra.

STŘÍBRSKÝ ZÁPAS OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

26.9.2015

V sobotu 26.9.2015 se uskutečnil mezinárodní turnaj „Akvasalon“ a „Memoriál R. Volrába“ v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také kluby ze Slovenska a z Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali pouze dva borci z důvodu onemocnění zbytku týmu. Turnaj byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. V kategorii žáků v hmotnosti do 47kg Jakub Nikitinský - 2. místo a v hmotnosti do 100 kg Bohuslav Pírka - 5. místo. „S výsledky můžeme být vcelku spokojeni. Kluci startovali v jiných váhových kategoriích, než jsou zvyklí. Jednalo se o klubový turnaj a tak Jakub se svojí hmotností pouhých 44 kg a Bohouš se svými 83 kg nemohli lépe uspět proti podstatně těžším soupeřům. Turnaj byl pro ně spíše o sbírání zkušeností se zahraničními borci, kteří byli kvalitně připraveni a váhové kategorie naplnili do posledního gramu. Musíme všem pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i našeho města.“

ZÁPAS STŘÍBRO POŘÁDAL SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

20.8 - 23.8.2015

Stalo se již tradicí, že jsme v měsíci srpnu, v době od 20.8 - 23.8.2015 uspořádali soustředění v Mariánských Lázních společně s tamním partnerským oddílem Sokol Mariánské Lázně. Účast byla, jako každý rok, opět hojná. Kromě našich zápasníků se zúčastnili také borci z mariánskolázeňského klubu. V kolektivu jsme měli i člena juniorské reprezentace ČR, Lukáše Adama a také zápasníky seniorské ligové úrovně. Soustředění bylo zaměřeno na problematiku vylepšení techniky provádění chvatů a celkového způsobu vedení boje na žíněnce. V tomto ohledu mnozí zaostávají za borci ze zahraničních klubů, zejména východních států. Mariánskolázeňský trenér František Hejplík si vzal na starost organizační stránku. Samotné vedení tréninků vedli trenéři ze Stříbra, jmenovitě Tomáš Adam a Michael Janda, dále pak také Miroslav Pinc z Mariánských Lázní. Stravování pro nás zajišťovala restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních. Chtěli bychom pochválit všechny, kteří zvládli tréninkovou zátěž a soustředění skutečně věnovali maximální úsilí. Hned po prázdninách se kluci začnou připravovat na podzimní turnaje a oblastní ligu. Soustředění je pro kluky malý rozjezd do druhé poloviny sezóny letošního roku, aby nenaskočili rovnou do plného tréninku. Také bychom touto cestou chtěli poděkovat za vzorný servis zaměstnancům restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, kteří nám zajistili stravování a příjemnou atmosféru v době soustředění.

STŘÍBRSKÝ ZÁPAS MÁ OPĚT MISTRA ČR

13.6.2015

V sobotu 13.6.2015 se uskutečnilo mistrovství ČR mladších žáků a kadetů v zápase ve volném stylu v Ostravě. Za náš klub „Zápas Stříbro" bojoval v kategorii ml. žáků Jan Plzák v hmotnosti do 35 kg - 5. místo a v hmotnosti do 40 kg Jakub Nikitínský - 1. místo, který tak vybojoval mistrovský titul Mistra ČR. V kategorii kadetů v hmotnosti do 69 kg Pavel Krüger - 5. místo. „Honza a Pavel v rozhodujícím utkání zaváhali a připravili se tak o možnost bojovat o medailová umístění. Naopak Jakub předvedl výbornou formu. Zcela s přehledem porazil všechny soupeře a ve finále porazil, dle mého názoru, technicky i silově vyspělejšího borce z Kladna. Před tímto utkáním jsme si s Kubou stanovili jasnou taktiku boje. Jakub pak během dvaceti sekund se svým soupeřem provedl korunní chvat tzv. „stříbrský záhlavák“ a již jej nepustil ze sevření. Vyhrál tak na lopatky. Je to velké překvapení. Přiznám se, že jsem takový výsledek neočekával. S jeho výkonem můžeme být velmi spokojeni. U Pavla a Honzy musíme ještě zapracovat na technice boje a myslím si, že se výsledky určitě dostaví. Klukům musíme touto cestou pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu. Tímto turnajem jsme úspěšně zakončili jarní sezónu. Nyní nastane chvilka odpočinku a v měsíci srpnu absolvujeme soustředění a přípravu na nové turnaje.“

B. PÍRKA PŘIVEZL Z OSTRAVY STŘÍBRNOU MEDAILI

6.6.2015 

Další mezinárodní turnaj přípravek žáků, žáků a seniorů v zápase ve volném stylu „Memoriál J. Klepca" se konal v Ostravě a Zápas Stříbro na něj vyslal pět závodníků. Nejlépe z nich si vedl Bohuslav Pírka, jenž skončil na druhém místě. Turnaje se kromě českých zástupců zúčastnily také kluby ze Slovenska, Ukrajiny, Maďarska a Polska. Stříbrští dosáhli v kategorii přípravky „A" v hmotnosti 34 – 37 kg zásluhou Jana Plzáka na šesté místo. V kategorii mladších žáků v hmotnosti 37 – 40 kg skončil Jakub Nikitinský čtvrtý a v kategorii žáků v hmotnosti do 85 kg vybojoval Bohuslav Pírka druhé místo. V kategorii seniorů startoval junior Lukáš Adam, který v hmotnosti do 86 kg skončil pátý a věkem senior Jan Adam byl také pátý. „Turnaj byl obsazen velmi kvalitními borci ze zahraničí a ti nejmladší zápasníci jeli na zkušenou. Jan Plzák nestačil technicky na lepší soupeře ze zahraničí a skončil na posledním bodovaném místě. Jakub Nikitinský a Lukáš Adam zaváhali v rozhodujících utkáních, těsně prohráli a připravili se tak o medailová umístění. Lukáš Adam startoval ve starší věkové kategorii seniorů, ač je junior. Jan Adam taktéž zaváhal. Neporazil soupeře ze Slovenska a tím se odsunul na páté místo. Bohuslav Pírka pak potvrdil svoje kvality a získal stříbrnou medaili. Je však pravdou, že mohl vybojovat i prvenství. Mnohým chyběl jen pověstný kousek štěstí a naše výprava by přivezla více medailí. I tak musím našim klukům k dosaženým výsledkům pogratulovat," řekl k vystoupení závodníků trenér Tomáš Adam.

PÍRKA VYBOJOVAL ZLATOU MEDAILI

16.5.2015

Mezinárodní turnaj juniorů, žáků a přípravky v zápasu ve volném stylu, „Memoriál Fr. Vejsady a V. Garbaczewského", přinesl borcům Zápasu Stříbro úspěch v podobě zisku čtyř medailí. „Turnaj byl kvalitně obsazený a zúčastnili se jej kromě českých klubů, také borci ze Slovenska, Ukrajiny, Rakouska a Německa. Náš klub „Zápas Stříbro" reprezentovalo pět borců," řekl k turnaji trenér stříbrských zápasníků Tomáš Adam, který mohl být s výkony spokojený. Za juniory v hmotnosti do 84 kg vybojovali Lukáš Adam druhé místo a v hmotnosti do 66 kg Pavel Krüger skončil pátý. V kategorii žáků v hmotnosti do 85 kg Bohuslav Pírka zvítězil a ve váze do 42 kg bral Jakub Nikitinský bronz. V přípravce byl v hmotnosti do 40 kg Marek Matúš druhý. „Lukáš Adam nestačil pouze na svého soupeře z Rakouska, ale potvrdil zápasnické kvality reprezentanta. Pavel Krüger, ač je jen kadet, tak startoval v kategorii juniorů s o tři roky staršími soupeři a nenechal se zastrašit. Porazil soupeře pražského klubu na „záda" tzv. „stříbrským záhlavákem" a s jedním prohrál jen těsně na body. Získal nakonec pěkné páté místo. Bohuslav Pírka potvrdil vzestupnou formu a o výsledek se doslova popral. Podařilo se mu zúročit jeho tréninkovou přípravu. Jakub Nikitinský zaváhal a nakonec prohrál dvě utkání, čímž se připravil o možnost bojovat o přední umístění na vyšším stupínku vítězů. Marek Matúš porazil jednoho soupeře, vzápětí pak prohrál se soupeřem z Rakouska a třetí utkání vyhrál pro zranění soupeře. Získal tak pěkné druhé místo," komentoval výkony svých borců stříbrský trenér. „Vzhledem k tomu, že byl turnaj kvalitně obsazen, jsou dosažená umístění velkým úspěchem. Chtěl bych touto cestou všem klukům poděkovat za vzornou reprezentaci a také jim pogratulovat k dosaženým výsledkům. Také bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří se aktivně podílí na činnosti našeho klubu," byl spokojený T. Adam.

ZÁPASNÍCI ZE STŘÍBRA MAJÍ ZLATO A STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ ČR

16.5.2015

V sobotu 16.5.2015 se uskutečnilo mistrovství ČR juniorů a žáků v zápase ve volném stylu v Praze. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali pouze dva borci. V kategorii juniorů v hmotnosti do 84 kg Lukáš Adam vybojoval 1. místo a stal se tak mistrem ČR pro rok 2015. V kategorii žáků pak v hmotnosti do 86 kg Bohuslav Pírka vybojoval 2. místo. „Lukáš znovu získal zpět titul, kdy jej na témže loňském turnaji těsně porazil na body reprezentační kolega a skončil na druhém místě. Získal tedy ze tří možných, dva juniorské tituly mistra ČR a jednou vybojoval druhé místo. Tím vítězně ukončil juniorskou kategorii. Bohouš potvrdil svůj výkonnostní růst a je vidět, že se jeho tréninková píle úročí. Již za 14 dní bude startovat na turnaji v Praze a poté za týden v Ostravě na mezinárodním turnaji. Očekáváme, že se jeho výkonnost bude zvyšovat a v následujících turnajích využije nasbírané zkušenosti. Klukům bych chtěl touto cestou pogratulovat k dosaženým výsledkům a zároveň i poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i našeho města. Z dosažených výsledků je zřejmé, že zde máme borce republikové úrovně.“

VELKÁ CENA BŘEZOVÉ a 2. KOLO OBLASTNÍ LIGY

25.4.2015

Dne 25.4.2015 se uskutečnila Velká cena města Březové a 2. Kolo ligy v zápase v řecko – římském stylu v multifunkčním sportovním centru v Březové u Sokolova. Zúčastnilo se 75 závodnníků ze sedmi oddílů Plzeňského a Karlovarského kraje. Zápasníci bojovali v kategoriích přípravky ,,A‘‘, mladších žáků a žáků. V kategorii žáků získal 1. Místo Bohuslav Pírka v hmotnosti do 85kg. V kategorii mladších žáků získal 1. Místo Jan Plzák v hmotnosti do 33kg a 2. místo Jakub Nikitinský v hmotnosti do 40kg. V kategorii přípravky ,,A‘‘ získal 5. Místo David Kopecký v hmotnosti do 40kg. Výborné výsledky jsou dobrým příslibem na další turnaje, hlavně na mistrovství České republiky žáků v Praze 16.5. a mladších žáků 13.6. ve Vítkovicích. Všem závodníkům patří dík za dosažené výsledky, za vzornou reprezentaci našeho oddílu ,,Zápas Stříbro,, a města Stříbra. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům všech závodníků za diváckou podporu a za pomoc při dopravě. Michael Janda Trenér a předseda.

1. KOLO OBLASTNÍ LIGY V MAR. LÁZNÍCH

2.4.2015

Oblastní přebor Plzeňského a Karlovarského kraje a první kolo Ligy žáků, přípravky v zápase v řecko-římském stylu přinesl stříbrským borcům další úspěch. Z akce přivezli čtyři medaile, z toho dvě zlaté. Ve sportovní hale Tělovýchovné jednoty Mariánské Lázně bojovalo o medaile 74 zápasníků ze sedmi oddílů. Mezi nimi byli čtyři borci ze Zápasu Stříbro, kteří vybojovali dvě zlaté, jednu stříbrnou a bronzovou medaili. V kategorii žáků získal v hmotnosti do 85 kg první místo Bohuslav Pírka. Mezi mladšími žáky ve váze do 40 kg kraloval další stříbrský zápasník. Zlato vybojoval Jakub Nikitinský. Ve stejné kategorii, ale v hmotnosti do 33 kg skončil Jan Plzák druhý. V kategorii „přípravka A" zápasil v hmotnosti do 40 kg David Kopecký a získal bronzovou medaili. „Začátek jarní části sportovní sezony se nám vydařil. Všem závodníkům patří dík za dosažené výsledky, za vzornou reprezentaci našeho oddílu Zápasu Stříbro a města," neskrýval spokojenost předseda stříbrského oddílu a trenér v jedné osobě Michael Janda, který dodal. „Velké poděkování patří také rodičům všech závodníků za diváckou podporu a za pomoc při zajištění dopravy závodníků do Mariánských Lázní."

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI VYHODNOCOVALI

12.12.2014

Ve Stříbře v pátek dne 12.12.2014 zápasníci vyhodnotili nejlepší borce svého klubu „ZÁPAS STŘÍBRO" v restauraci „U Fialů“. Pozvání na tuto akci přijal i bývalý trenér Lev Goldobin a rodiče některých borců. Svoji neúčast omluvil starosta města Stříbra Bc. Karel Lukeš pro pracovní vytížení a někteří z pozvaných hostů. Předseda klubu a trenér Michael Janda v jedné osobě přivítal všechny zúčastněné a poté předal slovo trenéru a hospodáři klubu Tomáši Adamovi. Ten také všechny přivítal a zhodnotil uplynulý rok. Z jeho úst zaznělo poděkování za celoroční práci a úspěchy, jak trenérům a závodníkům, tak i za podporu rodičům, kteří se aktivně zapojují při zajištění soutěží a jejich pořádání. Také připomněl, co vše se podařilo v poslední době pro zápas udělat a získat. „Podařilo se nám získat pořadatelství Oblastního kola mistrovství družstev pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Mistrovství pořádáme v Kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky a můžeme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město. Naši borci jsou i v kádru reprezentace ČR (Lukáš Adam, Jan Matějka a Daniel Janda). Lukáš Adam, Jan Matějka a Jan Adam hostují v I. lize seniorů za klub Teplice. Zakoupili jsme sportovní náčiní, např. zápasnickou figurínu, sportovní lano a letošní rok jsme finančně zajistili podle našich potřeb. Také jsme se podíleli na financování účasti Lukáše Adama na mistrovství Evropy v Polsku. Lze si jen přát, aby příští rok byl také tak úspěšný." Poté již následovalo vyhodnocení jednotlivých borců s předáním pamětních listů a věcným darem za celoroční práci a reprezentaci Zápasu Stříbro. Zápasníci byli vyhlášeni v pořadí z deseti nejúspěšnějších podle dosažených výsledků od desátého po první místo – viz. tabulka úspěchů deseti nejlepších.

VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ 2015

28.2.2015

DNE 28. 02. 2015 SE USKUTEČNILA VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ VE VOLNÉM STYLU V MĚSTSKÉ SPORTOVNÍ HALE LOKOMOTIVY PLZEŇ. ZÚČASTNILO SE 201 ZÁVODNÍKŮ Z ČESKÉ REPUBLIKY, SLOVENSKA A SRBSKA. ZÁPASNÍCI BOJOVALI V KATEGORIÍCH PŘÍPRAVKY „A“, MLADŠÍCH ŽÁKŮ, ŽÁKŮ A JUNIORŮ DO 20 LET. STŘÍBRSKÝM ZÁVODNÍKŮM SE PODAŘILO ZÍSKAT CELKEM DVĚ MEDAILOVÁ MÍSTA. V KATEGORII JUNIORŮ ZÍSKALI 1. MÍSTO LUKÁŠ ADAM V HMOTNOSTI DO 84 KG, 3. MÍSTO JAN MATĚJKA V HMOTNOSTI DO 74 KG A 5. MÍSTO PAVEL KRÜGER V HMOTNOSTI DO 60 KG. V KATEGORII ŽÁKŮ ZÍSKAL 4. MÍSTO BOHUSLAV PÍRKA V HMOTNOSTI DO 76 KG, V KATEGORII MLADŠÍCH ŽÁKŮ 5. MÍSTO JAN PLZÁK V HMOTNOSTI DO 35 KG, 6. MÍSTO JAKUB NIKITINSKÝ V HMOTNOSTI DO 40 KG A V KATEGORII PŘÍPRAVKY „A“ 5. MÍSTO DAVID KOPECKÝ V HMOTNOSTI DO 40 KG. VŠEM ZÁVODNÍKŮM PATŘÍ DÍK ZA DOSAŽENÉ VÝSLEDKY, ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠEHO ODDÍLU „ZÁPAS STŘÍBRO“ A MĚSTA STŘÍBRA V PLZEŇSKÉM KRAJI.

ZÁPASNÍCI PŘIVEZLI MEDAILE Z PRAHY

29.11.2014

V sobotu 29.11.2014 proběhl mezinárodní turnaj žáků a juniorů v zápase ve volném stylu „Memoriál Veselého a Urbana“ v Praze. Turnaje se zúčastnili kromě českých klubů také borci ze Slovenska a Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali 2 borci. Turnaj byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. V kategorii žáků v hmotnosti do 80 kg získal Bohuslav Pírka 3. místo a v kategorii kadetů v hmotnosti do 66 kg Pavel Krüger 3. místo. „Utkání měla vysokou úroveň a kluci si vyzkoušeli boje se zahraniční konkurencí. Musíme říci, že si nevedli vůbec špatně. Na tréninku probereme zjištěné nedostatky z utkání, aby byli lépe připraveni na další soutěže. Chtěl bych jim poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu a také našeho města.“

4. KOLO OBLASTNÍ LIGY - STŘÍBRO

22.11.2014

Dne 22.11.2014 pořádali stříbrští zápasníci 4. kolo oblastní ligy družstev žáků a přípravky v zápase ve volném stylu. Turnaje, který se tradičně uskutečnil v kulturním domě ve stříbře, se zúčastnilo celkem 84 závodníků z 8 klubů Plzeňského a Karlovarského kraje. Sportovního dne se také zúčastnilo velké množství bývalých zápasníků, kteří do stříbra jezdili kolem roku 1970 na zápasnické turnaje a nebo byli ve vojenském sportovním oddíle Dukla Stříbro. Z celkového počtu 84 závodníků reprezentovalo město stříbro 6 zápasníků. V kategorii žáků získal 1. místo Bohuslav Pírka ve váze do 80 kg. V kategorii mladších žáků získal 1. místo Jakub Nikitinský ve váze do 37 kg. V kategorii přípravky „A“ získal 2. místo Albert Pospíšil ve váze do 37 kg, 3. místo Marek Matúš ve váze do 40 kg, 4. místo Jan Plzák a 5. místo David Kopecký ve váze do 34 kg. V celkovém součtu čtyř ligových turnajů jsme získali 5. místo v kategorii žáků, 6. místo v kategorii přípravky a 7. místo v kategorii mladších žáků. Věřím, že dosažené výsledky jsou příslibem pro další ligovou sezónu a motivací pro případné zájemce o náš sport. Všem závodníkům patří dík za dosažené výsledky, za vzornou reprezentaci našeho oddílu „Zápas Stříbro“ a města Stříbra. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům všech závodníků za diváckou podporu a personálu za obsluhu i přípravu kulturního domu.

OBLASTNÍ PŘEBOR PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE

18.10.2014

Dne 18.10.2014 se uskutečnil Oblastní přebor Plzeňského a Karlovarského kraje a 3. kolo ligy žáků, přípravky v zápase ve volném stylu ve sportovní hale TJ Slavoj Plzeň. Zúčastnilo se 74 závodníků ze sedmi oddílů Plzeňského a Karlovarského kraje. Zápasníci bojovali v kategoriích přípravky „A“, mladších žáků a žáků. Začátek podzimní části sportovní sezóny se stříbrským zápasníkům vydařil. Z pěti závodníků získali celkem čtyři medaile. V kategorii přípravky „A“ získal 2. místo Jan Plzák a 3. místo David Kopecký ve váze do 34 kg, 4. místo Marek Matúš ve váze do 37 kg. V kategorii mladších žáků získal 2. místo Jakub Nikitinský ve váze do 37 kg. V kategorii žáků získal 2. místo Bohuslav Pírka ve váze do 90 kg. Všem závodníkům patří dík za dosažené výsledky, za vzornou reprezentaci našeho oddílu „Zápas Stříbro“ a Města Stříbra. Na závěr bych chtěl poděkovat rodičům všech závodníků za diváckou podporu a za pomoc při dopravě do Plzně.

VELKÁ CENA BRNA 2014

11.10.2014

V sobotu 11.10.2014 v Brně proběhl mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „VELKÁ CENA BRNA.“ Kromě borců z naší republiky byli pozvání také borci ze Slovenska a Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali: V kategorii mladších žáků Jakub Nikitinský v hmotnosti do 37 kg – 2. místo. V kategorii kadetů Pavel Krüger v hmotnosti do 63 kg – 4. místo a v kategorii seniorů Lukáš Adam v hmotnosti do 74 kg – 4. místo a Jan Adam v hmotnosti do 86 kg - 5. místo. „V bojích o medaile Lukáš Adam a Pavel Krüger prohráli rozhodující utkání a tak se nám podařilo vybojovat pouze jedno medailové umístění. Pro kluky jsou to velmi cenné zkušenosti, které získají ve vyrovnaných bojích na takovém turnaji. S výsledky můžeme být vcelku spokojeni. Nyní je třeba rozebrat jednotlivá utkání a odstranit chyby, kterých se dopustili.“

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI OPĚT NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

4.10.2014

V sobotu 4.10.2014 se uskutečnil mezinárodní turnaj „Akvasalon“ a „Memoriál R. Volrába“ v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také kluby ze Slovenska a z Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali 4 borci. Turnaj byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění.V kategorii seniorů v hmotnosti do 86 kg Jan Adam - 2. místo, do 74 kg Lukáš Adam - 2. místo. V kategorii kadetů v hmotnosti do 63 kg Pavel Krüger - 2. místo a v kategorii žáků v hmotnosti do 90 kg Bohuslav Pírka - 3. místo. „S výsledky jsme byli vcelku spokojeni. Zahraniční borci byli kvalitně připraveni a umístění našich kluků odpovídalo momentálním tréninkovým podmínkám. Na nejbližším tréninku rozebereme jednotlivá utkání, také probereme způsob vedení boje a techniku provádění chvatů. Musíme všem pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i našeho města,“ shrnul sobotní turnaj trenér Tomáš Adam.

SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH 2014

18.8 - 22.8.2014

Jako již tradičně, jsme v měsíci srpnu v době od 18.8 - 22.8.2014 uspořádali týdenní soustředění v Mariánských Lázních společně s tamním partnerským oddílem Sokol Mariánské Lázně. V Mariánských Lázních jsme byli již po patnácté. Účast byla, jako každý rok, opět hojná. Kromě našich a mariánskolázeňských zápasníků se letos zúčastnili také borci z Plzně, ze zápasnického klubu TJ Slavoj. V kolektivu jsme měli i tři členy juniorské reprezentace ČR, Lukáše Adama, Jana Matějku a Daniela Jandu. Soustředění bylo zaměřeno na problematiku vylepšení techniky provádění chvatů a způsobu vedení boje na žíněnce. V tomto ohledu v mnohém zaostáváme za borci z východních států. Mariánskolázeňský trenér František Hejplík si vzal na starost organizaci. Samotné vedení tréninků vedli trenéři ze Stříbra, jmenovitě Tomáš Adam, Michael Janda, dále Miroslav Pinc z Mariánských Lázní a Petr Živný z Plzně. Stravování pro nás zajišťovala restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, Chtěli bychom pochválit všechny, kteří zvládli celou tréninkovou zátěž. Hned po prázdninách se kluci začnou připravovat na podzimní turnaje a oblastní ligu. Pro kluky je to takový rozjezd, aby po prázdninách nenaskočili rovnou do plného tréninku. Také bychom touto cestou poděkovali za vzorný servis zaměstnancům restaurace Kamenný dvůr v Mariánských Lázních, kteří nám zajistili stravování a příjemnou atmosféru v době soustředění.“

MEZINÁRODNÍ TURNAJ PRÍPRAVEK, ŽÁKŮ A SENIORŮ 
- MEMORIÁL J. KLEPCA V OSTRAVĚ

7.6.2014

V sobotu 7.6.2014 proběhl mezinárodní turnaj přípravek žáků, žáků a seniorů v zápase ve volném stylu „memoriál J. Klepca“ v Ostravě. Turnaje se kromě českých klubů, zúčastnili také kluby ze Slovenska, Ukrajiny, Maďarska, Polska a Německa. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovalo 5 borců a vybojovali tato umístění. V kategorii přípravky v hmotnosti do 32 kg Jan Plzák – 4. místo. V kategorii žáků v hmotnosti do 37 kg Jakub Nikitinský – 3. místo a v hmotnosti do 90 kg Bohuslav Pírka - 2. místo. V kategorii seniorů jsme měli dva juniory a to v hmotnosti do 86 kg Daniela Jandu - 8. místo a v hmotnosti do 74 kg Lukáše Adama - 5. místo. „Mladí zápasníci jeli na zkušenou a je vidět, že se neztratili. Byl to jejich první start na tak vzdáleném turnaji, který byl obsazen velmi kvalitními borci ze zahraničí. Daniel Janda a Lukáš Adam měli tzv. zápasnický křest, kdy startovali ve starší věkové kategorii seniorů, ač jsou oba junioři. Daniel Janda předvedl velmi pěkné a bojovné utkání. V závěru však technicky nestačil na svého staršího a vyspělejšího borce, což jej vyřadilo z vylučovacích bojů o postup. Lukáš Adam měl výborně našlápnuto na medailové umístění, když porazil v prvním utkání seniora, dříve bývalého juniorského reprezentanta ČR. V dalším utkání nestačil na reprezentanta Slovenska a následně velmi těsně prohrál s reprezentantem Ukrajiny, což byla velká škoda. To jej stálo medailové umístění a skončil i tak na pěkném pátém místě. Pro něj to byla poslední příprava před mistrovstvím Evropy v Polsku, kam odjíždí s reprezentací ČR v neděli 15.6.2014. Chtěl bych všem klukům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu a také našeho města. Lukášovi budeme držet palce, aby se mu podařilo zabojovat na ME v Polsku. Tím zakončíme sezónu. Pak bude následovat pro kluky zasloužený odpočinek až do soustředění, které uskutečníme 18-22.8.2014.“

LUKÁŠ ADAM ZE STŘÍBRA VYBOJOVAL STŘÍBRNOU MEDAILI NA MČR

16.5.2014

V sobotu 16.5.2014 se uskutečnilo mistrovství ČR juniorů v zápase ve volném stylu v Ostravě. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v hmotnosti do 74 kg Jan Matějka a Lukáš Adam. Lukáš Adam vybojoval 2. místo a Jan Matějka propadl ve vylučovacích bojích. „Jan Matějka se hned v prvním utkání potkal s Lukášem Adamem, svým oddílovým a reprezentačním kolegou, což byla velká smůla pro náš klub. Lukáš Honzu porazil a ve druhém kole Honza, po dobře započatém utkání, prohrál svojí chybou a z vylučovacích bojů byl vyřazen. Lukáš Adam nezaváhal, ve své skupině porazil všechny soupeře vcelku s přehledem. Nevydařilo se mu pak finálové utkání, kde se třikrát ujal vedení a v závěru prohrál těsným rozdílem jediného bodu. Toto utkání absolvoval se svým o rok starším reprezentačním kolegou ze sportovního centra Havlíčkův Brod a účastníkem mistrovství Evropy v zápase řecko-římském. Lukáš je reprezentantem ČR v zápase ve volném stylu a není v žádném sportovním centru. Myslíme si, že i tímto výsledkem si upevnil pozici v reprezentaci a bude zařazen do výběru na mistrovství Evropy v zápase ve volném stylu, které se bude konat 22.6.2014 v Polsku. Jak Lukáš, tak i Honza jsou stálými členy reprezentace ČR již tři roky, což je pro nás i pro ně velká pocta. Musíme jim pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i města Stříbra.“

II. KOLO OBLASTNÍ LIGY PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE A PŘEBOR JEDNOTLICŮ V ZÁPASE ŘECKO-ŘÍMSKÉM V HOLÝŠOVĚ

10.5.2014

V sobotu 10.5.2014 se konalo II. kolo oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a přebor jednotlivců v zápase řecko-římském v Holýšově. Ve sportovní hale bylo na žíněnce k vidění mnoho pěkných utkání. Borci bodovali dle umístění za družstvo a také jako jednotlivci. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii přípravky Plzák Jan v hmotnosti do 32 kg – 2. místo, Matúš Marek v hmotnosti do 34 kg – 3. místo, Benedikt Jiří v hmotnosti do 40 kg – 3. místo a Benedikt Jan v hmotnosti do 46 kg – 2. místo. V kategorii mladších žáků Jakub Nikitinský v hmotnosti do 25 kg – 2. místo. V kategorii žáků Potužák Jiří v hmotnosti do 53 kg – 2. místo a Bohuslav Pírka v hmotnosti do 90 kg – 3. místo. „Všichni podali kvalitní výkony a přispěli tak k získání cenných bodů v tomto kole. Musíme mladé zápasníky pochválit za bojovnost. Z jejich projevu na žíněnce lze vyčíst velké nasazení a také zápal pro tento sport. Svým chováním a celkovým projevem příkladně reprezentují náš klub a také naše město Stříbro. Za to jim patří náš dík.“

MISTROVSTVÍ ČR ML. ŽÁKŮ A KADETŮ V ZÁPASE VE VOLNÉM STYLU V HRADCI KRÁLOVÉ

5.4.2014

V sobotu 5.4.2014 se uskutečnilo mistrovství ČR mladších žáků a kadetů v zápase ve volném stylu v Hradci Králové. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii ml. žáků Jakub Nikitinský v hmotnosti do 37 kg, který obsadil 7. místo a Jakub Fiedler pak v hmotnosti do 65 kg obsadil pěkné 3. místo. V kategorii kadetů Pavel Krüger v hmotnosti do 63 kg získal 5. místo. „Jakub Nikitinský bohužel neudržel do soutěže svojí váhu (do 35 kg) a musel postoupit o váhovou kategorii výš (37 kg), což se mu vymstilo. Zde narazil na vyspělejší a těžší borce. Utržil dvě prohry, což jej vyřadilo z dalších bojů o medaile. Jakub Fiedler se po první porážce doslova vyburcoval a dokázal pak i přes jednu prohru vybojovat dvě vítězství, což mu vyneslo pěkné třetí místo v celkovém pořadí. Pavel Krüger je nováčkem, jak v zápase, tak i v kategorii kadetů. Podal velmi bojovný výkon, ale nestačil na borce, kteří již zápasí více let. Vzhledem k tomu, že je v kategorii kadetů nejmladší a nejméně zkušený, umístění v dané chvíli odpovídalo jeho fyzickým a technickým možnostem. Pokud mu vydrží vůle, tak se výsledky jistě dostaví. Příští rok očekáváme, že všichni dosáhnou ještě lepších výsledků. Závěrem bych chtěl klukům, tak jako vždy, poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu a také našeho města Stříbra.“

VELKÁ CENA MĚSTA BŘEZOVÉ 
a 1. KOLO LIGY ŽÁKŮ, PŘÍPRAVKY V ZÁPASE V ŘECKO – ŘÍMSKÉM STYLU

29.03.2014

DNE 29.03.2014 SE USKUTEČNILA VELKÁ CENA MĚSTA BŘEZOVÉ A 1. KOLO LIGY V ZÁPASE V ŘECKO – ŘÍMSKÉM STYLU V MULTIFUNKČNÍM SPORTOVNÍM CENTRU V BŘEZOVÉ U SOKOLOVA. ZÚČASTNILO 81 ZÁVODNÍKŮ ZE SEDMI ODDÍLŮ PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE. ZÁPASNÍCI BOJOVALI V KATEGORIÍCH PŘÍPRAVKY „A“, MLADŠÍCH ŽÁKŮ A ŽÁKŮ. ZAČÁTEK SPORTOVNÍ SEZÓNY SE STŘÍBRSKÝM ZÁPASNÍKŮM VYDAŘIL. ZE SEDMI ZÁVODNÍKŮ ZÍSKALI CELKEM SEDM MEDAILÍ. V KATEGORII PŘÍPRAVKY „A“ ZÍSKAL 2. MÍSTO KOPECKÝ DAVID VE VÁZE DO 34 KG A BENEDIKT JAN VE VÁZE DO 46 KG, 3. MÍSTO PLZÁK JAN VE VÁZE DO 32 KG A BENEDIKT JIŘÍ VE VÁZE DO 40 KG. V KATEGORII MLADŠÍCH ŽÁKŮ ZÍSKAL 2. MÍSTO NIKITINSKÝ JAKUB VE VÁZE DO 35 KG A 3. MÍSTO FIEDLER JAKUB VE VÁZE DO 65 KG. VE STARŠÍ KATEGORII ŽÁKŮ ZÍSKAL 2. MÍSTO PÍRKA BOHUSLAV VE VÁZE DO 90 KG. VŠEM ZÁVODNÍKŮM PATŘÍ DÍK ZA DOSAŽENÉ VÝSLEDKY, ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠEHO ODDÍLU „ZÁPAS STŘÍBRO“ A MĚSTA STŘÍBRA V KARLOVARSKÉM KRAJI. NA ZÁVĚR BYCH CHTĚL PODĚKOVAT RODIČŮM VŠECH ZÁVODNÍKŮ ZA DIVÁCKOU PODPORU A ZA POMOC PŘI DOPRAVĚ DO BŘEZOVÉ.

VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ 2014 VE VOLNÉM STYLU

15. 02. 2013

DNE 15. 02. 2013 SE USKUTEČNILA VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ VE VOLNÉM STYLU V MĚSTSKÉ SPORTOVNÍ HALE LOKOMOTIVY PLZEŇ. ZÚČASTNILO SE 185 ZÁVODNÍKŮ Z ČESKÉ REPUBLIKY, SLOVENSKA, NĚMECKA A AZERBAJDŽÁNU. ZÁPASNÍCI BOJOVALI V KATEGORIÍCH PŘÍPRAVKY „A“, MLADŠÍCH ŽÁKŮ, ŽÁKŮ A KADETŮ. STŘÍBRSKÝM ZÁVODNÍKŮM SE PODAŘILO ZÍSKAT CELKEM TŘI MEDAILOVÁ MÍSTA. V KATEGORII ŽÁKŮ ZÍSKAL 1. MÍSTO BOHUSLAV PÍRKA VE VÁZE 85 – 100 KG, V KATEGORII MLADŠÍCH ŽÁKŮ 1. MÍSTO JAKUB NIKITINSKÝ VE VÁZE DO 35 KG A V KATEGORII PŘÍPRAVKY „A“ 3. MÍSTO JAN BENEDIKT VE VÁZE DO 46 KG. DALŠÍ NAŠI ZÁVODNÍCI VYBOJOVALI 5. MÍSTO JIŘÍ BENEDIKT 40 KG, 6. MÍSTO PAVEL KRÜGER 63 KG. VŠEM ZÁVODNÍKŮM PATŘÍ DÍK ZA DOSAŽENÉ VÝSLEDKY, ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠEHO ODDÍLU „ZÁPAS STŘÍBRO“ A MĚSTA STŘÍBRA V PLZEŇSKÉM KRAJI.

OCENĚNÍ NEJLEPŠÍCH ŽÁKŮ A STUDENTŮ MĚSTA STŘÍBRA

V tradičním prosincovém čase byli v obřadní síni Městského úřadu Stříbro… ...slavnostně oceněni nejlepší žáci města Stříbra. Téměř čtyřicítku oceněných, kteří získali pamětní list a poukázku na odběr zboží v Trisportu Stříbro, navrhlo na ocenění za reprezentaci města Stříbra celkem dvanáct škol, spolků a organizací. Komise pro kulturu a sport a Komise pro výchovu a vzdělávání města Stříbra ocenily 37 žáků a studentů, kteří město reprezentují ve sportovních, vědomostních, uměleckých, chovatelských soutěžích a přehlídkách na krajské, republikové i mezinárodní úrovni. Základní škola Stříbro, Mánesova 485, příspěvková organizace navrhla čtyři žáky - Nikolu Polákovou, Filipa Krištofoviče, Tomáše Malého a Lucii Kepkovou, kterou zároveň navrhl i horolezecký klub Skoba. Základní škola Stříbro, Gagarinova 1039, příspěvková organizace na ocenění navrhla také čtyři žáky - Matyáše Krejčího, Danielu Fürstovou, Vojtěcha Procházku a Veroniku Šrámkovou, která byla zároveň navržena za atletické naděje Baníku Stříbro. Baník Stříbro dále reprezentovali další atleti - Jakub Davidík a Denisa Vávrová a mladí fotbalisté - Pavel Koželuh, Aleš Demeter, Pavel Pauch, Lukáš Klimeš, Lukáš Uhlíř a Matěj Šoul. Oceněni byli i mladí stříbrští zápasníci Jan Matějka, Lukáš Adam a Daniel Janda. I Buldoci nominovali tři mladé hokejbalisty. Ocenění získali Václav Bárta, Jan Kalčík a Daniel Šůcha. Sportovce vystřídalo následně ocenění umělců. Základní umělecká škola Stříbro navrhla dva oceněné - klarinetistku Alici Pospíšilovou a Václava Brabce, jehož hlavním nástrojem je trubka. Z Klubu malých debrujárů získali ocenění Daniel Sůva, Hana Bártová a Kateřina Osmiková. Střední odborná škola Stříbro nominovala na ocenění dva zástupce - Veroniku Osmikovou a Martina Brožáka. Z Gymnázia a Obchodní akademie ve Stříbře byli oceněni Veronika Matulková, Daniel Adlmüller a Martin Špeta. Svá želízka v ohni měli při oceňování i Včelaři. Ocenění obdrželi mladí včelaři David Hliboký a Matěj Frouz. Oceněn byl i zástupce Chovatelů Jakub Šedivý. A v neposlední řadě byly oceněny ještě dvě zástupkyně horolezeckého klubu Skoba sestry Michaela a Kateřina Matúšovy. Za předsedy obou komisí - Jitka Soukupová a Karel Lukeš

VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH ZÁPASNÍKŮ KLUBU ZÁPAS STŘÍBRO ZA ROK 2013

6.12.2013

V tradičním předvánočním čase bilancovali stříbrští zápasníci uplynulý rok a vyhodnotili nejlepší zápasníky našeho klubu „ZÁPAS STŘÍBRO". Pozvání na tuto akci přijali i bývalý trenér Lev Goldobin, místostarosta města Stříbra Bc. Karel Lukeše i rodiče některých borců. „Z pohledu trenérů jsme jednotlivě zhodnotili uplynulý rok a přidali i přání do budoucna. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy," přiblížil vyhodnocení trenér Tomáš Adam. Předseda klubu a trenér v jedné osobě, Michael Janda, mimo jiné připomněl, co vše se podařilo v poslední době pro zápas udělat a získat. „Podařilo se nám získat pořadatelství Oblastního kola mistrovství družstev a jednotlivců pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Mistrovství pořádáme v Kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky, a můžeme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město. Naši borci jsou v kádru reprezentace ČR, podařilo se nám také zakoupit posilovací nářadí a kompletně obléct do nových souprav naše borce. Závěr roku si v neděli 15.12.2013 zpestříme exhibičním vystoupením vybraných zápasníků na sportovním vánočním dni partnerského města Vohenstrauss." Poté již následovalo předání pamětních listů a ocenění za celoroční práci a reprezentaci Zápasu Stříbro. Zápasníci byli vyhlášeni bez pořadí, i když byly ohodnoceni dle dosažených výsledků (uvádíme jen některé úspěchy borců): Lukáš Adam (kategorie junioři, hmotnost do 74 kg) Mistr ČR a reprezentant ČR Jan Matějka (kategorie junioři, hmotnost do 74 kg) 4. místo na mistrovství ČR a reprezentant ČR, hostuje I. ligu seniorů za klub Glaverbel Czech Teplice Daniel Janda (kategorie junioři, hmotnost do 84 kg) 5. místo na mistrovství ČR a člen širšího výběru reprezentace ČR Ondřej Jaša (kategorie senioři, hmotnost do 84 kg) 6. místo na mistrovství ČR a hostuje I. ligu mužů za klub Glaverbel Czech Teplice Jan Adam (kategorie senioři, hmotnost do 84 kg) 2. místo na mezinárodní soutěži VC Plzeň (dále zbytek sezóny pro zranění nezápasil), hostuje I. ligu seniorů za klub Glaverbel Czech Teplice.

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH VYBOJOVALI MEDAILE

30.11.2013
Dne 30.11.2013 se v Mariánských Lázních konalo IV. kolo Oblastní ligy družstev žáků Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase ve volném stylu. Turnaje se účastnilo sedm klubů. Za náš klub „Zápas Stříbro“ vybojovali naši borci tato umístění: V kategorii přípravky v hmotnosti do 30 kg Plzák Jan - 6. místo, do 34 kg Nikitinský Jakub – 1. místo, do 40 kg Benedikt Jiří – 3. místo a do 46 kg Benedikt Jan - 3. místo. V kategorii mladších žáků v hmotnosti do 80 kg Pírka Bohuslav – 1. místo a v kategorii žáků pak v hmotnosti do 66 kg Krüger Pavel - 1. místo. „Kluci zabojovali a získali medailová umístění. Můžeme s klidným svědomím konstatovat, že nastal čas, kdy se začíná úročit jejich tréninková píle a konečně se dostavují výsledky tvrdé přípravy. Na utkáních byl vidět velký pokrok ve způsobu vedení boje a chvatové techniky. Kluci začínají porážet i soupeře, se kterými dříve prohrávali. Doufáme, že je dosažené výsledky povzbudí k dalšímu tréninku a jejich výkonnost jen poroste. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bych jim chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci. Vzhledem k tomu, že jsme tímto turnajem ukončili celou zápasnickou sezónu a blíží se čas vánoční pohody a dalším článkem již v letošním roce nebudeme přispívat do této rubriky, chtěl bych našim fandům a čtenářům popřát klidné prožití svátků vánočních a hodně štěstí v roce 2014.“

O POHÁR OLYMPIJSKÝCH NADĚJÍ

16.11.2013

V sobotu 16.11.2013 se na Slovensku v Košicích zúčastnili borci našeho klubu „Zápasu Stříbro", Lukáš Adam a Jan Matějka, mezinárodního turnaje juniorů v zápase ve volném stylu „XIV. ročník medzinárodného turnaja juniorov v zápasení voľným štýlom o „Pohár olympijských nádejí". Oba bojovali v hmotnostní kategorii do 74 kg v reprezentačním dresu ČR. Mimo zástupců z ČR, se zúčastnila také širší reprezentace ze Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a také borci z Ruska. „Na kvalitně obsazeném turnaji kluci shodně vybojovali dvě vítězství a utržili dvě prohry. Bohužel oba prohráli klíčová utkání, což je odsunulo z bojů o medaile. I tak obsadili v uvedené hmotnostní kategorii pěkná umístění v konkurenci 15-ti borců. Po sečtení bodů Lukáš Adam vybojoval 8. místo a Jan Matějka 7. místo. Turnaji předcházela i dvoudenní tvrdá příprava na soustředění reprezentace ČR v Praze, kde všichni společně trénovali (čtvrtek a pátek) a dále absolvovali dlouhou cestu do Košic. V tak silné konkurenci si tímto výsledkem obhájili pozice v reprezentaci a nyní je čeká silová příprava. Kluci budou v příštím roce startovat lize mužů, kde budou hostovat za jiný klub, což jim přinese další utkání a nové zkušenosti," zhodnotil výsledky svých svěřenců i plány do budoucna trenér Tomáš Adam.“

MEZINÁRODNÍ TURNAJ JUNIORŮ

"MEMORIÁL URBANA A VESELÉHO" V PRAZE

9.11.2013

V sobotu 9.11.2013 proběhl mezinárodní turnaj juniorů v zápase ve volném stylu „memoriál Veselého a Urbana“ v Praze. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také borci ze Slovenska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali 2 junioři. Byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. V hmotnosti do 74 kg Lukáš Adam 1. místo a Jan Matějka 3.místo. „Výborná utkání předvedl Lukáš Adam, který zcela jasně a s převahou zvítězil ve čtyřech duelech a upevnil si tak pozici v reprezentaci. Naopak Jan Matějka zcela nepochopitelně prohrál se svým rivalem z pražského Bohemians a tak svému soupeři opět pootevřel dveře do užšího reprezentačního výběru. Na tréninku musíme probrat zjištěné technické nedostatky z utkání, aby kluci byli ještě lépe připraveni na další soutěže. Již v pátek oba odjíždí v dresu reprezentace na mezinárodní turnaj do Košic. Chtěl bych jim poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu a také našeho města.“

BORCI ZÁPASU STŘÍBRO VYBOJOVALI MEDAILE V PLZNI

26.10.2013

Dne 26.10.2013 se v Plzni konalo III. kolo oblastní ligy žáků a přebor jednotlivců Plzeňského a Karlovarského kraje v řeckořímském zápase. Turnaje se účastnilo sedm klubů. Za náš klub Zápas Stříbro vybojovali naši borci tato umístění: V kategorii přípravky v hmotnosti do 30 kg Plzák Jan - 4. místo, do 34 kg Nikitinský Jakub - 1. místo, do 40 kg Benedikt Jiří - 2. místo a do 46 kg Benedikt Jan - 4. místo. V kategorii mladších žáků do 65 kg Fieldelr Jakub - 2. místo a Budek Kamil 3. místo, do 80 kg Pírka Bohuslav - 2. místo. V kategorii žáků pak do 86 kg Krüger Pavel obsadil pěkné 2. místo. „Naši borci vybojovali pěkná umístění. Ti, kteří zvítězili, zároveň získali i titul oblastního přeborníka kraje. Je pravdou, že jsme mohli získat i lepší umístění u některých borců, ale takový je sport. Musíme zapracovat v tréninku a výsledky se jistě dostaví. Za náš klub „Zápas Stříbro" bych našim borcům chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i našeho města," shrnul vystoupení svých svěřenců trenér Tomáš Adam. Foto - zleva vpředu Jan Benedikt, Jakub Nikitinský, Jan Plzák, Jiří Benedikt prostřední řada zleva sám Jakub Fiedler zadní řada zleva Lukáš Adam, Pavel Krüger, Bohuslav Pírka a trenér Tomáš Adam.

KULTURNÍ DŮM STŘÍBRO HOSTIL MLADÉ ZÁPASNÍKY

28.9.2013

Dne 28.9.2013 se do Stříbra sjeli borci z Plzeňského a Karlovarského kraje, aby změřili síly ve II. kole oblastní ligy družstev žáků a jednotlivců Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase ve volném stylu. Turnaje se zúčastnilo sedm klubů. Naši borci si nevedli vůbec špatně. Výsledkem je 7 medailí pro naše družstvo, což je dobrou předzvěstí pro 3. kolo, které se uskuteční v Mariánských Lázních. V kategorii přípravky se umístili do 30 kg Plzák Jan - 3. místo, do 32 kg Nikitinský Jakub - 2. místo, do 37 kg Benedikt Jiří - 2. místo a do 43 kg Benedikt Jan - 2. místo. V kategorii mladších žáků do 65 kg Fieldelr Jakub - 2. místo a do 80 kg Pírka Bohuslav - 2.místo. V kategorii žáků pak do 86 kg Krüger Pavel obsadil 3. místo. „Z výsledků je patrné, že kluci si nevedli špatně. Je pravdou, že někteří na sobě musí ještě zapracovat, aby odbourali jak trému, tak i technické nedostatky. Je škoda, že díky trémě „neprodají", to co mají natrénováno. Výsledky by je měli povzbudit k většímu nasazení v tréninku. Za Oddíl zápasu Stříbro bych jim chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci. Také bych touto cestou chtěl poděkovat Městskému kulturnímu středisku Stříbro, se kterým již delší dobu vzorně spolupracujeme při zajištění této akce a to každoročně. Za přípravu sálu jim patří dík," zhodnotil akci trenér zápasníků Tomáš Adam

JUNIORSKÝ MEMORIÁL 
V. ULICKÉHO A I. KORMAŇÁKA 
VE VOLNÉM STYLU - PRIEVIDZA

14.9.2013

V sobotu 14.9.2013 jsme se na Slovensku v Prievidzi zúčastnili mezinárodního turnaje juniorů v zápase ve volném stylu „Memoriál V. Ulického a I. Kormaňáka“. Naši borci startovali ta reprezentaci ČR. Mimo zástupců z českých klubů, se zúčastnila také širší reprezentace ze Slovenska a další borci ze zahraničních klubů. Na kvalitně obsazeném turnaji, nejen za „Zápas Stříbro,“ ale také jako reprezentanti ČR bojovali naši tři borci. V kategorii juniorů Jan Matějka v hmotnosti do 76 kg obsadil 2. místo a Lukáš Adam zvítězil, obsadil 1. místo. V hmotnosti do 84 kg Daniel Janda obsadil 5. místo. „Kluci si tímto upevnili pozici v reprezentaci a doufáme, že jejich výkonnost bude jen stoupat. Čkají nás ještě další mezinárodní turnaje a to jak za náš klub, tak v reprezentačním dresu. Vrcholem by pak mělo být mistrovství ČR na jaře a eventuální kvalifikace na mistrovství Evropy juniorů v letních měsících. Bohužel i kdyby se kluci kvalifikovali, již dopředu nám bylo řečeno, že si budou muset vysílající kluby hradit účast svých borců nejspíše v celé výši, což je cca 20 000,-Kč za jednoho borce. Využiji tuto příležitost a chtěl bych oslovit i podnikatelské subjekty a vyzvat je k podpoře našeho klubu a sportu obecně. Myslím si, že je za námi vidět kus dlouhodobé, dobrovolné a poctivé práce s mládeží. Naším cílem není vychovávat jen reprezentanty, ale i fyzicky zdatnou mládež žákovského věku! Bez finanční podpory jiných subjektů není možné pracovat s mládeží a vytvářet podmínky pro její sportovní vyžití. Jedině tak lze zabránit jejímu bezcílnému potulování po městech a páchání různých nepravostí.“

SOUSTŘEDĚNÍ V MAR. LÁZNÍCH 2013

19.8-23.8.2013

Zápasníci Zápasu Stříbro a Sokola Mariánské Lázně uspořádali v době 19.8-23.8.2013 týdenní soustředění. Účast byla hojná, kromě dvou desítek místních zápasníků přijížděla každý den dvě plná auta volnostylařů ze Stříbra, kteří měli ve svém kolektivu dokonce tři členy juniorské reprezentace. Lukáše Adama, Jana Matějku a Daniela Jandu. Trenéři Tomáš Adam, Michael Janda a Miroslav Pinc si vzali na starost tréninky. Technické zabezpečení měl na starosti František Hejplík. „Chtěli by jsme pochválit všechny, kteří zvládli celou tréninkovou zátěž. Všichni zaslouží uznání za trénování v době prázdnin. Hned po prázdninách se zápasníci začnou připravovat na podzimní mezinárodní turnaje a oblastní ligu,“ uvedli svorně trenéři.

STŘÍBRSKÝ ZÁPAS MÁ OPĚT MISTRA ČR

8.6.2013

V sobotu 8.6.2013 se uskutečnilo mistrovství ČR juniorů v zápase ve volném stylu v Jihlavě. Za náš klub „Zápas Stříbro" bojoval v hmotnosti do 74 kg Jan Matějka - 4. místo a Lukáš Adam - 1. místo, který tak vybojoval mistrovský titul Mistra ČR. V hmotnosti do 84 kg Ondřej Jaša - 6. místo a Daniel Janda - 5. místo. Jan Matějka v rozhodujícím utkání zcela nepochopitelně zaváhal, i když měl vítězství na dosah a připravil se tak o finále s Lukášem Adamem, což by bylo velmi pěkné, získat první a druhé místo ze šestnácti účastníků v této váhové kategorii. Lukáš Adam nezaváhal a porazil všechny soupeře s přehledem, neumožnil jim žádné chvatové techniky, vybojoval titul Mistra ČR a upevnil si pozici v reprezentaci. Daniel Janda a Ondřej Jaša bohužel na sebe narazili hned v prvním utkání, což Ondru po prohře odsunulo na šesté místo. Jejich vzájemné utkání bylo náročné, protože se znají z tréninků. Ondra letos v juniorech končí a připravuje se na seniorskou kategorii. Daniel Janda po dalších dvou prohrách se staršími borci obsadil páté místo. S jeho výkonem můžeme být vcelku spokojeni, musíme zapracovat na větší bojovnosti. Lukáš Adam, Jan Matějka a Daniel Janda jsou prvním rokem v této kategorii juniorů a ještě lepší výsledky určitě vybojují v příštím roce. Také jsou zároveň reprezentanty ČR. Musíme touto cestou všem našim borcům pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i města Stříbra. Tímto turnajem jsme zakončili sezónu. Nyní nastane chvilka odpočinku a v měsíci červenci příprava na nové turnaje.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ V RUMUNSKU

24-26.5.2013

Ve dnech 24.-26.5.2013 se uskutečnil mezinárodní turnaj v Rumunsku v Bukurešti. Z našeho domácího oddílu „Zápasu Stříbro“ si účast v reprezentaci ČR vybojoval pouze Lukáš Adam. Reprezentaci sekundoval reprezentační trenér Jindřich Vejsada z Prahy. „Lukáš Adam bojoval v hmotnosti do 76 kg. V náročných soubojích nakonec vybojoval 13. místo. Byla to pro něj obrovská zkušenost a čím více takových soutěží bude, tím více poroste jeho bojovnost a míra zkušenosti. Škoda jen, že takových turnajů není více. Na takto kvalitní podnik se nejezdí každý den“ poznamenal trenér Tomáš Adam.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ VE VOLNÉM STYLU

"DUNAJSKÝ POHÁR" V BRATISLAVĚ

3-4.5.2013

Ve dnech 3-4.5.2013 se konal mezinárodní turnaj „Dunajský pohár“ v zápase ve volném stylu v Bratislavě i za účasti stříbrských zápasníků, kteří skončili za medailovým umístěním. Klání se zúčastnili i zahraniční borci. Zápas Stříbro reprezentovali v kategorii juniorů Jan Matějka v hmotnosti do 74 kg, kde se však neumístil a byl vyřazen z boje. Lukáš Adam ve stejné hmotnostní kategorii obsadil 6. místo. Daniel Janda v hmotnosti do 84 kg vybojoval 8. místo. „Turnaj byl kvalitně obsazen zahraničními kluby, boje byly zdlouhavé a velmi náročné. Některým chyběl jen krůček, aby postoupili do bojů o medaile. I tak to byly cenné zkušenosti a s umístěním na tak dobrém turnaji můžeme být vcelku spokojeni. Na základě dosažených výsledků se bude odvíjet nominace do reprezentace.“

MEZINÁRODNÍ TURNAJ "AKVASALON" V HRADCI KRÁLOVÉ

20.4.2013

V sobotu 20.4.2013 se uskutečnil mezinárodní turnaj „Akvasalon“ v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také zahraniční kluby. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentoval za v seniorské kategorii pouze jeden borec a to Jaša Ondřej v hmotnostní kategorii do 84 kg, ale nedosáhl na medailové pozice.

VELKÁ CENA MĚSTA BŘEZOVÉ

1. KOLO LIGY ŽÁKŮ A PŘÍPRAVEK V Ř.Ř. STYLU

06.04.2013

DNE 06.04.2013 SE USKUTEČNILA VELKÁ CENA MĚSTA BŘEZOVÉ A 1. KOLO LIGY ŽÁKŮ, PŘÍPRAVKY V ZÁPASE V ŘECKO – ŘÍMSKÉM STYLU V MULTIFUNKČNÍM SPORTOVNÍM CENTRU V BŘEZOVÉ U SOKOLOVA. ZÚČASTNILO 75 ZÁVODNÍKŮ Z PĚTI ODDÍLŮ PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE. ZÁPASNÍCI BOJOVALI V KATEGORIÍCH PŘÍPRAVKY „A“, MLADŠÍCH ŽÁKŮ A ŽÁKŮ. ZAČÁTEK SPORTOVNÍ SEZÓNY SE STŘÍBRSKÝM ZÁPASNÍKŮM VYDAŘIL. Z DEVÍTI ZÁVODNÍKŮ ZÍSKALI CELKEM OSM MEDAILÍ. V KATEGORII PŘÍPRAVKY „A“ 1. MÍSTO GEBERT JOSEF VE VÁZE DO 46 KG, 2. MÍSTA ZÍSKALI BENEDIKT JAN VE VÁZE DO 43 KG, BENEDIKT JIŘÍ VE VÁZE DO 37 KG, NIKITINSKÝ JAKUB VE VÁZE DO 32 KG, 3. MÍSTO PLZÁK JAN VE VÁZE DO 28 KG A 4. MÍSTO GEBERT ANTONÍN VE VÁZE DO 30 KG. VE STARŠÍ KATEGORII MLADŠÍCH ŽÁKŮ OBSADILI 1. MÍSTA PÍRKA BOHUSLAV VE VÁZE DO 80 KG A FIEDLER JAKUB VE VÁZE DO 60 KG. V KATEGORII ŽÁKŮ OBSADIL 2. MÍSTO KRÜGER PAVEL. VŠEM ZÁVODNÍKŮM PATŘÍ DÍK ZA DOSAŽENÉ VÝSLEDKY, ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠEHO ODDÍLU „ZÁPAS STŘÍBRO“ A MĚSTA STŘÍBRA V KARLOVARSKÉM KRAJI. NA ZÁVĚR BYCH CHTĚL PODĚKOVAT RODIČŮM VŠECH ZÁVODNÍKŮ ZA DIVÁCKOU PODPORU A ZA POMOC PŘI DOPRAVĚ DO BŘEZOVÉ.

V ZÁPADOČESKÉ MĚTROPOLI SE KONALA VELKÁ CENA MĚSTA PLZNĚ VE VOLNÉM STYLU

16.2.2013

Závodníci Zápasu Stříbro se zúčastnili Velké ceny Města Plzně ve volném stylu a z mezinárodního klání si Stříbrští přivezli tři cenné medaile. V městské sportovní hale Lokomotivy Plzeň se prezentovalo 151 závodníků z Německa, Běloruska Slovenska a z České republiky. Zápasníci bojovali v kategoriích přípravky A, mladší žáci, žáci a muži (senioři). Stříbrským závodníkům se podařilo v silné konkurenci získat tři medaile a další cenná umístění. „Jan Adam v kategorii mužů získal ve váze do 84 kg druhé místo. V přípravkách A dosáhl stejné umístění ve váze do 28 kg Jakub Nikitinský a třetí skončil ve váze do 60 kg Jakub Fiedler," vyjmenoval úspěchy stříbrské výpravy její trenér a předseda oddílu Zápas Stříbro v jedné osobě Michael Janda. Další stříbrští zápasníci předvedli také dobré výkony. Čtvrtý skončil Jan Benedikt (40 kg), Jiří Benedikt ve váze do 37 kg byl pátý a sedmý Jan Plzák (28 kg) v kategorii přípravka. V mladších žácích se pátý v pořadí umístil Bohuslav Pírka a v mužích byl sedmý Ondřej Jaša. „Všem závodníkům patří velký dík za dosažené výsledky a vzornou reprezentaci našeho oddílu Zápas Stříbro a Města Stříbro," dodal předseda Janda.

NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVCI ROKU 2012

5.2.2013

Zaplněný sál Mže přivítal sportovce z celého okresu, kteří se, stejně jako ostatní návštěvníci, při bohatém kulturním programu dobře bavili. Během večera, který moderoval Ondřej Krátoška, vystoupila Olga Lounová a kytarový virtuóz Zoran Gajič. Oceněným sportovcům a trenérům předávali ceny zástupci měst a obcí, ČSTV a sponzoři. Stříbro v loňském roce výborně reprezentovali a byli oceněni:
Kategorie jednotlivci do 18ti let - Jan Matějka - 19. místo ME v kategorii do 76 kg, 9.místo na MČR kadetů v kategorii do 69 kg
Daniel Janda - 3. místo na MČR kadetů v hmotnostní kategorii do 85 kg Lukáš Adam - 17. místo ME v kategorii do 69 kg, mistr ČR kadetů v hmotnostní kategorii do 76 kg
Kategorie trenéři - Michael Janda - trenér mládeže a mužů
Tomáš Adam - trenér mládeže a mužů
Kategorie jednotlivci nad 18 let - Filip Malý - 4. místo na juniorském MČR v hmotnostní kategorii do 84 kg
Ondřej Jaša - 8. místo na juniorském MČR, 2., 4. a 6. místo na mezinárodních turnajích v hmotnost. kat. do 84 kg

LUKÁŠ ADAM MÁ ZLATO, DANIEL JANDA BRONZ

1.12.2012

V sobotu 1.12.2012 se uskutečnilo mistrovství ČR kadetů a seniorů v zápase ve volném stylu v Ostravě. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojoval v kategorii kadetů v hmotnosti do 69 kg Jan Matějka – 9. místo a Jaroslav Pešík - 10. místo. V hmotnosti do 76 kg Lukáš Adam - 1. místo a vybojoval tak mistrovský titul přeborníka ČR. V hmotnosti do 85 kg vybojoval 3. místo Daniel Janda. „Jan Matějka v prvním utkání narazil na svého reprezentačního soupeře Jana Babince z Prahy a po doslova nelítostném boji prohrál těsným rozdílem. Jejich vzájemné utkání bylo tak náročné, že reprezentační soupeř následkem fyzického vyčerpání nebyl schopen porazit dalšího borce a tím přišel Jan Matějka o možnost vybojovat medaili v opravných utkáních. Reprezentační kolega nakonec skončil na třetím místě. Je škoda, že Jan Matějka se svým reprezentačním kolegou absolvovali tzv. předčasné finále soutěže a to je oba stálo vyřazení z boje o první a druhou příčku. Jaroslav Pešík je naším začátečníkem a takováto soutěž pro něj byla křtem. Byl vyřazen v prvním utkání, ve kterém prohrál bodovým rozdílem a tím pro něj soutěž skončila. Neočekávali jsme od něj medailové umístění, ale že nasbírá zkušenosti. Je bojovný a věříme, že se mu v příštím roce povede lépe. Lukáš Adam nezaváhal, porazil všechny soupeře vcelku s přehledem, vybojoval titul přeborníka ČR a upevnil si tak pozici v reprezentaci. Daniel Janda zaváhal ve dvou utkáních. V prvním narazil na reprezentanta ČR, který je zkušenější a nutno konstatovat, že lepší (účastník ME kadetů 2012). V druhém utkání, které měl velmi dobře rozjeté, kdy vedl na body, nedokázal udržet tento stav, nechal si vnutit soupeřovu taktiku a zcela zbytečně prohrál. I přes tuto nepřízeň se mu podařilo vybojovat třetí místo. Mrzí nás umístění Jana Matějky, který mohl se svým, reprezentačním kolegou bojovat o první a druhé místo a také si myslíme, že Daniel Janda mohl vybojovat spíše druhé místo. I tak naši kluci zůstávají v reprezentaci ČR, což je pro nás i pro ně velká pocta. Musíme jim pogratulovat k dosaženým výsledkům a poděkovat za vzornou reprezentaci nejen našeho klubu, ale i města Stříbra. Tímto turnajem jsme zakončili letošní sezonu. Nyní nastane chvilka odpočinku a v roce 2013 nás čekají kvalifikační soutěže v zahraničí. Všem našim příznivcům přejeme klidné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2013.“

MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ V HRADCI KRÁLOVÉ

24.11.2012

V sobotu 24.11.2012 se uskutečnilo mistrovství ČR juniorů v zápase ve volném stylu v Hradci Králové. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali v hmotnosti do 84 kg dva borci. Filip Malý vybojoval pěkné 4. místo a Ondřej Jaša 8. místo. „U Ondry je to celkem zklamání, očekávali jsme umístění na vyšších příčkách. U Filipa jde o úspěch. V boji o třetí a čtvrté místo však zbytečně podlehl soupeři a mohl získat bronz. Lze to přičíst zameškanému tréninku. Pro zranění, které utrpěl v loňském roce, musel vynechat takřka celou letošní sezónu. Klukům za jejich projev patří gratulace a poděkování. Musíme se poučit z chyb a v příštím roce zúročit nasbírané zkušenosti.“

MEMORIÁL JANA BUDÁKA A ANTONÍNA NIČE

17.11.2012

V sobotu 17.11.2012 jsme se v Praze zúčastnili turnaje v zápase ve volném stylu všech věkových kategorií - MEMORIÁL JANA BUDÁKA A ANTONÍNA NIČE. Účastnili se kluby z naší republiky, zejména pak z Plzně, Prahy, Teplic a Holýšova. Za náš klub „Zápas Stříbro,“ bojovali tři borci. V kategorii kadetů Jan Matějka v hmotnosti do 69 kg obsadil 1. místo. V hmotnosti do 76 kg Lukáš Adam 1. místo a Daniel Janda 2. místo. „Turnaj nebyl nijak zvlášť náročný, brali jsme jej spíše jako poslední možnost zažít turnajovou atmosféru a naladit kluky před stávajícím mistrovstvím ČR, které se uskuteční příští týden 1.12.2012 ve Vítkovicích. Kluci to vzali tréninkově. Velmi se mi líbil jejich projev na žíněnce. Nebyli svázání trémou a pokoušeli se o chvaty, které na těžší soutěži neprovádějí. Snad jim to bylo ku prospěchu a příští týden přivezou medaile.“

STŘÍBRŠTÍ NA MEDAILE NEDOSÁHLI

- VELKÁ CENA BRNA 2012

6.10.2012

Mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu „Velká cena Brna" se uskutečnil o víkendu i za účasti stříbrských zápasníků, kteří skončili těsně za medailovým umístěním. Klání se zúčastnili borci ze Slovenska, Polska, Německa, Chorvatska, Belgie, Maďarska a kluby České republiky. Zápas Stříbro reprezentovali v kategorii kadetů Jan Matějka v hmotnosti do 69 kg, kde skončil pátý. Lukáš Adam v hmotnosti do 76 kg obsadil stejnou příčku a Daniel Janda v hmotnosti do 76 kg oba své klubové borce ze Zápasu Stříbro napodobil. Za seniory startoval Ondřej Jaša, který v hmotnosti do 84 kg zůstal „věren" mladším závodníkům a také on získal páté místo. „Turnaj byl kvalitně obsazen zahraničními kluby, boje byly zdlouhavé a velmi náročné. Bojovalo se celý den a končili jsme až ve večerních hodinách. Některým klukům chyběl krůček, aby postoupili do bojů o medaile. I tak to byly cenné zkušenosti a s umístěním na tak dobrém turnaji můžeme být vcelku spokojeni. Zejména pak, pokud porovnám naše podmínky na přípravu a tréninkové možnosti zahraničních borců. Nezbývá, než s kluky probrat jednotlivá utkání a poučit se z nich pro příští turnaje," zhodnotil turnaj jeden z trenérů Zápasu Stříbro Tomáš Adam. „Už začátkem prosince nás čeká Mistrovství České republiky ve volném stylu ve Vítkovicích. Bude to velmi důležitý turnaj pro všechny borce. Na základě dosažených výsledků se bude odvíjet nominace do reprezentace," dodal Adam.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ "AKVASALON" V HRADCI KRÁLOVÉ

6.10.2012

V sobotu 6.10.2012 se uskutečnil mezinárodní turnaj „Akvasalon“ v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také kluby ze Slovenska a z Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali 4 borci. Turnaj byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. Senioři v hmotnosti do 84 kg Ondřej Jaša 4. místo. Kadeti do 76 kg Lukáš Adam 2. místo, Daniel Janda 5. místo a v hmotnosti do 69 kg Jan Matějka 2. místo. S výsledky jsme byli vcelku spokojeni. Na nejbližším tréninku musíme s kluky probrat jejich utkání, zlepšit způsob vedení boje a techniku provádění chvatů. Klukům musíme pogratulovat a poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu.

V PLZNI SE KONALO ZÁVĚREČNÉ KOLO OBLASTNÍ LIGY ŽÁKŮ A PŘÍPRAVEK

21.9.2012

Čtvrté kolo Oblastní ligy žáků a přípravky Plzeňského a Karlovarského kraje v zápasu družstev se konalo v Plzni a závodníkům Zápasu Stříbro se podařilo vybojovat celkově druhé místo. Stříbrské družstvo tak obhájilo celkově druhé místo z předchozí sezony a dokázalo, že práce s mládeží je ve stříbrském oddílu stále na vysoké úrovni. O úspěch Zápasu Stříbro se zasloužili borci Jan Plzák, Antonín Gebert, Jakub Nikitinský, Jiří Benedikt, Jan Benedikt, Josef Gebert, Jakub Fiedler, Kamil Budek a Bohuslav Pírka. „Všem klukům patří poděkování za předvedené výkony a výbornou reprezentaci našeho oddílu a města. Věřím, že kluci naváží na výkony z ligy a získají podobné úspěchy i v dalších turnajích," chválil své svěřence trenér oddílu Zápasu Stříbro Michael Janda.

SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH 2012

13-17.8.2012

Už počtrnácté zápasníci Zápasu Stříbro a Sokola Mariánské Lázně uspořádali v polovině srpna 13-17.8.2012 týdenní soustředění. Soustředění se konalo ve dnech, kdy počasí spíše lákalo k lenošení u vody, než k „huntování" těla na žíněnce. „Dobře trénovaného sportovce nemůže lapálie zaskočit. Kluci vědí, do čeho jdou a podle toho k přípravě také přistupuji," poznamenal nestor zápasnické žíněnky a trenér Sokola Mariánské Lázně František Hejlík. Účast byla hojná, kromě dvou desítek místních zápasníků přijížděla každý den dvě plná auta volnostylařů ze Stříbra, kteří měli ve svém kolektivu dokonce tři členy juniorské reprezentace Lukáše Adama, Jana Matějku a Daniela Jandu. Jejich zásluhou mělo soustředění tentokrát obzvlášť vysokou úroveň. Šéftrenér zápasu František Hejplík si vzal na starost organizaci a samotné vedení tréninků svěřil trenérům Tomáši Adamovi a Michaelu Jandovi ze Stříbra. Asistoval jim Miroslav Pinc z místního Sokola. „Chtěli by jsme pochválit všechny, kteří zvládli celou tréninkovou zátěž. Letos to bylo zásluhou vysokých teplot o dost náročnější. Hned po prázdninách se zápasníci začnou připravovat na podzimní mezinárodní turnaje a mistrovství České republiky ve Vítkovicích,“ uvedli svorně trenéři.

MISTROVSTVÍ EVROPY KADETŮ V POLSKU 2012

17.-22.7.2012

Ve dnech 17.-22.7.2012 proběhlo Mistrovství Evropy v Polsku v Katovicích. Z domácího oddílu Zápasu Stříbro si účast v reprezentaci vybojovali Lukáš Adam a Jan Matějka. Na turnaji jim sekundoval reprezentační trenér Milan Žáček z Brna. Naši svěřenci Lukáš Adam (váha do 69 kg) a Jan Matějka (váha do 76 kg) byli vybráni do reprezentace po náročné přípravě. Lukáš Adam hned v prvním kole narazil na vítěze této soutěže a podlehl v boji ve druhé periodě na lopatky. V následném opravném boji podlehl borci z Moldavie na lopatky v první periodě, čímž pro něj turnaj skončil. Jan Matějka v prvním utkání při provádění chvatové kombinace nedokázal dostatečně razantně dokončit akci a ocitl se tak v nebezpečné poloze, což následně vyústilo v prohru na lopatky. Jelikož jeho přemožitel taktéž v dalším kole ve vylučovacích bojích podlehl, nedostal již Jan Matějka možnost nastoupit do opravných bojů. Tím pro něj soutěž skončil. „Pro kluky je to obrovská zkušenost a je více než zjevné, že byli z této soutěže ztrémovaní. Na takto kvalitní podnik se nejezdí každý den. Věřím, že pokud budeme v takto tvrdé práci dále pokračovat, můžeme dosáhnout i na medailová umístění,“ poznamenal trenér Tomáš Adam.

VE STŘÍBŘE SE KONALO SOUSTŘEDĚNÍ REPREZENTAČNÍHO VÝBĚRU PŘED MISTROVSTVÍM EVROPY V POLSKU 2012

4-8.6.2012

Na soustředění reprezentace zápasníků ve volném stylu ve Stříbře se rozhodovalo o nominaci borců na Mistrovství Evropy v Polsku, které se uskuteční ve dnech 17.-22.7.2012 v Katovicích. Z domácího oddílu Zápasu Stříbro si účast v reprezentaci vybojovali Lukáš Adam a Jan Matějka. Soustředění se mimo reprezentačních trenérů zúčastnili také zápasnici z Brna a Prahy. Místo konání soustředění nebylo vybráno náhodou, stříbrští trenéři Tomáš Adam a Michal Janda měli totiž mezi nominovanými svá želízka v ohni. Po všech stránkách náročné soustředění probíhalo pod vedením reprezentačního trenéra Milana Žáčka z Brna. Trenéři Zápasu Stříbro, Michal Janda a Tomáš Adam, měli po závěrečném tréninku určitě důvod k radosti. Jejich svěřenci Lukáš Adam (váha do 69 kg) a Jan Matějka (váha do 76 kg) byli vybráni do reprezentace na Mistrovství Evropy v Polsku. Doplní je Jan Babinec z Olympu Praha ve váze do 63 kg. Třetímu domácímu borci, Danielu Jandovi unikla nominace o „fous". O jeho neúčasti rozhodl horší výsledek na posledním mezinárodním turnaji v Polsku.

ZÁPASNICKÝ TURNAJ V POLSKÉM  ŚWIDWINU

2.6.2012

V sobotu 2.6.2012 jsme se v polském Świdwinu zúčastnili mezinárodního mistrovství Polska v zápase ve volném stylu. Mimo vybraných zástupců z českých klubů, kteří tvořili reprezentaci České republiky, se zúčastnili reprezentanti Polska, Litvy, Lotyšska, Ukrajiny, Německa a další borci ze zahraničních klubů. Na kvalitně obsazeném turnaji, nejen za „Zápas Stříbro", ale také jako reprezentanti České republiky bojovali naši tři borci. V kategorii kadetů Jan Matějka v hmotnosti do 76 kg obsadil 8. místo a Daniel Janda 16. místo. Lukáš Adam v hmotnosti do 69 kg obsadil 11. místo. „Pro kluky to byl poslední kvalifikační turnaj v zahraničí v reprezentačním dresu pro mistrovství Evropy kadetů, které se bude konat 17.7.-21.7.2012 v polských Katowicích. Konkurence byla velká a nechybělo mnoho a mohli Lukáš Adam a Jan Matějka bojovat o medailová umístění. V rozhodujícím utkání však zaváhali, což je posunulo o příčky zpět. Daniel Janda zaváhal hned při prvním utkání a to jej stálo možnost bojovat o kvalifikační umístění. Je to sport, kde jediné prohrané utkání rozhodne o tom, zda kluci bojují o medaile nebo zůstanou v pozadí. Všichni tři naši borci podali výborný výkon a chybělo, jak se říká, i trochu toho zápasnického štěstíčka. I přesto, že jsme nezískali medailová umístění, tak Lukáš Adam a Jan Matějka, po absolvování vícero mezinárodních turnajů, na kterých získali i medailová umístění, svými výkony a nasazením v bojích, splnili kritéria a kvalifikovali se na mistrovství Evropy kadetů. Pro náš klub je to velký úspěch a pocta, zejména pak porovnáme-li naše tréninkové podmínky a celkové zázemí s ostatními kluby na soutěži. Bohužel o podmínkách a péči, jaká se věnuje rozvoji tomuto sportu a mládeže v sousedních zemích, si můžeme nechat jen zdát. U nás máme pocit, že existuje jen fotbal, hokej, tenis, házená a občas basketbal. Klukům musíme poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu, reprezentaci našeho města Stříbra a také České republiky. Nyní musíme najít v našich kapsách, případně u sponzorů, finanční prostředky cca 16 000,-Kč, abychom se mohli podílet na úhradě poloviny celkových nákladů spojených se startem našich kluků na mistrovství Evropy kadetů, jinak se nemohou zúčastnit. Poděkování také patří řediteli ZŠ Mánesova Stříbro, panu Mgr. Václavu Peteříkovi a personálu školy, kteří nás velmi podporují v tréninkovém procesu, dále také městu Stříbru, které nás podporuje svými finančními příspěvky v činnosti. Bez této podpory a tzv. lidského přístupu by naši borci nemohli splnit kvalifikační limity."

ZÁPASNICKÝ TURNAJ KADETŮ V KOŠICÍCH - KVALIFIKACE NA ME V POLSKU

19.5.2012
V sobotu 19.5.2012 jsme se na Slovensku v Košicích zúčastnili mezinárodního turnaje kadetů v zápase ve volném stylu „O pohár riaditeľky športového gymnázia“ 2012.“ Z pověření SZZ soutěž uspořádal ZK Košice 1904, za podpory Ministerstva školství SR. Mimo vybraných zástupců z českých klubů, kteří tvořili reprezentaci České republiky se zúčastnila také širší reprezentace ze Slovenska, Polska, Maďarska a Ukrajiny a další borci ze zahraničních klubů. Na kvalitně obsazeném turnaji, nejen za „Zápas Stříbro,“ ale také jako reprezentanti ČR bojovali naši tři borci. V kategorii kadetů Jan Matějka v hmotnosti do 76 kg obsadil 4. místo a Daniel Janda 6. místo. Lukáš Adam v hmotnosti do 69 kg obsadil 3. místo. „ Pro kluky to byl druhý turnaj v zahraničí v reprezentačním dresu. Podle našeho názoru mohli získat minimálně o stupínek lepší umístění. Jan Matějka měl smůlu, protože těsně před turnajem se u něj obnovilo zranění, které jej na delší dobu omezilo v přípravě na turnaj. Lukáš Adam zaváhal v rozhodujícím utkání, kterým by se posunul do bojů o první a druhé místo a musel se tak spokojit s třetím místem. Daniel Janda zaváhal hned při prvním utkání a to jej stálo možnost bojovat o medailová umístění. Na kluky působila i atmosféra kvalitně obsazeného turnaje, ovšem proti lednovému turnaji v Bratislavě je znát velký posun vpřed. Jejich vyzrálost roste turnaj od turnaje. 2.6.2012 nás čeká poslední kvalifikační turnaj v Polsku. Pokud by se i tam podařilo zabodovat tak, jako na tomto turnaji, kvalifikovali by se tím na mistrovství Evropy v Polsku, které se bude konat v červenci letošního roku. Klukům musíme poděkovat za vzornou reprezentaci našeho klubu, reprezentaci našeho města Stříbra a také České republiky. Využiji tuto příležitost a chtěl bych oslovit i podnikatelské subjekty a vyzvat je k podpoře našeho klubu a sportu obecně. Myslím si, že je za námi vidět kus dlouhodobé, dobrovolné a poctivé práce s mládeží. Naším cílem není vychovávat jen reprezentanty, ale i fyzicky zdatnou mládež žákovského věku! Bez finanční podpory jiných subjektů není možné pracovat s mládeží a vytvářet podmínky pro její sportovní vyžití. Jedině tak lze zabránit jejímu bezcílnému potulování po městech a páchání různých nepravostí.“

ZLATÍ BYLI BENEDIKT A ENGLMEIER

12.5.2012

Stříbrští zápasníci si ve třetím kole Ligy žáků Plzeňského a Karlovarského kraje a Velké ceny Březové v řeckořímském stylu vybojovali medailová a další cenná umístění. V Březové, kde se ligové kolo uskutečnilo se sešlo 85 závodníků, kteří reprezentovali sedm oddílů. Z borců Zápasu Stříbro si ve váze do 26 kg vybojoval druhé místo Jan Plzák, Ondřej Klukan ve stejné hmotnosti skončil pátý. Stříbrnou medaili bral také Albert Pospíšil (28 kg). Ve váze do 30 kg skončil Jakub Nikitinský šestý. Prvenství ve váhové kategorii do 34 kg získal Jiří Benedikt a Jan Benedikt (37 kg) skončil třetí. Michal Varga (40 kg) byl čtvrtý, Daniel Kožnar (46 kg) bral druhé místo. Zlatou medaili si ve váze 50 kg převzal Jakub Englemeier. V hmotnosti 54 kg skončil Kamil Budek čtvrtý a v nejtěžší váze (80 kg) vybojoval Bohumil Pírka stříbro. Zisk šesti medailí a ligových bodů nám zajišťuje po třetím kole druhé místo v kategorii přípravky a třetí v mladších žácích," konstatoval s uspokojením jeden z trenérů Zápasu Stříbro Michael Janda. Poslední kolo se uskuteční v podzimní části sezony. V hodnocení oddílů všech kategorií v závodě Velké ceny Města Březové skončil Zápas Stříbro čtvrtý a získal ozdobný pohár. „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem závodníkům, zejména pak nováčkům a také rodičům za nezištnou pomoc s dopravou kluků do Březové," dodal Janda.

KD STŘÍBRO HOSTIL MLADÉ ZÁPASNÍKY

28.4.2012

Do Stříbra se sjeli borci z Plzeňského a Karlovarského kraje, aby změřili síly ve volném stylu. Sedm oddílů zastupovalo rekordních 86 zápasníků. Stříbrští svěřenci trenérů Jandy, Adama a Kožíška si nevedli vůbec špatně. Výsledkem je 6 medailí pro domácí družstvo, což je dobrou předzvěstí pro 3. kolo, které se uskuteční v Březové na Sokolovsku. Kompletní umístění stříbrských zápasníků: 26KG - GEBERT ANTONÍN - 7. MÍSTO 26KG - PLZÁK JAN - 6. MÍSTO 26 KG - KLUKAN ONDŘEJ - 4. MÍSTO 28 KG - POSPÍŠIL ALBERT - 3. MÍSTO 30 KG - NIKITINSKÝ JAKUB - 7. MÍSTO 34 KG - BENEDIKT JIŘÍ - 1. MÍSTO 40 KG - VARGA MICHAL - 8. MÍSTO 40 KG - GEBERT JOSEF - 5. MÍSTO 40 KG - BENEDIKT JAN - 4. MÍSTO 46 KG - KOŽNAR DANIEL - 2. MÍSTO 50 KG - ENGLEMEIER JAKUB - 2. MÍSTO 50 KG - BUDEK KAMIL - 1. MÍSTO 80 KG - PÍRKA BOHUMIL - 1. MÍSTO „Za Oddíl zápasu Stříbro bych chtěl poděkovat všem závodníkům i organizátorům. Dík patří i městu Stříbru za podporu", uzavřel trenér Michael Janda.

1. KOLO OBLASTNÍ LIGY KARLOVARSKÉHO A PLZEŇSKÉHO KRAJE A PŘEBOR JEDNOTLIVCŮ V ZÁPASE ŘECKO-ŘÍMSKÉM V MAR. LÁZNÍCH

31.3.2012

V sobotu 31.3.2012 se konalo 1. kolo (4 kola celkem) oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a také zároveň přebor jednotlivců této oblasti v zápase řecko-římském. Ve sportovní hale Sokola Mariánské Lázně bylo na žíněnce k vidění mnoho pěkných utkání. Borci bodovali dle umístění za družstvo a také jako jednotlivci za sebe, neboť se jednalo i o přebor oblasti jednotlivců. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii přípravky Ondřej Klukan v hmotnosti do 26 kg – 4. místo, Albert Pospíšil v hmotnosti do 26 kg - 1. místo, Jakub Nikitinský v hmotnosti do 30 kg - 3. místo, Jiří Benedikt v hmotnosti do 34 kg – 3. místo, Jan Benedikt v hmotnosti do 37 kg – 4. místo, Josef Leo Gebert v hmotnosti do 37 kg – 7. místo, Daniel Kožnar v hmotnosti do 46 kg – 3. místo, Kamil Budek v hmotnosti do 50 kg – 1. místo a Jakub Englmaier 2. místo, Bohuslav Pírka v hmotnosti do 80 kg 1. místo. „Všichni podali kvalitní výkony a přispěli tak k získání cenných bodů v tomto kole. Musíme mladé zápasníky pochválit za bojovnost. V jejich vystoupení na žíněnce jsou vidět zárodky kvalitního boje, který nacvičili při tvrdém tréninku.“

MEZINÁRODNÍ TURNAJ VELKÁ CENA PLZNĚ PRO ROK 2012

18.2.2012

V sobotu 18.2.2012 jsme se Plzni zúčastnili mezinárodního turnaje v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „Velká cena Plzně pro rok 2012.“ Mimo českých klubů se zúčastnili také borci z Německa, Slovenska a Rakouska. Celkem bojovalo 200 borců. Na kvalitně obsazeném turnaji „Zápas Stříbro“ reprezentovali v kategorii seniorů v hmotnosti do 74 kg Jiří Kožíšek – 1. místo, v hmotnosti do 84 kg Ondřej Jaša - 2. místo a Jan Adam – 4. místo. V kategorii kadetů v hmotnosti do 63 kg Jaroslav Pešík – 5. místo, v hmotnosti do 69 kg. Lukáš Adam – 2. místo, v hmotnosti do 76 kg Daniel Janda – 1. místo a Jan Matějka - 2. místo. Lukáš Adam, Daniel Janda a Jan Matějka na tomto turnaji bojovali za širší kádr reprezentace ČR a turnaj byl pro ně započten jako nominační mezinárodní turnaj. V kategorii mladších žáků v hmotnosti do 80 kg Bohuslav Pírka - 2. místo. V kategorii přípravky „A“ v hmotnosti do 28 kg Jakub Nikitinský - 3. místo, v hmotnosti do 46 kg Daniel Kožnar – 1. místo a Jakub Englmeier – 2. místo, v hmotnosti do 50 kg Kamil Budek – 2. místo. V kategorii přípravky „B“ v hmotnosti do 27 kg Albert Pospíšil - 2 místo. „Pro některé kluky to byl první turnaj se zahraniční účastí a pro některé to byl turnaj v reprezentačním tričku. Byla na nich vidět tréma a to jim svazovalo ruce. Někteří své dovednosti dostatečně neprodali a podle našeho názoru mohli získat medailová místění téměř všichni. Je třeba v klidu rozebrat chyby, kterých se při bojích dopustili a vylepšit tak způsob vedení boje, aby na dalším turnaji dosáhli ještě lepších výsledků.“

MEZINÁRODNÍ TURNAJ MLÁDEŽE ZK DUNAJPLAVBA BRATISLAVA

28.1.2012

V sobotu 28.1.2012 jsme se na Slovensku v Bratislavě zúčastnili mezinárodního turnaje v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „Mezinárodní turnaj mládeže ZK Dunajplavba.“ Mimo slovenských a českých klubů se zúčastnili také borci z Polska, Maďarska, Ukrajiny a Rakouska. Na kvalitně obsazeném turnaji, nejen za „Zápas Stříbro,“ ale také jako reprezentanti ČR bojovali naši tři borci. V kategorii kadetů Jan Matějka v hmotnosti do 76 kg obsadil 2. místo a Daniel Janda 6. místo. Lukáš Adam v hmotnosti do 69 kg obsadil 5. místo. „ Pro kluky to byl první turnaj v zahraničí a to ještě v reprezentačním tričku. Byla na nich vidět tréma a to jim svazovalo ruce. Své dovednosti dostatečně neprodali a podle našeho názoru mohli získat všichni medailová místění. Utkání je třeba v klidu rozebrat a poučit se z nich.“

SPORTOVNÍ VEČERVE MĚSTE VOHENSTRAUSS V SRN

11.12.2011

V neděli 11.12.2011 se konal sportovní večer (tzv. sportovní akademie) ve městě Vohenstrauss v SRN. Vystoupili na něm členové místních sportovních klubů. V rámci partnerství mezi městy Vohenstrauss a Stříbro jsme naše město reprezentovali s vystoupením pouze my, zápasníci. Kluci sklidili velký ohlas s je jen škoda, že se podobná přátelská akce nekoná i u nás ve Stříbře. Myslíme si, že by bylo vhodné, aby se této akce zúčastnil i člen našeho zastupitelstva, případně někdo z vedení města nebo i jiní sportovci, jak tomu bývalo zvykem v minulosti.

IV. KOLO OBLASTNÍ LIGY KARLOVARSKÉHO A PLZEŇSKÉHO KRAJE V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH

12.11.2011

V sobotu 12.11.2011 proběhlo v Mariánských Lázních u partnerského klubu TJ Sokol Mariánské Lázně, IV. kolo oblastní ligy žáků Karlovarského a Plzeňského kraje ve volném stylu. Jednalo se o poslední kolo s vyhodnocením jednotlivých klubů. K vidění bylo mnoho pěkných utkání. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali v kategorii přípravky do 24 kg Klukan Ondřej, do 28 kg Nikitinský Jakub, do 32kg Benedikt Jiří, do 34 kg Benedikt Jan, do 43kg Kožnar Daniel, do 46 kg Englmaier Jakub, do 50 kg Budek Kamil a Černý Jáchym, do 73 kg Pírka Bohuslav. Družstvo skončilo na 2. místě ze 7. družstev. Kluci bojovali, odvedli kvalitní výkony a díky jejich úsilí jsme získali cenné body do závěrečného zúčtování. Vzhledem k tomu, že v kategorii ml. žáků máme pouze jednoho borce, nemůžeme ohrozit bodovým ziskem ostatní kluby. Za celkový dojem a medailové umístění patří našim borcům dík.

MČR KADETŮ A SENIORŮ V HRADCI KRÁLOVÉ

26.11.2011

V sobotu 26.11.2011 se uskutečnilo mistrovství ČR kadetů a seniorů v zápase ve volném stylu v Hradci Králové. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii kadetů Lukáš Adam v hmotnosti do 69kg - 2. místo a Karel Brabec 9. místo. Daniel Janda v hmotnosti do 76 kg - 3. místo a Jan Matějka 4. místo. S výsledky jsme spokojeni. Vzhledem k tomu, že kluci jsou v kategorii kadetů nejmladší, umístění v dané chvíli odpovídalo jejich fyzickým a technickým možnostem,. Příští rok očekáváme, že dosáhnou ještě lepších výsledků, vzhledem k tomu, že budou nejstarší v kategorii kadetů.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ KADETŮ ,,MEMORIÁL VESELÉHO A URBANA"                   V PRAZE

12.11.2011

V sobotu 12.11.2011 proběhl mezinárodní turnaj kadetů v zápase ve volném stylu „memoriál Veselého a Urbana“ v Praze. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také dva kluby z Rakouska, jeden klub ze Slovenska a jeden z Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali 3 borci. Byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. V hmotnosti do 69 kg Lukáš Adam 1. místo, v hmotnosti do 76 kg Daniel Janda 3. místo a Jan Matějka 2.místo. Jako družstvo jsme celkově obsadili výborné čtvrté místo. S výsledky jsme byli spokojeni. Výborná utkání předvedl Lukáš Adam, který zvítězil i nad zahraničními borci. Na nejbližším tréninku musíme s našimi zápasníky rozebrat chyby, aby se zlepšil jejich způsob vedení boje při utkání a technika. Byla to konečná příprava před mistrovstvím ČR v zápase ve volném stylu, které proběhne 26.11.2011 v Hradci Králové. Chtěl bych klukům poděkovat za vzornou reprezentaci a to nejen našeho klubu, ale i našeho města.

VELKÁ CENA MĚSTA BRNA

22.10.2011

V sobotu 22.10.2011 v Brně proběhl mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „VELKÁ CENA BRNA.“ Byli pozvání borci ze Slovenska, Polska, Německa a Ruska. Zápas Stříbro reprezentovali pouze dva borci. Za seniory bojoval Jiří Kožíšek v hmotnosti do 74 kg - 2. místo a v kategorii kadetů Ondřej Jaša v hmotnosti do 76 kg, který však boje nedokončil pro zranění.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ  ,,AKVASALON"            V HRADCI KRÁLOVÉ

1.10.2011

V sobotu 1.10.2011 proběhl mezinárodní turnaj „Akvasalon“ v Hradci Králové. Turnaje se zúčastnily kromě českých klubů také čtyři kluby ze Slovenska a dva z Polska. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovalo 6 borců. Turnaj byl kvalitně obsazen a získali jsme tato umístění. Senioři v hmotnosti do 84 kg Jan Adam 2. místo a v hmotnosti do 74 kg Ondřej Jaša 4. místo. Kadeti do 76 kg Daniel Janda 2. místo, do 69 kg Lukáš Adam 2. místo a Karel Brabec 5. místo a v hmotnosti do 63 kg Jaroslav Pešík 5. místo. Jako družstvo jsme celkově obsadili výborné druhé místo, s čímž jsme vůbec nepočítali. S výsledky jsme byli vcelku spokojeni. Na nejbližším tréninku musíme s kluky rozebrat chyby, aby se zlepšil způsob vedení boje při utkání a technika provádění chvatů. Nezbývá než klukům poděkovat za vzornou reprezentaci a to nejen našeho klubu, ale i našeho města.

III. KOLO OBLASTNÍ LIGY ŽÁKŮ PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE

10.9.2011

V sobotu 10.9.2011 se uskutečnilo III. kolo oblastní ligy žáků Karlovarského a Plzeňského kraje v Holýšově v zápase řecko-římském v místní sportovní hale. Každý borec bodoval za družstvo podle vybojovaného umístění ve své hmotnostní kategorii. V přípravce vybojoval Jakub Nikitinský 3. místo - hmotnost do 28 kg, Jiří Benedikt 1. místo – hmotnost do 32 kg, Jan Benedikt 2. místo - hmotnost do 34 kg, Daniel Kožnar 1. místo – hmotnost do 43 kg, Kamil Budek 4. místo - hmotnost do 46 kg, Jáchym Černý 4.místo – hmotnost do 50 kg a Bohuslav Pírka 2. místo – hmotnost do 73 kg.

LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH 2011

22.8-26.8. 2011

Poslední prázdninový týden je tradičním termínem, kdy si mariánskolázeňští zápasníci pořádají soustředění před podzimní částí závodní sezóny. Stejně jako v předchozích letech oslovili spřátelené borce ze Stříbra, kteří z celkového počtu tvořili polovinu. Organizátor kempu František Hejplík z Mariánských Lázní předal trenérskou taktovku bývalému reprezentantu Tomáši Adamovi ze Stříbra. Proto byla náplň zaměřena více na volný styl. Asistenty mu byli oddílový kolega Michael Janda a domácí trenér Miroslav Pinc starší. I přes panující teplé počasí s teplotami téměř tropickými, makali všichni na doraz. Fyzicky náročným cvičením bylo prolamování soupeře v mostu, jež slouží hlavně ke zpevňování krčního a zádového svalstva. V samotném boji se uplatní při házení soupeře přes hlavu. Na programu byly nejen tréninkové jednotky na žíněnce, ale také běhání v lese, fotbálek nebo návštěva plaveckého bazénu. Důležitou součástí každého soustředění je pravidelné doplňování kalorii. O to se staral pan Michal Kokštein s kolektivem. Dík patří i Ing. Milanu Holečkovi. „Účastnit se domácího soustředění je morální povinností každého člena oddílu,“ neodpustí si poznámku nad neomluvenou neúčastí tří svěřenců trenér Hejplík. „Připadá mi, že tuto kvalitní akci mají kluci ze Stříbra za odměnu a ti z Mariánek snad za trest.“

X. ROČNÍK MEMORIÁLU KLEPCA V OSTRAVĚ

11.6.2011

V sobotu 11.6.2011 v Ostravě proběhl mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „X. ROČNÍK MEMORIÁLU KLEPCA V OSTRAVĚ.“ Mimo českých klubů byli pozváni také borci z Polska a Maďarska. Na kvalitně obsazeném turnaji Zápas Stříbro reprezentovali pouze dva borci. Za juniory startoval Daniel Janda v hmotnosti do 69 kg – čtvrté místo a za seniory Jan Adam v hmotnosti do 84 kg – 1. místo. Další naši borci Jan Matějka a Lukáš Adam se i turnaje nemohli zúčastnit z důvodu zranění. „ Pro kluky to byla cenná zkušenost. S výsledky můžeme být spokojeni. Utkání je třeba v klidu rozebrat a poučit se z nich.“

II. KOLO OBLASTNÍ LIGY ŽÁKŮ V BŘEZOVÉ

4.6.2011

V sobotu 4.6.2011 se uskutečnilo II. kolo oblastní ligy žáků Karlovarského a Plzeňského kraje v Březové u Sokolova v zápase řecko-římském a přebor jednotlivců v místní multifunkční hale. Každý borec bodoval sám za sebe a za družstvo podle vybojovaného umístění ve své hmotnostní kategorii. V přípravce vybojoval Jakub Nikitinský 2. místo - hmotnost do 28 kg, Jiří Benedikt 1. místo – hmotnost do 30 kg, Jan Benedikt 3. místo - hmotnost do 32 kg, Bohuslav Pírka 3. místo – hmotnost do 73 kg. V ml. žácích David Prukner 1. místo – hmotnost do 40 kg. Po ukončení turnaje proběhla přátelská utkání, kde Daniel Janda obsadil 2. místo a Jan Matějka 3. místo, oba v hmotnosti do 74 kg.

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI SBÍRALI MEDAILOVÁ UMÍSTĚNÍ

27.3.2011

Kulturní dům ve Stříbře hostil mladé zápasníky. Konalo se tam první kolo, z celkových čtyř, oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a přebor jednotlivců v zápase ve volném stylu. Na žíněnce bylo k vidění mnoho pěkných utkání. Borci sbírali body dle umístění za družstvo a také bojovali v soutěži jednotlivců. Za domácí klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii přípravky Albert Pospíšil v hmotnosti do 24 kg, kde obsadil třetí příčku. Stejného umístění dosáhl Jakub Nikitinský v hmotnosti do 26 kg. Stříbrnou medaili získal ve váze do 39 kg Jan Benedikt. Josef Leo Gebert skončil v hmotnosti do 34 kg šestý a Daniel Kožnar v hmotnosti do 40 kg pátý. Ve váze do 43 kg obsadil Jakub Englmaier pátou příčku, Jáchym Černý byl čtvrtý a stříbro vybojoval Kamil Budek. Ve váhové kategorii do 73 kg získal Bohuslav Pírka bronz. V mladších žácích (do 40 kg) slavil David Prukner první místo. Mezi juniory byl Jaroslav Pešík v hmotnosti do 60 kg druhý a ještě o stupínek lépe skončil v hmotnosti do 66 kg. Stříbro vybojoval (do 74 kg) Daniel Janda a Ondřej Jaša byl v hmotnosti do 84 kg jasně nejlepší. „Všichni podali kvalitní výkony a přispěli tak k získání cenných bodů v tomto kole,“ chválil svěřence jeden z trenérů Tomáš Adam. "V našem družstvu máme i nováčky, kteří si prošli prvním utkáním na soutěži. I když se jim nepodařilo zvítězit, musíme je pochválit za nasazení. Jejich přístup k soutěži byl příkladný a myslíme si, že je to pro ně velká výzva. V jejich vystoupení na žíněnce jsou již vidět zárodky kvalitního boje, který nacvičili při poctivém a tvrdém tréninku,“ dodal Tomáš Adam.

ZÁPASNÍCI PŘIJELI BEZ MEDAILE

5.3.2011

Na juniorském Mistrovství České republiky ve volném stylu startovali také borci Zápasu Stříbro. Jejich barvy reprezentovali Filip Malý a Ondřej Jaša. Oba stříbrští zápasníci si vybrali v Ostravě porci smůly a na medailová umístění nedosáhli. Svěřenci trenéra Jiřího Kožíška měli před odjezdem na šampionát větší ambice, ale například Filipa Malého připravilo o medaili také nepříjemné zranění. Startoval ve váze do 74 kg a jeho výkon jej pasoval mezi medailisty. „Filip musel bohužel po prvním utkání ze soutěže odstoupit. Má natržené ramenní vazy. Přesto podal velmi pěkný výkon,“ komentoval krátké vystoupení svého svěřence trenér Kožíšek. Ve váze do 84 kg startoval Ondřej Jaša, který celkově obsadil čtvrté místo. „Ondra odzápasil velmi vyrovnaná utkání, ale v rozhodujících okamžicích ho opustilo zápasnické štěstí a z Ostravy si odváží nepopulární bramborovou medaili,“ řekl na adresu Jaši stříbrský trenér. „Ostrava nás prověřila a ukázala nám, že je pořád co zlepšovat a na čem pracovat,“ dodal trenér Kožíšek.

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI SE V TACHOVĚ NA VYHLÁŠENÍ NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH SPORTOVCŮ NEZTRATILY

3.3.2011

Zaplněný sál Mže přivítal sportovce z celého okresu, kteří se, stejně jako ostatní návštěvníci, při bohatém kulturním programu dobře bavili. Během večera, který moderoval Ondřej Krátoška, vystoupila Martina Pártlová, Monika Agrebi i artistka se svou show. Sportovcům předávali ceny zástupci měst a obcí, ČSTV, politici i sponzoři. Za náš klub byli oceněni : Jako družstvo - mladší a starší žáci za vybojovaný titul v oblastní lize Plzeňského a Karlovarského kraje v roce 2010 Jan Adam - přeborník ČR juniorů v Hradci Králové v roce 2010 – hmotnost do 84 kg Filip Malý - třetí místo na MČR juniorů v Hradci Králové v roce 2010 –hmotnost do 74 kg Jan Matějka - třetí místo na MČR st. žáků v Hradci Králové v roce 2010 – hmotnost do 66 kg

MEZINÁRODNÍ TURNAJ BOHÁČKA A KRÁLE

19.2.2011

Výsledky z mezinárodního turnaje k uctění památky K. Boháčka a F. Krále v zápase ve volném stylu, které se konalo dne 19.2.2011 v Plzni. Náš klub reprezentovalo 13 borců. Turnaj byl velmi dobře obsazen a získali jsme tato umístění. Senioři do 84 kg Jan Adam 3. místo. Junioři do 84 kg Ondřej Jaša 4. místo a Filip Malý 2. místo, do 76 kg Daniel Janda 8. místo, do 69 kg Jan Matějka 2. místo a Karel Brabec 4. místo. Mladší žáci do 40 kg David Prukner 3 místo. Přípravka A do 73 kg Bohuslav Pírka 1. místo, do 43 kg Jakub Englmaier 4. místo. Přípravka B do 36 kg Josef Leo Gebert 2. místo, do 33 kg Jan Benedikt 3. místo, do 29 kg Jiří Benedikt 4. místo a do 23 kg Albert Pospíšil 3. místo.

ZÁPAS STŘÍBRO VYHLAŠOVAL NEJLEPŠÍ ZÁPASNÍKY ROKU 2010

14.12.2010

Trenéři stříbrského zápasu přivítali na vyhodnocení nejlepších zápasníků uplynulého roku mladé úspěšné zápasníky a také hosty - bývalého trenéra Lva Goldobina a bývalého předsedu Františka Pečeňu. Každý z trenérů zhodnotil ze svého pohledu uplynulý rok a přidal i přání do budoucna. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy. Trenéři nezapomněli ani na poděkování za obětavou práci a podporu trénérovi Františku Hejplíkovi z Mariánských Lázních, který se letošního vyhlášení nemohl osobně zúčastnit a ve kterém stříbrští borci nalezli partnera v podobě oddílu zápasu Sokola Mariánské Lázně, kde pravidelně trénují na letním soustředění. Předseda a trenér Michael Janda připomněl, co vše se podařilo v poslední době pro zápas udělat a získat. „Podařilo se nám získat pořadatelství druhého kola Oblastního mistrovství družstev a jednotlivců pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Mistrovství pořádáme v Kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky a můžeme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město. Závěr roku jsme si v neděli 12.12.2010 zpestřili exhibičním vystoupením vybraných zápasníků na sportovním vánočním dni partnerského města Vohenstrauss."Bývalý trenér a jeden ze zakladatelů tradice zápasu ve Stříbře, Lev Goldobin, přinesl svým následovníkům ukázat některé medaile, které získal on. Mladí zápasníci tak mohli např. vidět medaili z roku 1964.Poté již převzali mladí zápasníci z rukou svých trenérů pamětní listy a ocenění za celoroční práci a reprezentaci Zápasu Stříbro. Následovala slavnostní večeře.

Pořadí vyhlášených zápasníků: 1. místo Jan Adam (kategorie junioři, hmotnost do 84kg) Přeborník ČR a člen vítězného zápasnického klubu Glaverbel Czech Teplice na mistrovství ČR, kde hostuje v celostátní první lize seniorů v zápase ve volném stylu. 2. místo Jan Matějka (kategorie starší žáci, hmotnost do 66kg) 3. místo na mistrovství ČR, druhé místo na mezinárodním turnaji Velká cena Brna a Přeborník Oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v družstvech ve volném stylu. 3.místo Filip Malý (kategorie junioři, hmotnost do 74 kg) 3. místo na mistrovství ČR. 4.místo Lukáš Adam (kategorie starší žáci, hmotnost do 66kg a 73kg) páté místo na mezinárodním turnaji Velká cena Brna a Přeborník Oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v družstvech v zápase ve volném stylu. 5. místo Daniel Janda (kategorie starší žáci, hmotnost do 73kg a 85kg) Přeborník Oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v družstvech v zápase ve volném stylu. 6. místo Michal Budek (kategorie starší žáci, hmotnost 53kg) Přeborník Oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v družstvech v zápase ve volném stylu. 7. místo Karel Brabec a Ondřej Jaša (kategorie Kadeti) účast na všech soutěžích bez medailových umístění.

VYSTOUPENÍ ZÁPASNÍKŮ VE VOHENSTRAUSSU

27.11.2010

V neděli 12.12.2010 proběhlo ukázkové vystoupení našich zápasníků ve městě Vohenstrauss.

ZÁPASNICKÝ KLUB ,,ZÁPAS STŘÍBRO'' ZVÍTĚZIL V OBLASTNÍ LIZE KARLOVARSKÉHO A PLZEŇSKÉHO KRAJE

27.11.2010

V sobotu 27.11.2010 proběhlo poslední, čtvrté kolo Oblastní ligy žáků Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase ve volném stylu v hale TJ Slavoj Plzeň. Za naše družstvo „Zápas Stříbro“ bojovali - za ml. žáky Daniel Kožnar ( hmotnost do 37 kg - 2. místo ), Jáchym Černý (hmotnost do 40 kg - 5. místo ), Kamil Budek ( hmotnost do 40 kg - 3.místo) a Bohuslav Pírka (hmotnost do 70 kg - 2. místo ). V kategorii starších žáků Michal Budek ( hmotnost do 53 kg - 3. místo ), Lukáš Adam (hmotnost do 73 kg - 3. místo ), Jan Matějka ( hmotnost do 73 kg - 1.místo) a Daniel Janda (hmotnost do 85 kg - 1. místo). Po sečtení bodů ze všech čtyř kol v kategorii ml. žáků, obsadilo družstvo 3. místo. V kategorii starších žáků naše družstvo zvítězilo a podařilo se tak po dvou letech vrátit titul přeborníka oblastní ligy do našeho města. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem borcům našeho klubu za vzornou reprezentaci ve všech čtyřech kolech Oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a za dosažené vítězství. Nelze si jen přát, aby v příštím roce získali alespoň stejné umístění.

VELKÁ CENA BRNA 2010

23.10.2010

V sobotu 23.10.2010 v Brně proběhl mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „VELKÁ CENA BRNA.“ Byli pozvání borci ze Slovenska, Polska, Německa a Ruska. Zápas Stříbro reprezentovali : starší žáci Lukáš Adam v hmotnosti do 66 kg - 5. místo a Jan Matějka v hmotnosti do 66 kg – 2. místo. Kadet Karel Brabec startoval za Juniory v hmotnosti do 69kg , Kadet Ondřej Jaša v hmotnosti do 76kg, a Jan Adam startoval za seniory v hmotnosti do 84kg. Borci neprošli sítem vylučovacích bojů a tak neobsadili žádné z bodovaných míst. I když se neumístili, náš klub Zápas Stříbro reprezentovali důstojně. „Byla to pro kluky velmi dobrá zkušenost. S výsledky můžeme být vcelku spokojeni. Je třeba rozebrat jednotlivá utkání a odstranit chyby, kterých se kluci dopustili.“

III. KOLO OBLASTNÍ LIGY PLZEŇSK0HO A KARLOVARSKÉHO KRAJE a PŘEBOR ČOS

25.9.2010

V sobotu 25.9.2010 do sportovní haly Sokola Plzeň dorazili zápasníci z Březové u Sokolova, z Nejdku, z Plzně, Holýšova i Mariánských Lázní, aby změřili svoje síly ve třetím kole Oblastní ligy žáků Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase řecko-římském. Za naše družstvo „Zápas Stříbro“ bojovali - za přípravku Daniel Kožnar v hmotnosti do 37 kg - 4. místo a Jáchym Černý v hmotnosti do 37 kg 3. místo. Za mladší žáky Bohuslav Pírka v hmotnosti do 70kg – 3. místo. Starší žáci Michal Budek v hmotnosti do 53kg – 5. místo, Lukáš Adam v hmotnosti do 66kg – 1. místo, Jan Matějka v hmotnosti do 73kg - 1. místo a Daniel Janda v hmotnosti do 73 kg 2. místo. Po tomto kole jsme v kategorii starších žáků na 1. místě a v kategorii mladších žáků na 3. místě. Závodníci na prvních místech svým vítězstvím zároveň získali titul Přeborníka ČOS. Doufáme, že po ve čtvrtém kole naše pozice obhájíme a zvítězíme v letošní lize v kategorii starších žáků.

SOUSTŘEDĚNÍ V MARIÁNSKÝCH LÁZNÍCH 2010

16.8.-20.8.2010

I v letošním roce v době od 16.8.-20.8.2010 proběhlo společně s partnerským klubem „Sokol Mariánské Lázně“ v jejich tělocvičně a přilehlém sportovním areálu soustředění pod dohledem trenérů ze Stříbra a partnerského klubu. Jmenovitě T. Adama, M. Jandy, M. Pince a F. Hejplíka. Soustředění bylo na vysoké úrovni. Výcvikový tábor byl rozdělen na dvě části. V první zdokonalovali borci techniku a taktiku zápasu, druhou část tvořilo posilování a regenerace. Borci nebyli jen v tělocvičně, ale chodili také do bazénu a sauny, hráli různé hry i venku, aby se rozvíjeli jejich schopnosti. Všichni přistupovali k výcviku zodpovědně. Stravování zajistila restaurace „Kamenný Dvůr.“ Poděkování patří jeho kolektivu za vzornou obsluhu a výborné jídlo.

II. KOLO OBLASTNÍ LIGY PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE v BŘEZOVÉ U SOKOLOVA

8.5.2010

V sobotu 8.5.2010 se uskutečnilo 2. kolo (4 kola celkem) oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase řecko-římském v Březové u Sokolova. Na žíněnce proběhlo mnoho pěkných utkání, borci bodovali dle umístění za družstvo. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii přípravky Daniel Kožnar v hmotnosti do 35 kg - 2. místo, Kamil Budek v hmotnosti do 37kg - 3. místo, Jáchym Černý v hmotnosti do 37kg – 7. místo a Bohuslav Pírka v hmotnosti do 62kg – 4. místo. Starší žáci Michal Budek v hmotnosti do 53kg – 2. místo, Jan Matějka v hmotnosti do 66kg - 1. místo a Daniel Janda v hmotnosti do 73kg – 1. místo. V kategorii dorostu Ondřej Jaša v hmotnosti do 76kg – 7. místo. Všichni odevzdali kvalitní výkony a přispěli tak k získání dalších cenných bodů v tomto kole.

MČR KADETŮ A SENIORŮ v PRAZE

27.4.2010

V sobotu 27.4.2010 se uskutečnilo mistrovství ČR kadetů a seniorů v zápase ve volném stylu v Praze. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii kadetů Karel Brabec v hmotnosti do 63kg - 4.místo a Ondřej Jaša v hmotnosti do 76 kg - 10.místo. V kategorii seniorů do 74 kg Filip Malý - 7.místo a Jan Adam v hmotnosti do 84kg, který se neumístil na bodovaném místě.

TURNAJ VE VOLNÉM STYLU VE STŘÍBŘE

10.4.2010

DNE 10.04.2010 POŘÁDAL KLUB "ZÁPAS STŘÍBRO" TURNAJ VE VOLNÉM STYLU VE STŘÍBŘE. JEDNALO SE O SDRUŽENÝ TURNAJ PRO 1.KOLO LIGY PŘÍPRAVKY A ŽÁKŮ DRUŽSTEV, OBLASTNÍ PŘEBOR PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE PŘÍPRAVKY A ŽÁKŮ, A NOVĚ PŘEBOR DOROSTU. NAŠI BORCI OPĚT BOJOVALI V KONKURENCI 70 ZÁVODNÍKŮ S VELKÝM ÚSPĚCHEM. V KATEGORII DOROSTU ZÍSKALI 1. MÍSTO JAN ADAM, 3. MÍSTA ONŘEJ JAŠA A KAREL BRABEC. V KATEGORII ŽÁKŮ ZÍSKALI 1. MÍSTO DANIEL JANDA, JAN MATĚJKA A MICHAL BUDEK OBA TRENÉŘI TOMÁŠ ADAM A MICHAEL JANDA JSOU S VÝSLEDKY SPOKOJENI A VĚŘÍ V ÚSPĚCHY ZÁVODNÍKŮ NA DALŠÍM TURNAJI 08.05. 2010 V BŘEZOVÉ U SOKOLOVA

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI MAJÍ OPĚT REPUBLIKOVÉHO ŠAMPIONA

20.2.2010

Stříbrští zápasníci se vrátili z republikového šampionátu s medailemi. Junior Jan Adam vybojoval titul republikového šampiona. O víkendu se konalo v Hradci Králové mistrovství České republiky juniorů a starších žáků v zápase ve volném stylu. Stříbrský zápas reprezentovali v kategorii juniorů Jan Adam v hmotnosti do 84 kg, který podal výborný výkon a vybojoval pro Stříbro republikový titul. Filip Malý si v hmotnosti do 74 kg vedl velmi dobře a skončil třetí. V kategorii starších žáků v hmotnosti do 66 kg závodil Jan Matějka, který také skončil na „bedně“ a přivezl bronzovou medaili. Další naděje stříbrského zápasu Lukáš Adam „vyválčil“ v hmotnosti do 59 kg šesté místo. „Kluci odzápasili svoje maximum a opět se jim podařilo vybojovat cenné kovy. Jejich výkon byl na vysoké úrovni, přesto máme stále co zlepšovat. Všem našim borcům patří dík za vzornou reprezentaci stříbrského zápasu,“ hodnotil vystoupení stříbrské minivýpravy na republikovém šampionátu jeden z trenérů Tomáš Adam.

MEMORIÁL BOHÁČKA A KRÁLE V PLZNI

13.2.2010 

Dne 13.2.2010 se v Plzni na půdě zápasnického klubu Lokomotivy Plzeň uskutečnil turnaj k uctění památky Karla Boháčka a Františka Krále v zápase ve volném stylu. Zápas Stříbro reprezentovalo šest borců. Turnaj byl kvalitně obsazen. Účastnilo se 26 oddílů z ČR a také zahraniční kluby. Získali jsme tato umístění. Junioři - Jan Adam hmotnost do 76 kg 3. místo, Ondřej Jaša hmotnost do 76 kg 6. místo, Filip Malý hmotnost do 76 kg 8. místo. Kadeti - Karel Brabec hmotnost do 63 kg 9. místo. Starší žáci - Daniel Janda hmotnost do 73 kg 2 místo a Jan Matějka hmotnost do 66 kg 2 místo.

ZÁPAS STŘÍBRO VYHLAŠOVAL NEJLEPŠÍ ZÁPASNÍKY ROKU 2009

15.12.2009

Trenéři stříbrského zápasu přivítali na vyhodnocení nejlepších zápasníků uplynulého roku i zakladatele zápasu ve Stříbře Františka Pečeňu... V předchozích letech se vyhlašování nejlepších stříbrských zápasníků odehrávalo v Mariánských Lázních, kde stříbrští borci nalezli partnera v podobě Františka Hejplíka, předsedy a trenéra oddílu zápasu Sokol Mariánské Lázně, a kde pravidelně mají letní soustředění. Tentokrát však vyhlášení probíhalo ve Stříbře za účasti pozvaných hostů a samozřejmě i mladých úspěšných zápasníků. Každý z trenérů zhodnotil ze svého pohledu uplynulý rok a přidal i přání do budoucna. Nechybělo ani poděkování za celoroční práci a úspěchy. Poté si vzal slovo zakladatel úspěšné tradice zápasu ve Stříbře pan František Pečeňa, který svým následovníkům vyprávěl o začátcích a historii stříbrského zápasu. František Pečeňa začínal jako zápasník v Novém Jičíně, který soutěžil ve 3. lize. Vojna zavála Františka Pečeňu do Stříbra, kde v letech 1961 až 1963 hájil barvy Dukly. Poté se zde oženil a v rámci akce „Buď fit" založil oddíl zápasu. Jako trenér v něm poté působil dlouhých 23 let. „Bylo to velice dobré období, získali jsme 13 titulů mistra republiky. Však tehdejší naši úspěšní žáci, jsou dnes vašimi trenéry," zavzpomínal František Pečeňa na počátky zápasu a úspěchy dnešních trenérů Tomáše Adama a Jiřího Kožíška. „Když se ke mně tehdy přidali jako trenéři bratři Goldobínovi, mohl jsem se věnovat více organizaci v oddílu. To co vy dnes máte a berete jako samozřejmost, za nás nebylo. Neměli jsme žíněnku, zápasilo se pod širým nebem a v plavkách, protože nebyly peníze na tělocvičnu a dresy. Také politická situace nás nutila říkat věci, které se sportem nesouvisely, ale pro existenci oddílu to bylo nutné," pokračoval dále pan Pečeňa. „Važte si tedy toho, co máte a co zde podařilo vybudovat," uzavřel své vyprávění zakladatel stříbrského zápasu pan Pečeňa. Na něj navázal další trenér Michael Janda, který připomněl, co vše se podařilo v poslední době pro zápas udělat a získat. Jako například nová žíněnka, která stála nemalé finanční prostředky. „Presto že Stříbro nemá víceúčelovou halu, kde by mohli kluci soutěžit a předvádět své umění divákům, podařilo se nám získat pořadatelství prvního a čtvrtého kola Oblastního mistrovství družstev a jednotlivců pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Mistrovství pořádáme v Kulturním domě ve Stříbře, kde je zázemí i pro diváky a můžeme tak tento sport představit i veřejnosti a prezentovat naše město," pokračoval Michael Janda. Závěr roku byl zpestřen exhibičním vystoupením vybraných zápasníků na sportovním vánočním dni partnerského města Vohenstrauss. Poté již převzali mladí zápasníci z rukou svých trenérů pamětní listy a poháry za celoroční práci a reprezentaci Zápasu Stříbro.
Nejvýznamnější úspěchy roku 2009: Mistrovství ČR ve volném stylu: 1. místo - Jiří Svoboda (kategorie junioři do 96kg) 1. místo - Filip Malý (kadeti do 76kg) 2. místo - Filip Malý (junioři do 74kg) 2. místo - Jan Matějka ( žáci do 59kg) 3. místo - Jan Adam (junioři do 84kg) 4. místo - Karel Brabec (žáci do 59kg) 5. místo - Ondřej Jaša (kadeti do 76 kg) 6. místo - Richard Beneš (junioři do 60kg) 6. místo - Lukáš Adam (žáci do 53kg)
Oblastní liga družstev žáků: 3. místo - starší žáci 5. místo - mladší žáci (pouze 2 borci soutěží v této kategorii za Stříbro)

ODDÍL ZÁPASU STŘÍBRO PŘEDSTAVIL VEŘEJNOSTI SVÉ UMĚNÍ

4.12.2009

Dveře tradičního předsvátečního tréninku zápasníků byly dokořán…A nutno přiznat, že se bylo nač dívat. Po tradiční zápasnické rozcvičce a protažení celého těla, ukázali zápasníci, co vše se při trénincích naučili. Nejmenší zápasnické naděje si poprvé oblékly dresy a vyzkoušeli si zápas ve volném stylu. Svěřenci trenérů Tomáše Adama, Michaela Jandy a Jiřího Kožíška mají za sebou velice úspěšný rok, který ale ještě nekončí. Na jaře si stříbrští zápasníci přivezli z Mistrovství ČR juniorů z Hradce Králové kompletní sadu medailí a i výkony dalších členů ukázaly, že stříbrský zápas se na vrcholové úrovni velice dobře prezentuje. V nejbližších dnech čeká zápasníky ještě účast na slavnostním sportovním večeru v partnerském německém Vohenstraussu a 15.12. vyhlášení nejlepších sportovců oddílu za rok 2009

IV. KOLO OBLASTNÍ LIGY VE STŘÍBŘE

14.11.2009

V sobotu 14.11.2009 náš klub hostil zápasníky z Plzeňského a Karlovarského kraje při pořádání IV. kola oblastní ligy žáků. Jednalo se o poslední kolo s vyhodnocením jednotlivých klubů. K vidění bylo mnoho pěkných utkání. Náš klub „Zápas Stříbro“ reprezentovali v kategorii ml. žáků Filip Kuvík (hmotnost do 57 kg – 2. místo) a za starší žáky, Karel Brabec (hmotnost 66 kg – 1. místo) a Daniel Janda (hmotnost do 73 kg – 1. místo). Ml. žák Michal Budek a st. žáci Lukáš Adam a Jan Matějka nestartovali z důvodu nemoci. Kluci bojovali, odvedli kvalitní výkony a díky jejich úsilí jsme získali cenné body do závěrečného zúčtování. Po skončení čtvrtého kola jsme celkově obsadili v kategorii ml. žáků 5. místo a v kategorii st. Žáků 3. místo. Vzhledem k tomu, že v kategorii ml. žáků máme pouze dva borce, nemůžeme ohrozit bodovým ziskem ostatní kluby. Za celkový dojem a medailové umístění patří našim borcům dík.

VELKÁ CENA BRNA 2009

17.10.2009

Turnaje v Brně jsme se nezúčastnili z důvodu nemoci našich borců.

III. KOLO OBLASTNÍ LIGY ŽÁKŮ V HOLÝŠOVĚ

10.10.2009

Výsledky z oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje (čtyři kola celkem) v zápase řecko-římském, která se konala dne 10.10.2009 v Holýšově v místním areálu školy. Každý borec bodoval za družstvo podle vybojovaného umístění ve své hmotnostní kategorii . Za ml. žáky bojoval Filip Kuvík 3. místo hmotnost 57 kg, za st. žáky Jan Matějka 1. místo hmotnost 66 kg, Karel Brabec 2. místo hmotnost 66 kg a Daniel Janda 3. místo hmotnost 66 kg. Po třetím kole držíme stále třetí příčku v celkovém hodnocení st. žáků.

         SOUSTŘEDĚNÍ 
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ 2009

17.8.- 21.8.2009

Jak jsme již informovali na našich stránkách v sekci novinky, uspořádali jsme letní soustředění s borci našeho klubu. Jako již tradičně proběhlo v době prázdnin od 17.8.- 21.8.2009. Soustředění se zúčastnili vybrání borci, kteří podávají kvalitní výkony a dodržují pravidelnou docházku na trénink. Jednalo o společné soustředění s oddílem Sokol Mariánské Lázně, které se uskutečnilo v jejich tělocvičně a přilehlém sportovním areálu. Dojížděli jsme každý den. Bylo zaměřeno na přípravu na podzimní turnaje. Nedílnou součástí soustředění bylo i využití místního bazénu se saunou k regeneraci po náročném tréninku. V sekci videa můžete shlédnout záznam o průběhu soustředění. Naše borce trénovali trenéři Tomáš Adam a Michal Janda. Dále se soustředění zúčastnili také borci z klubu Sokol Mariánské Lázně pod vedením trenéra Františka Hejplíka a Miroslava Pince. Tréninky byly společné a o výtečné stravování se postarala restaurace „U Jána“ v Mariánských Lázních. Touto cestou jim děkujeme za vzorné servis a trenérovi Františku Hejplíkovi za poskytnutí kvalitního zázemí - dobrých tréninkových podmínek a spolupráci při zajištění celé akce.

II. KOLO OBLASTNÍ LIGY ŽÁKŮ V PLZNI

6. 6. 2009

V sobotu 6.6.2009 se uskutečnilo 2. kolo (4 kola celkem) oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a zároveň přeboru jednotlivců v zápase řecko-římském v Plzni v hale Sokola Plzeň. Na žíněnce proběhlo mnoho pěkných utkání, borci bodovali dle umístění za družstvo..Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii mladší žáci Filip Kuvík (hmotnost do 57 kg – 3. místo) a starší žáci Lukáš Adam (hmotnost do 53 kg – 3. místo ), Karel Brabec (hmotnost 59 kg – 2. místo), Jan Matějka (hmotnost 66 kg – 2. místo ) a Daniel Janda (hmotnost do 66kg – 3. místo). Všichni odevzdali kvalitní výkony a přispěli tak k získání dalších cenných bodů v tomto kole. Po skončení těchto bojů jsme prozatím na třetím místě v celkovém hodnocení.

ZÁPASNÍCI SE VRACÍ Z MISTROVSTVÍ ČR V ZÁPASE VE VOLNÉM STYLU S MEDAILEMI

18.04. 2009

V sobotu 18.4.2009 se konalo v Hradci Králové mistrovství ČR žáků a juniorů v zápase ve volném stylu. Stříbrský zápas zde reprezentovali tito borci: V kategorii žáků Lukáš Adam v hmotnosti do 53 kg – 6. místo, Jan Matějka v hmotnosti do 59 kg – 2. místo, Karel Brabec v hmotnosti do 59 kg – 4. místo. V kategorii juniorů Richard Beneš v hmotnosti do 60 kg – 6. místo, Filip Malý v hmotnosti do 74 kg – 2. místo, Jan Adam v hmotnosti do 84 kg – 3. místo a Jiří Svoboda v hmotnosti do 96 kg – 1. místo. Kluci podali velmi dobré výkony. Vzhledem k tomu, že Lukáš Adam a Jan Matějka jsou ve své věkové kategorii nejmladší, očekáváme ještě lepší výsledek příští rok, kdy budou nejstarší. Karel Brabec této výhody nevyužil a bude mít možnost ve vyšší věkové kategorii, protože příští rok přestoupí do kadetů, kde však bude nejmladší. Richard Beneš měl velkou tréninkovou přestávku a tak nemohl konkurovat trénovaným borcům ze sportovních středisek mládeže. Kadet Filip Malý a junioři Jan Adam a Jiří Svoboda mile překvapili. Filip Malý je teprve kadet a juniorem se stane až příštím rokem a přesto v této kategorii vybojoval 2. místo. Jan Adam prohrál pouze se současným reprezentantem, který se na mistrovství Evropy umístil na 3. místě. Jiří Svoboda nezaváhal, uplatnil svoje dovednosti a porazil všechny své soupeře. Určitě máme co zlepšovat, především co se týká techniky a taktiky vedení boje. I tak bychom chtěli klukům poděkovat za vzornou reprezentaci našeho zápasnického klubu „Zápas Stříbro.

SOUSTŘEDĚNÍ S NĚMECKÝM KLUBEM

4.4. 2009

V sobotu proběhlo soustředění společně s borci z německého RSC Rehau.

ODDÍL ZÁPASU STŘÍBRO HOSTIL OBLASTNÍ MISTROVSTVÍ DRUŽSTEV A JEDNOTLIVCŮ

28.3. 2009

Kulturní dům ve Stříbře hostil v sobotu téměř padesátku zápasníků ve volném stylu z celého Plzeňského a Karlovarského kraje. „Dnešní mistrovství družstev je první z celkových čtyřech, které se konají v průběhu celého roku. Družstva sbírají v každém kole body a po posledním kole vítězí družstvo s nejvyšším počtem bodů v jednotlivých kategoriích. V loňském roce jsme v kategorii družstev mladších žáků vyhráli, v letošním roce již kluci závodí v kategorii starších žáků,“ prozradil jeden z trenérů stříbrských zápasníků Michael Janda. „V současné době má náš oddíl 20 zápasníků, kteří se pravidelně účastní různých závodů, včetně Mistrovství republiky,“ pokračoval. A jak si vedli domácí borci? Filip Kuvík vybojoval ve své váhové kategorii mladších žáků 3. místo. „Bratrovražedný“ souboj přinesla váhová kategorie do 59kg u starších žáků, kde o vítězství spolu zápasili stříbrští Karel Brabec s Janem Matějkou. Jan Matějka nakonec svého kolegu z oddílu porazil. V soutěži družstev, kategorie starších žáků, patří Stříbru po prvním kole třetí příčka. Další kola proběhnou 6.6. v Plzni, 10.10. v Holýšově a poslední kolo bude hostit 14.11 opět Stříbro.

MISTROVSTVÍ ČR KADETŮ A SENIORŮ

21.3.2009


21.3.2009 se uskutečnilo mistrovství ČR kadetů a seniorů v zápase ve volném stylu v Ostravě. Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii kadetů Ondřej Jaša ve váze do 76kg - 5.místo a Filip Malý 1.místo. V kategorii seniorů do 60 kg Richard Beneš - 6.místo, Jan Adam do 84kg 5.místo a Jiří Svoboda do 96kg 6. místo.

MEMORIÁL BOHÁČKA A KRÁLE

21.2. 2009


Výsledky z mezinárodního turnaje k uctění památky K. Boháčka a F. Krále v zápase ve volném stylu, které se konalo v Plzni. Náš klub reprezentovalo osm borců. Turnaj byl velmi dobře obsazen a získali jsme tato umístění. Junioři do 100 kg Jiří Svoboda 1.místo, do 76 kg Jan Adam 1. místo. Filip Malý se neumístil a Richard Beneš ve váze do 58 kg 2.místo. Starší žáci do 59 kg Jan Matějka 1. místo a Karel Brabec 3. místo. Mladší žáci do 48 kg Michal Budek 3. místo.

MEMORIÁL BORISE KAJLÍKA

6.12. 2008

O víkendu zápasníci klubu „Zápas Stříbro“ vybojovali medaile na memoriálu Borise Kajlíka v kategorii mladších a starších žáků v zápase ve volném stylu. Náš klub reprezentovalo pět borců a získali pět medailových umístění. Mladší žáci: - v hmotnosti do 44 kg Michal Budek 1. místo, do 48 kg Lukáš Adam 1. místo. Starší žáci: - v hmotnosti do 59 kg Karel Brabec 2. místo, do 59 kg Jan Matějka 3. místo, do 73 kg Ondřej Jaša 2. místo.

IV. KOLO OBLASTNÍ LIGY PLZEŇSKÉHO A KARLOVARSKÉHO KRAJE

8.11. 2008

V sobotu 8.11.2008 do sportovní haly Sokola Plzeň dorazili zápasníci z Březové u Sokolova, z Nejdku, z Plzně, Holýšova i Mariánských Lázní, aby změřili svoje síly v posledním čtvrtém kole Oblastní ligy žáků Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase řecko-římském. Za naše družstvo „Zápas Stříbro“ bojovali - za ml. žáky Michal Budek ( hmotnost do 44 kg - 1. místo ), Lukáš Adam (hmotnost do 48 kg - 1. místo ), Daniel Janda ( hmotnost do 57 kg - 1.místo), Jan Matějka (hmotnost do 62 kg - 1. místo a za st. žáky Karel Brabec (hmotnost do 59 kg - 2. místo ) a Ondřej Jaša ( hmotnost do 73 kg - 1. místo ). V kategorii mladších žáků naše družstvo zvítězilo ( po sečtení bodů ze všech čtyř kol ) a kategorii st. žáků, kde má jen dva zástupce, obsadilo družstvo 5.místo. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem borcům našeho klubu za vzornou reprezentaci ve všech čtyřech kolech Oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a za dosažené vítězsví v kategorii mladších žáků.

MČR ŽÁKŮ V KOPŘIVNICI

25.10. 2008

Dne 25.10.2008 se konalo v Kopřivnici MČR ml. žáků ve volném stylu. Za náš klub startovali dva borci. V hmotnostní kategorii do 48 kg Lukáš Adam a do 58 kg Jan Matějka. I když Lukáš Adam porazil mistra ČR, vybojoval pouze třetí místo, neboť získal menší počet bodů v konečném součtu. Jan Matějka obsadil druhé místo a prohrál pouze s několikanásobným mistrem ČR ve volném i řecko-římském stylu. „Musíme konstatovat, že naši borci odevzdali dobré výkony, škoda jen, že Lukášovi nevyšlo lépe bodové ohodnocení a mohl získat titul. Honza vybojoval odpovídající umístění ke své současné výkonnosti. I tak oba borce chválíme a musíme jim poděkovat za skutečně vzornou reprezentaci a přístup k přípravě na soutěž.

VELKÁ CENA BRNA 2008

18.10. 2008

O víkendu v sobotu 18.10.2008 v Brně proběhl mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích „VELKÁ CENA BRNA.“ Byli pozvání borci ze Slovenska, Polska a Německa. Zápas Stříbro reprezentovali tři borci - st. žák Karel Brabec, kadet Filip Malý, který startoval ve starší věkové kategorii za juniory, dále junioři Jan Adam a Jiří Svoboda. Karel Brabec v hmotnostní kategorii do 59 kg vybojoval v tvrdé konkurenci 13-ti borců 10. místo, Filip malý v hmotnostní kategorii do 76 kg 5. místo a ve stejné hmotnostní kategorii Jan Adam 3. místo. Jiří Svoboda v hmotnostní kategorii do 100 kg 3. místo. Klub Zápas Stříbro reprezentovali důstojně, což dokazují dosažená umístění v mezinárodní konkurenci. „Byla to pro kluky velmi dobrá zkušenost. S výsledky můžeme být vcelku spokojeni. Je třeba rozebrat jednotlivá utkání a odstranit chyby, kterých se kluci dopustili.“

ZÁPASNÍCI BODOVALI VE STŘÍBŘE

13.9.2008

V sobotu 13.9.2008 se uskutečnilo 3. kolo (4 kola celkem) oblastní ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase ve volném stylu ve Stříbře v místním kulturním domě. Na žíněnce proběhlo mnoho pěkných utkání, borci bodovali dle umístění za družstvo..Za náš klub „Zápas Stříbro“ bojovali v kategorii mladší žáci Michal Budek (hmotnost do 44 kg – 2. místo), Lukáš Adam (hmotnost do 48 kg – 1. místo ), Daniel Janda (hmotnost do 57kg – 1. místo), Jan Matějka (hmotnost 62 kg – 1. místo ) a v kategorii starší žáci Karel Brabec (hmotnost 59 kg – 2. místo), Ondřej Jaša (hmotnost 73 kg – 3. místo). Všichni odevzdali kvalitní výkony a přispěli tak k získání dalších cenných bodů v tomto kole.

SOUSTŘEDĚNÍ V MAR. LÁZNÍCH 2008

19. 8. 2008

Tak, jak jsme avizovali v našich novinkách, uspořádali jsme letní soustředění s vybranými borci našeho klubu. V letošním roce proběhlo, jako již tradičně, v době prázdnin, konkrétně od 11.8 - 15.8.2008. Jednalo o společné soustředění s oddílem Sokol Mariánské Lázně, které se uskutečnilo v jejich tělocvičně a přilehlém sportovním areálu. Každý den jsme dojížděli. Soustředění bylo zaměřeno na přípravu na podzimní turnaje, zejména pak MČR mladších žáků a oblastní ligu. Z našeho klubu se účastnilo 11 borců pod vedením trenérů Tomáše Adama a Michala Jandy. K regeneraci byl využit bazén a sauna. Dále se soustředění účastnili také borci z klubu Sokol Mariánské Lázně pod vedením Františka Hejplíka. Tréninky byly společné a o výtečné stravování se postarala restaurace „U Jána“ v Mariánských Lázních. Touto cestou jim děkujeme za vzorné služby a trenérovi Františku Hejplíkovi za poskytnutí dobrých tréninkových podmínek a spolupráci při zajištění celé akce.

II. KOLO OBLASTNÍ LIGY V BŘEZOVÉ U SOKOLOVA

7.6.2008

Výsledky z oblastni ligy Plzeňského a Karlovarského kraje v zápase řecko-římském a zároveň přeboru jednotlivců kraje, která se konala dne 7.6.2008 v Březové u Sokolova. Každý bodoval dle umístění za družstvo (čtyři kola celkem) a zároveň jako jednotlivec o umístění v krajském přeboru. Celkem se zúčastnilo 49 borců. ml. žáci Michal Budek 1. místo hmotnotst 44 kg Lukáš Adam 1. místo hmotnost 48 kg Jan Matějka 1. místo hmotnost 57 kg st. žáci Karel Brabec 3. místo hmotnost 53 kg Ondřej Jaša 3. místo hmotnost 66 kg

OBLASTNÍ LIGA ŽÁKŮ VE STŘÍBŘE

26.4.2008


Jedno z kol oblastni ligy Plzeňského a Karlovarského kraje a zároveň přeboru jednotlivců kraje v zápase ve volném stylu se uskutečnilo ve Stříbře. Na žíněnce se představilo 49 borců, kteří bodovali dle umístění za družstvo (čtyři kola celkem) a zároveň jako jednotlivec o umístění v krajském přeboru. Výsledky členů oddílu Zápasu Stříbro.z Mladší žáci: Michal Budek (hmotnost 44 kg – 1. místo), Lukáš Adam (hmotnost 48 kg – 1. místo), Jan Matějka (hmotnost 75 kg – 1. místo). Starší žáci: Karel Brabec (hmotnost 53 kg – 3. místo), Ondřej Jaša (hmotnost 66 kg – 3. místo).

Zároveň bylo vyhlášeno pořadí družstev za rok 2007.Pořadí oddílů mladších žáků: 1. Olympie Březová (24b), 2. Zápas Stříbro (21b), 3. Sokol Plzeň (14b), 4. Loko Plzeň (7b)
Pořadí oddílů starších žáků: 1. TJ Holýšov (37b), 2. Olympie Březová (23b), 3. Sokol Mar. Lázně (17b), 4. Sokol Plzeň (11b), 5. Zápas Stříbro (8b), 6. Loko Plzeň (7b)

MČR JUNIORŮ A ZÁKŮ VE VOLNÉM STYLU V PRAZE

19.4.2008


Výsledky z MČR juniorů a žáků ve volném stylu, které se konalo dne 19.4.2008 v Praze. Náš klub reprezentovali tři borci. Do 96 kg Jiří Svoboda 5.místo, do 74 kg Jan Adam 5.místo a do 53 kg Karel Brabec, který po dvou porážkách vypadl ze soutěže a neumístil se.

JIRKA SVOBODA SE OPĚT VRACÍ Z MISTROVSTVÍ ČR V ZÁPASE VE VOLNÉM STYLU S MEDAILÍ

29.03.2008

Poslední březnový víkend se konalo v Ostravě mistrovství ČR kadetů a mužů v zápase ve volném stylu. Stříbrský zápas zde reprezentovali tito borci: V kategorii kadetů Filip Malý v hmotnosti do 76 kg – 5. místo V kategorii seniorů Jan Adam v hmotnosti do 74 kg – 10. místo Jiří Svoboda v hmotnosti do 96 kg – 3.místo Jak hodnotí svoje svěřence trenér Jiří Kožíšek: V kategorii kadetů (do 16-ti let) startoval pouze Filip Malý, který odzápasil svůj standardní výkon. Určitě máme spolu co zlepšovat, především co se týká techniky a taktiky vedení boje. Sám musí pracovat na rozvoji svých fyzických schopností. Škoda, že na šampionát nemohl odjet Richard Beneš, který si na posledním tréninku naštípl kůstku na palci ruky a ten mu skončil v dlaze. Připravil se o možnost obhajovat titul mistra ČR z loňského roku. Závodníkům, Svobodovi a Adamovi, kteří jsou prvním rokem junioři, jsem umožnil start ve vyšší věkové kategorii – seniorů. Na toto mistrovství odjeli oba zápasníci s cílem prolomit respekt a získat větší sebevědomí vůči starším a vyspělejším borcům. Nešlo mi tak ani o výsledek, jako o to, abych si ověřil jejich schopnosti a dovednosti po zimní přípravě. Zároveň to byla prověrka před nadcházejícím mistrovstvím ČR juniorů, které se bude konat v dubnu v Praze. Věřím, že zde oba borci odzápasí své maximum a opět se jim podaří bojovat o cenné kovy. Všem zúčastněným zápasníkům chci poděkovat za vzornou reprezentaci stříbrského zápasu.

MEZINÁRODNÍ TURNAJ "MEMORIÁL BOHÁČKA A KRÁLE"

7-8.3.2008

Výsledky z mezinárodního turnaje k uctění památky K. Boháčka a F. Krále v zápase ve volném stylu, které se konalo dne 7-8.3.2008 v Plzni. Náš klub reprezentovalo devět borců. Turnaj byl velmi dobře obsazen a získali jsme tato umístění. Senioři do 96 kg Jiří Svoboda 2.místo. Junioři do 74 kg Jan Adam 2. místo. Filip Malý a Richard Beneš se ve svých vahových kategoriích neumístili. Starší žáci do 66 kg Ondřej Jaša 4. místo, do 59 kg Jan Matějka 1.místo a Daniel Janda 2.místo, do 53 kg Karel Brabec 3. místo. Přípravka do 48 kg Michal Budek 3. místo.

ZÁPASNÍCI BODOVALI V MAR. LÁZNÍCH

01.12. 2007

O víkendu zápasníci klubu „Zápas Stříbro“ vybojovali medaile na memoriálu Borise Kajlíka v kategorii přípravky, mladších žáků a juniorů v zápase řecko-římském a ve volném stylu. Náš klub reprezentovalo sedm borců a získali šest medailových umístění. Přípravka : - v hmotnosti do 44 kg Michal Budek 1.místo, Starší žáci: - v hmotnosti do 48 kg Lukáš Adam 2. místo, do 48 kg Karel Brabec 3. místo, do 48 kg Daniel Janda 5. místo, do 52 kg Jan Matějka 1. místo, do 85 kg Filip Malý 2. místo, Junioři : - v hmotnosti do 76 kg Jan Adam 2. místo, Trenéři Tomáš Adam a Michael Janda byli s výsledky spokojeni. „Turnaj byl slušně obsazen, konkurence na dobré úrovní. Kluci podali velmi dobrý výkon. Potvrdili, že patří ke kvalitním borcům zápasnického odvětví a náš klub čestně reprezentují. Myslím, že v příštím roce jejich výkonnost poroste a dosažené výsledky budou ještě lepší. Tímto turnajem jsme již uzavřeli naši letošní soutěžní sezonu. Teď budou kluci čekat jen na dárky od Ježíška.

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI OPĚT SBÍRALI MEDAILE NA MISTROVSTVÍ ČR

28. 10. 2007

O tomto víkendu stříbrští zápasníci bojovali na přeboru ČR mladších žáků v zápase ve volném stylu v Sokolově. Zápas Stříbro reprezentovali čtyři borci a opravdu dobře, o čemž hovoří jejich umístění : - v hmotnosti do 44 kg Lukáš Adam 6. místo, do 48 kg Daniel Janda 3. místo, do 48 kg Karel Brabec 2. místo, do 52 kg Jan Matějka 4. místo, Trenéři Tomáš Adam, Jiří Kožíšek a Michael Janda jsou s výsledky spokojeni. Výsledky komentovali : „Turnaj byl velmi dobře obsazen. V jednotlivých hmotnostních kategoriích bylo i čtrnáct borců. Kluci bojovali a snažili se uplatnit, co natrénovali. Vzhledem k tomu, že jsou o rok mladší než jejich soupeři, očekáváme opravdové výsledky v příštím roce, kdy budou nejstarší ve své věkové kategorii. Ale i tak podali kluci velmi dobrý výkon. Je pravdou, že mají určité rezervy, zejména v technice a taktice vedení boje. Budeme na tréninku vše analyzovat, aby příští rok byly dosažené výsledky ještě lepší. Všechny síly teď musíme soustředit na další turnaje, kdy 24.11.2007 proběhne čtvrté, poslední kolo krajské ligy u nás ve Stříbře v KD a následně 1.12.2007 mezinárodní turnaj memoriál Borise Kajlíka v Mariánských Lázních.“ Zápas Stříbro opět potvrdil, že patří ke kvalitním klubům zápasnického odvětví v ČR a pokračuje v tradici stříbrského zápasu.

STŘÍBRŠTÍ ZÁPASNÍCI SE OPĚT VRÁTILI S MEDAILEMI 

20. 10. 2007

O  víkendu se konal v brněnské metropoli mezinárodní turnaj v zápase ve volném stylu ve všech věkových kategoriích. Kromě českých klubů přijali pozvání i oddíly ze Slovenska, Polska a Maďarska. A bylo se na co dívat! I Zápas Stříbro vyslal své naděje a opravdu udělal dobře, což dokazují získaná umístění. Klub Zápas Stříbro reprezentovali : - mladší žáci v hmotnosti do 44 kg Lukáš Adam 5-6. místo, do 48 kg Daniel Janda 4. místo, do 48 kg Karel Brabec 2. místo, 55 kg Jan Matějka 5-6. místo, - starší žáci hmotnost do 85 kg Filip Malý 2. místo - kadeti hmotnost do 100 kg Svoboda Jiří 5. místo - junioři hmotnost do 74 kg Jan Adam 4. místo Co na to trenéři Tomáš Adam, Jiří Kožíšek a Michael Janda ?? Jsou s výsledky spokojeni? „Věděli jsme, že konkurence bude velká, proto jsme se snažili přípravu nepodcenit. I přesto, že se nám kluky povedlo dobře fyzicky a technicky vybavit, většinu z nich zklamala psychika. Atmosféra velkého mezinárodního turnaje s účastí kvalitních borců udělala své !! Někteří nepodali ani standardní výkon, jiní naopak mile překvapili. Přesto jsme s výkony našich svěřenců spokojeni,“ říkají trenéři. „Jsme rádi, že jsme se mohli takového turnaje zúčastnit a věříme, že to byla pro kluky velmi dobrá zkušenost a že je to bude do budoucna ještě více motivovat k lepším výkonům. Byli bychom rádi za malý zázrak ve formě sponzora, který by nám umožnil účast na takovýchto soutěžích. Bohužel máme omezené finanční prostředky, které nás limitují ve výběru takovýchto turnajů. Sponzor by nám tak pomohl vyřešit nemalý problém a posunul by stříbrský zápas o kousek výš,“ upřesnili svá přání trenéři, kteří by uvítali jakoukoliv pomoc. Tato výzva je určená možným sponzorům. Na mladé zápasníky se i mohou přijít podívat každé úterý a pátek od 17.00 hodin do malé tělocvičny Základní školy v Mánesově ulici ve Stříbře. Zápas Stříbro má za sebou už spoustu pěkných výsledků a možná i velkou budoucnost.

ZÁPASNÍCI MĚLI SOUSTŘEDĚNÍ

21. 8. 2007

V tělocvičně Sokola se sředění zúčastnilo 31 borců ze Stříbra, Plzně, Mariánských Lázní a také Německa pod dohledem reprezentačního trenéra a mistra sportu J. Kožíška za Stříbra. Dále asistovali trenéři F. Hejplík, T. Adam, M. Janda a P. Živný. Soustředění bylo na vysoké úrovni. Výcvikový tábor byl rozdělen na dvě části. V první zdokonalovali chlapci a děvčata techniku a taktiku zápasu, druhou část tvořilo posilování a regenerace. Borci nebyli jen v tělocvičně, ale chodili také do bazénu a sauny, hráli různé hry i venku, aby se rozvíjeli po všech stránkách.Všichni přistupovali k výcviku velmi zodpovědně, hlavně při kruhovém tréninku, kde se trénovalo doslova na doraz, což dva borci nevydrželi a museli odstoupit. Skvrnou soustředění byla neúčast (bez omluvy) pěti mariánskolázeňských zápasníků. Stravování zajistila restaurace „U sv. Jana“. Poděkování patří panu Priškinovi a jeho kolektivu za vzornou obsluhu a výborné jídlo.

ZÁPASNÍCI SLAVÍ TRIUMF !!!

17. 3. 2007

Úžasný úspěch si připsali na konto zápasníci ve Stříbře. Březnové mistrovství ČR kadetů , které se konalo v Hradci Králové, vyneslo hned dvě vítězství. Zápas Stříbro v Hradci zastupovali Jan Adam, Richard Beneš a Jiří Svoboda. Na sobotní vyřazovací kolo navázala vítězná neděle. Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat, Jiří Svoboda získal již potřetí za sebou titul Mistra ČR (má hattrick) ve volném stylu ve váhové kategorii do 85 kg. Druhé zlato si vybojoval Richard Beneš v kategorii do 50kg. Špatně si nevedl ani Jan Adam, který byl ve své kategorii osmý. Trenér Tomáš Adam byl spokojen. „ Kluci byli dobří a opravdu se svědomitě připravili, což přineslo kýžené ovoce. Zároveň jsme analyzovali chyby, kterým se v budoucnosti chceme vyhnout. Jejich výsledky přinesly nominaci do širšího kádru reprezentace,“ řekl nám trenér Tomáš Adam. Zdá se, že na slavnou historii stříbrského zápasu naváže neméně slavná budoucnost.

ZÁPASNÍCI BYLI V OSTRAVĚ

28. 4. 2007

V Ostravě se konalo Mistrovství ČR v zápase juniorů ve volném stylu. Nechyběli tam samozřejmě ani zápasníci ze Stříbra, kteří do soutěže poslali třínásobného mistra republiky Jiřího Svobodu a další velkou naději Jana Adama. Vsadit na tyto dva sportovce se opět vyplatilo, Jiří Svoboda s přehledem zvítězil ve své kategorii do 96 kg (čtvrté zlato) a Jan Adam se může pochlubit úžasným třetím místem v kategorii do 74 kg. Zápas Stříbro si tedy na konto připsal pořádné plusy. „V Hradci Králové mi to nevyšlo, a tak jsem rád , že v Ostravě jsem už něco dokázal. Však také trénuji denně,“ řekl nám Jan Adam. Na jiné koníčky prý už čas nezbývá, přijede z Plzně, kde studuje Střední průmyslovou školu strojnickou a hned jde na trénink. Reprezentační družstvo mladých zápasníků má na starosti Jiří Kožíšek. „I přesto, že oba borci startovali ve vyšší věkové kategorii, jsem s jejich výkonem velmi spokojen. Svoboda podal svůj standardně dobrý výkon a svoji kategorii opět vyhrál. Adamovi se podařilo protrhnout smůlu a prodat to, co má natrénované. Oba borci se přesvědčili,že i dnes platí staré přísloví "těžko nacvičišti, lehko na bojišti." Svoboda už v pátek odjíždí na svůj první reprezentační zápas a budeme věřit, že se mu povede i na mezinárodní žíněnce v Bratislavě. „Adam se musí o účast v reprezentaci ještě poprat, ale doufám, že pokud mu vydrží nasazení jako dosud, nebude to dlouho trvat a oba borci budou brázdit mezinárodní žíněnku spolu,“ věří v další dobré výsledky Kožíšek, který trénuje Svobodu, Adama a Beneše. Ostatním zápasníkům připravují plány Tomáš Adam a Michael Janda. Zápas Stříbro má ve své líhni okolo 16 sportovců a je od roku 2005 samostatnou organizací.

ZÁPASNÍCI VE STŘÍBŘE

17. 3. 2007

Taneční parket pokryla velká žíněnka a změnila se v ring. Do Stříbra dorazilo celkem 55 zápasníků z různých míst z okolí. Byli tu mladí borci z Březové u Sokolova, z Nejdku, z Plzně, Holýšova i Mariánských Lázní. Za Zápas Stříbro soutěžil i jedenáctiletý Michael Budek. „Dnes se moc ve formě necítím, nemám správný den. Už v noci jsem špatně spal a měl jsem trému. Pár závodů mám sice za sebou, jednou jsem byl i první v Mariánských Lázních,“ řekl nám Budek, který ještě netušil, že na domácí půdě vybojuje třetí místo v kategorii do 40 kg. Všichni účastníci měli s sebou nějakou oporu, buď někoho z rodiny, nebo přátele. V publiku seděli i manželé Petra a Jaroslav Jandovi. „Přišel jsem podpořit vnuka Daniela, zatím si vededobře. Můj syn Michael Janda ho odmala trénuje. Vůbec musím uznat, že všichni ti stříbrští zápasníci jsou fakt dobří,“ pochválil zápas Jaroslav Janda. Stříbro nakonec mělo opravdu pěkné výsledky. Posuďte sami: Mladší žáci do 40 kg 3. místo Michael Budek do 44 kg 1. místo Lukáš Adam 2. místo Daniel Janda do 48 kg 3. místo Karel Brabec Starší žáci do 59 kg 5. místo Ondřej Jáša do 73 kg 3. místo Filip Malý.
Vyhledávání